Zurich Havalimanı Uçak Bileti

17co

az bulutlu

22 Mayıs 10:27

Havaalanı

IATA

ICAO

Zurich Havalimanı ZRH LSZH

Zurich Havalimanı Hakkında Bilgi

İsviçre'nin en büyük kenti olarak bilinen Zürih, mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.  Kalabalık, aktif ve gelişmiş bir şehir olması nedeniyle Zürih, her yıl binlerce turist alır. Aynı zamanda pek çok kişi tarafından da İsviçre'nin başkenti olarak bilinir. Roma ve farklı uygarlıkların yaşadığı bölgede tarihi eserlerin sayısı da oldukça fazladır. 1218 yılında bağımsızlığını kazanan Zürih içerisinde İtalyan, Alman ve Portekizli olmak üzere farklı topluluklar yaşar.

Katolik ve Protestanların fazla olduğu şehirde iklim ise ılıman özellikler gösterir. Bu nedenle hava sıcaklıkları yılın büyük bir bölümünde ortalamanın üstündedir. Turistlerin genellikle serin havalarda bölgeyi ziyaret etmeleri daha kolay gezebilmelerine yardımcı olur.

Hava yolu ulaşımı için Zürih'te inşa edilen Kloten Havalimanı, İsviçre'nin en büyük terminali olma özelliğini taşır. Dünyanın farklı ülkeleri ile bir bağlantı merkezi olarak bilinen havalimanı, yılın büyük bir bölümünde oldukça yoğundur. Şehir merkezine ise uzaklığı 13 km olarak belirlenmiştir.  2015 yılı ile birlikte yolcu sayısı artan havalimanında genişletme çalışmaları yapılmıştır.

Restoran ve büfe seçenekleri ile de dikkat çeken havaalanı içerisinde demir yolu ulaşım seçeneği de mevcuttur. Demir yolu ile bağlantısı olduğu için yolcular kolay bir şekilde aktarma yaparak seyahatlerine devam edebilirler. Havalimanı, yolculara daha iyi bir hizmet verilebilmesi adına Unique tarafından işletilir.

Zürih- Kloten Uluslararası Havalimanı sayesinde farklı ülkelere seyahat etmek son derece kolaydır. Zürih uçak biletleri bazı dönemlerde vatandaşlara daha ekonomik fiyatlar ile sunulur ve hava yolu ulaşımını tercih etmelerine yardımcı olunur. Yakın ülkelere ve şehirlere seyahat etmek isteyenler, daha konforlu ve hızlı olan havayolu seçeneğini tercih edebilirler.

Havalimanı ile merkez arasındaki uzaklık 13 km olduğundan dolayı ulaşım konusunda herhangi bir sorun yaşanmaz. Araç kiralayan ya da taksi kullanan yolcular, en fazla 10 dakika içerisinde merkezden havalimanına gelebilirler.

Yine aynı şekilde yolcuların ya da turistlerin rahat edebilmeleri adına havalimanı içerisinde ATM, büfe, sağlık merkezi, eczane, restoran ve büfe alternatifleri de bulunur.

Havaalanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlamak adına taksi seçeneği de değerlendirilebilir. taksiler toplu taşıma araçlarına göre daha konforlu olmak ile birlikte aynı zamanda hızlıdır. Yaklaşık 20 dakika içerisinde şehir merkezine giden taksiler. turistlerin bölgeyi daha kolay tanımaları açısından avantajlıdır. Havalimanı taksi iletişim numaraları ise +41 848 850 852 olarak belirlenmiştir.

Taksi ve otobüs seçenekleri dışında yolcular araç kiralayarak şehir merkezine gidebilirler. Zürih'i yakından tanımak ve farklı noktalarını ziyaret edebilmek açısından araba kiralamak daha pratiktir. Havalimanının 1. katında bulunan Avis, Budget, Hertz gibi profesyonel araç kiralama şirketleri sayesinde yolcular seyahatlerini konforlu bir şekilde tamamlama fırsatına sahiplerdir.

Zürih, dünyanın gelişmiş ülkeleri arasında olduğu için ulaşım konusunda da herhangi bir problem yaşanmaz. Otobüs ve taksi dışında şehir içi ulaşımda tramvay hattı da çok fazla tercih edilir. Hızlı ve pratik olduğu için tramvay ile şehrin farklı noktalarına gidebilmek mümkündür.

ba-favicon-white