Esadaş Turizm Otobüs Bileti

Esadaş Turizm Otobüs Bileti

Esadaş Turizm

1983 yılında Erzurum’da kurulan Esadaş Turizm alışılmış hizmetlerin üstünde bir hizmet anlayışıyla seferlerine başlamıştır. 70 adet Mercedes Travego araçları ile ülkemizin birçok iline günlük ortalama 23 sefer düzenlemektedir. Türkiye genelinde 600’den fazla şubesi 500’den fazla güler yüzlü personeli ile kaliteli hizmet anlayışını ilke edinerek müşterilerinin beklentileri doğrultusunda 50 den fazla ile 150 den fazla ilçeye koltuk arkası TV, rahat koltuk ve internet özellikli son model araçlarla kaliteli, konforlu, güvenli ve keyifli sefer düzenlemektedir. Gerçekleştirdiği seferlerden bazıları şöyledir. Erzurum-Adana, Erzurum-Afyon, Erzurum-Aksaray, Erzurum-Ankara, Erzurum-Antalya, Erzurum-Ardahan, Erzurum-Avanos, Erzurum-Aydın, Erzurum-Balıkesir, Erzurum-Bingöl, Erzurum-Bolu, Erzurum-Burdur. Erzurum-Bursa, Erzurum-Çorum, Erzurum-Denizli, Erzurum-Diyarbakır, Erzurum-Elazığ, Erzurum-Gaziantep, Erzurum-Giresun, Erzurum-Hatay, Erzurum-Isparta, Erzurum-İstanbul. Erzurum-İzmir, Erzurum-Kayseri, Erzurum-Konya, Erzurum-Malatya, Erzurum-Mersin, Erzurum-Osmaniye, Erzurum-Rize, Erzurum-Samsun, Erzurum-Sivas, Erzurum-Şanlıurfa, Erzurum-Trabzon, Erzurum-Yozgat ve Erzurum-Yalova olarak sıralayabiliriz.

Esadaş Otobüs Bileti

Esadaş Turizmin tüm seferlerine www.biletall.com.tr üzerinden ya da biletall İOS, Android uygulamasından bilet rezervasyon edip satın alabilirsiniz.

Erzurum’un tarihi mekânlarını ve doğal güzelliklerini görmek için Esadaş Turizm ayrıcalığı ile biletinizi alıp yolculuğa başlayabilirsiniz. Erzurum’a geldiğinizde görmeniz gereken yerlerin bazıları şunlardır.

Erzurum Kalesi; Şehir merkezinde bulunan Kale iki bölümden oluşur iç kale ve dış kale iç kale günümüze kadar ayakta kalmayı başarmıştır. Dış kalenin ise bazı kalıntıları bulunmaktadır. Milattan sonra 5. Yüzyılda Bizanslar tarafından yapıldığı tahmin edilmektedir.

Saat Kulesi; Erzurum Kalesinin İç Kale kısmında yer alır. 12. Yüzyılda Saltukoğulları tarafından gözetleme kulesi olarak inşa edilmiştir.

Erzurum Tabyaları: 1977-78 yılları arasında Osmanlı ile Rus savaşında yapılan silahlarla güçlendirilen yapılardır. Erzurum’da ki tabyalar; Aziziye Tabyaları , Mecidiye Tabyası, Ağzıaçık Tabya, Sivişli Tabya’sı, Ahali Tabyası, Dolangez Tabyası, Gez Tabyası, Küçük Höyük Tabyası, Büyük Höyük Tabyası, İlâve Tabya, Uzun Ahmet Tabyası, Büyük Kiremitlik Tabyası, Küçük Kiremitlik Tabyası, Çobandede Tabyası, Toparlak Tabya, Küçük PalandökenTabyası Büyük Palandöken Tabyası, Karagöbek Tabyası ve Tafta Tabyası.

Cami ve Medreseler; Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii, Yakutiye Medresesi, Lala Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Derviş Ağa Camii, Ayazpaşa Camii, Caferiye Camii, Gürcü Kapı (Aliağa) Camii, Narmanlı Camii, Şeyhler camii ve Medresesi, Kurşunlu Camii ve Medresesi, Vani Efendi Camii, Ehmal Camii, Kasım Paşa Camii, Bakırcı Camii. Boyahane Camii, Pervizoğlu Camii, Zeynal Camii, Şafii Camii, İbrahim Paşa Camii, Kale içi camii(Kale Mescidi)(faal değil), Taş Camii, Ali Paşa Camii, Başak Camii, Esad Paşa Camii, Köse Ömer Ağa Camii, Cennetzade Camii, Eski Camii ve Gürcü Mehmet Paşa Camii.

Yöresel Lezzetler; Un Kaymağı, Peynir Kuymağı, Pıt Pıt Haşılı, Un Haşılı, Çeç Pancarı, Şalgam Çıtması, Lokum Kayganası, Den Çorbası, Mafiş, Zeytinyağlı Elma Dolması, Cevizli Kadayıf Dolması, Yumurta Pilavı, Çaşır, Sulu Hıngel, Hasıta ve Tatlılar.

Tüm bu kale cami medrse ve tatlara www.biletall.com.tr adresine girip Esadaş Turizmden bilet satın alarak firmanın ayrıcalığı ile Erzurum’a güzel bir tatil planlayabilirsiniz.