Kent Turizm Otobüs Bileti

Kent Turizm

 • GENEL MERKEZ
  Kayseri
 • KURULUŞ YILI
  1955
 • KURUCU
  H. Ali Aslan

Kent Turizm Hakkında

Vizyonu, müşterilerinin zamanına ve haklarına saygı duymak olan Kent Turizm, hizmet sektöründe “Önce Güven” sloganıyla ön plana çıkan güvenilir bir taşımacılık firması. 1955 senesinde sektöre giriş yapan Kent Turizm, 70’li yıllarda zorluklardan pekala çıkmış ve şimdiyse tam 70 araçlık lüks filosuyla konforlu ulaşım imkanı sağlıyor. Kayseri merkezli olan Kent Turizm, şehrin en çok tercih edilen otobüs firmalarından biri olma özelliğini taşıyor. Kayseri’den Türkiye’nin dört bir yanına ulaşımı sağlayan Kent Turizm, aynı zamanda İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirler arasında da yolcu taşımacılığı hizmeti veriyor. Filosunun büyük bir kısmı 2+1 ve 2+2 Temsa Diamon, Neoplan Starliner VIP, Man Fortuna, Mercedes Travego 17 SHD ve Mercedes Travego 15 SHD marka araçlardan oluşuyor. Türkiye genelinde çok sayıda şubesi olan Kent Turizm’in toplamda 750 çalışanı ve 300 bilet satış noktası mevcut. “Kent Turizm ile zamanında” sloganı ile müşterilerinin vaktinin altın değerinde olduğunu vurgulayan firma en çok da verdiği dakik hizmetle dikkat çekiyor. Sıcak ve soğuk içeceklerin de olduğu açık büfe imkanları, dokunmatik ekran ve TV üniteleri, havalandırma, tuvalet, ergonomik tasarım ve geniş diz mesafesi olan koltukları olan Kent Turizm otobüslerinde son derece konforlu bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz. Kent Turizm’in en popüler güzergahlarında yer alan tesisler ise Kolaylı Dinlenme Tesisleri, Köroğlu Park, Gökgözler Dinlenme Tesisleri ve Yunus Emre Tesisleri. Başta İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, İzmit, Kayseri, Denizli, Eskişehir, Niğde, Balıkesir olmak üzere Türkiye’nin birçok şehrine güvenilir ulaşım hizmeti veren Kent Turizm’in en çok sefer düzenlediği rotalar ise Ankara-İstanbul, İstanbul-Ankara, Ankara-Kayseri, Kayseri-Ankara, Kayseri-İstanbul ve Gebze-Ankara. Kent Turizm firması hakkında obilet.com'dan bilgi alabilirsiniz. Firmanın sefer düzenlediği rotalardaki diğer firmaları obilet.com'dan görebilirsiniz.

1955 yılında yolcu taşımaya başlayan Kent Turizm 1965 yılında şirketleşmeyi başarmış olup o günden bu güne kadar yolcularına hizmet vermeye devam etmiştir.

Kurulduğu günden bu yana yenilikçi bir bakış açısı ile hizmet kalitesini daha iyi noktalara taşıyabilmek adına sürekli yenilikler yapmakta olan Kent Turizm günden güne yükselen bir ivme ile yolcularına daha kaliteli ve konforlu hizmet sunmaya başlamıştır.

“önce Güven” sloganı ile uzun yıllardır yolcu taşımacılığı yapmakta olan Kent Turizm filosunda 70 adet son model otobüs yer almaktadır. Bu otobüsler ile uzun yolculuklar yapılmakta ve bu yolculuklar esnasında yolcuların konfor ve güvenlikleri için her türlü önlem alınmakta ve her türlü olanak mümkün kılınmaya çalışılmaktadır.

Otobüslerde yer alan teknolojik detaylar ile yolculara keyifli bir yolculuk yapma imkanı tanınmakta ve bu sayede uzun yolların eğlenceli ve konforlu bir biçimde göz açıp kapayıncaya kadar geçmesi amaçlanmaktadır.

Bu doğrultuda Kent Turizm kendisini her geçen gün yenilemeye özen göstermektedir. Teknik yeniliklerin yanı sıra Kent Turizm çalışanları da özenle seçilmekte ve yolculara güler yüzlü hizmet sunabilecek kişiler ile çalışmaya özen gösterilmektedir.

Kent Turizm'i Tercih Etmek İçin 5 önemli Sebep:

Kent Turizm ile yolculuk etmek için onlarca sebep bulunmaktadır fakat bu sebeplerden en önemli beş tanesini şu şekilde sıralamak mümkün:

 1. Kent Turizm yolcu taşımacılığı sektöründe önce Güven sloganı ile yer alarak yolcularına hem konforlu hem de güvenlikli bir seyahat deneyimi yaşama imkanı tanır.
 2. Otobüsleri moderndir ve teknolojik özelliklerle donatılmış olup yolculara uzun yolculukların keyifli bir biçimde geçirilmesi sağlanır.
 3. Güler yüzlü çalışanları ile yolcularına yol boyunca ikramlarda bulunarak TV yahut sinema keyiflerini yiyecek ve içecekler ile renklendirmeyi amaçlar.
 4. Otobüs filosunda yer alan modern otobüsler ile yolculuk esnasında sıkıntılar çıkmasını önlemeye çalışır.
 5. Kent Turizm ile yaptığınız yolculuklarda varacağınız noktaya size bildirilen zamanda varır kesinlikle geç kalmazsınız.

Kent Turizm özel Terminalleri

Kent Turizm yolcularına şehirlerarası otobüs terminalinde sahip olduğu peronlarda hizmet sunmaktadır, bunun dışında kendisine ait bir özel otobüs terminali bulunmamakta ve yoldan yolcu alınmamaktadır.

Bilet temin etmek için online hizmetlerden yararlanabilir, şubelerde bulunan yazıhanelerden alabilir yahut terminallerde yer alan yazıhanelerden bilgi veya bilet temini yapılabilmektedir.


Kent Turizm Filosunda Bulunan Otobüsler

Kent Turizm filosunda hepsi modern özelliklere sahip olan 70 adet otobüs yer almaktadır. Bu otobüslerin her biri konforlu olmasının yanı sıra teknolojik anlamda da beklentileri karşılayabilecek özelliklere sahiptir.

Otobüs içerisinde wifi hizmeti bulunmakta ve böylelikle yolculara yolculuk esnasında internet kullanma imkanı tanınmaktadır. Bunun yanı sıra otobüslerde uydu yayını yapmakta olan LCD televizyonların yanı sıra koltuk arkasında canlı yayın izleyebileceğiniz yahut sinema filmleri izleyebileceğiniz televizyonlar yer almaktadır.

Bu televizyonlarda yer alan kulaklık girişleri ile yolculuk esnasında TV seyredebilir yahut müzik dinleyebilirsiniz. Bu yolla hem modern hem de teknolojik bir seyahat deneyimi yaşamanız amaçlanmaktadır.

Kent Turizm Bilet İptal Prosedürü

Kent Turizm'den almış olduğunuz biletlerin iptali bilet iptal prosedürü kapsamında gerçekleştirilmektedir. Bilet iptali için sefer saatinden en az 24 saat önce almış olduğunuz bileti şube yahut terminal yazıhanesine iade etmeniz gerekmektedir.

Tarihi geçmiş biletleriniz için ise ne yazık ki ücret iadesi yapılamamaktadır.

KENT TURİZM İLE AYNI GÜZERGÂHTA HİZMET VEREN DİĞER OTOBÜS FİRMALARI

ba-favicon-white