1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Bonn Uçak Bileti

Bonn Para Birimi
Euro (EUR)
Bonn Zaman Dilimi
GMT +2
Bonn Şehri En İyileri
Tarihi Kiliseler, Bonn Kattedrali, Biftek
Bonn Hava Durumu (25 Mayıs) 20°C Çoğunlukla Bulutlu
Bonn Hava Durumu (26 Mayıs) 22°C Parçalı Bulutlu

Bonn Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
DE
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Almanca
Toplu Taşıma Fiyatı
1,50 EUR
Yemek Fiyatı
10 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3 EUR

Bonn’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Cumartesi
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Bonn uçak bileti Pegasus ya da farklı bir hava yolu firmasından alınırken, ideal bir tatil için mevsim geçişlerine de dikkat etmek gerekir. Genel olarak ılıman okyanus iklimine sahip olan şehir, yağışlı mevsimler geçirmektedir. Sıcaklık değerleri çok düşmese de yıl boyunca en soğuk ay ocak ayıdır. Ocak ayında sıcaklık değerleri 2 dereceye kadar düşebilir. En ucuz Bonn uçak bileti fırsatları ise kış mevsiminde yakalanmaktadır. Havaların soğuması ile beraber şehre gelen turist sayısında da azalma görülür. Bonn uçak bileti rezervasyon işlemlerinin kış aylarında yapılması bütçenizde de avantaj sağlayacaktır. Bonn en ucuz uçak bileti fırsatlarından yararlanmak isteyenler ılıman iklime sahip olan şehri, sonbahar mevsiminde ziyaret edebilir.

Yaz aylarında ise sıcaklık değerleri 22 dereceye kadar çıkmaktadır. En sıcak ay temmuz ayı olup, genelde bu aylarda kentte turist sayısı da artış göstermektedir.

Bonn Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Bonn uçak bileti fiyatları hakkında araştırma yaparken, havalimanından sağlanan ulaşım hizmetleri hakkında da detaylı bilgi bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım gelişmiş olup, çeşitli araçlarla sağlanmaktadır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 1,50 EUR

Havalimanının çıkış kısımlarında yer alan duraklardan her yarım saatte kalkan belediye otobüsleri şehir merkezine ulaşım için en uygun fiyatlı araçlar arasındadır. 08:00 ile 22:00 saatleri arasında hizmet veren otobüslere, bilet ile biniş yapabilirsiniz.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 3 EUR

Havalimanı ile şehir merkezi arasında hizmet veren banliyö treni bulunmaktadır. 15 dakikada bir hareket eden tren, S-13 hat numarası ile havalimanı istasyonundan şehrin 7 farklı bölgesine hareket etmektedir. Trafiğe takılmadan şehir içi ulaşım sağlayan banliyö treni hız açısından da oldukça iyi durumdadır.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 20 EUR

Taksiler özellikle turistler tarafından oldukça sık tercih edilmektedir. Günün her saatinde hizmet veren taksiler, ulaşım açısından hem konforlu hem de oldukça güvenilirdir. Havalimanının çıkış kısımlarında yer alan taksileri her saat kolaylıkla bulabilirsiniz.
Araç Kiralama
Bonn Havalimanı içerisinde yer alan 4 farklı araç kiralama firmasından farklı özelliklerdeki araçları günlük ya da haftalık olarak kiralayabilirsiniz.

Bonn Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Bonn Havalimanı şehir merkezinden yaklaşık 15 km mesafede yer almaktadır. Şehir merkezine şahsi araçlarla ya da diğer toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilir. Özel araçlarla minimum 20 dakika içerisinde ulaşabileceğiniz şehir merkezine, toplu taşıma araçları kullanıldığında daha uzun sürede ulaşılabilir.

Türkiye'den şehre hemen hemen her ay uçuş düzenlenmektedir. Bonn uçak biletinizi THY firmasından alarak, şehir merkezine kısa bir tatil düzenleyebilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım ağı gelişmiş olduğu için hiç vakit kaybetmeden en geç 30 dakikada şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bonn’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Bonn şehrinde gece hayatı Almanya'nın diğer kentlerine göre biraz daha sakindir. Fakat yaz ayları ile birlikte şehirde sokaklar hareketlenmeye başlar. Gece kulüpleri genellikle Ren Nehri kıyısında konumlanmıştır.
  2. Roma mimarisi başta olmak üzere köklü bir geçmişe sahip olan şehirde pek çok saray, müze ve tarihi alanlar bulunmaktadır. Şehir içi turlardan faydalanarak, şehrin kültür yapısını da yakından görebilirsiniz.
  3. Şubat ayı ile eylül ayı arasında yapılan festivaller şehrin renklenmesini sağlamaktadır. Bonn ucuz uçak bileti fırsatlarından yararlanarak, Müzik Festivali, Eğlence Fuarı, Şehir Karnavalı gibi önemli festivalleri bir arada yaşayabilirsiniz.
  4. Şehirde nisan ayı ile eylül ayı arasında kurulan bit pazarları hem ucuzluk olarak hem de ilginç ürünleri barındırdığı için kentte en çok ziyaret edilen alanlardan birisidir. Marktplatz bölgesi ise şehrin en önemli ve ünlü alışveriş sokaklarından birisidir.
  5. Dana etini yemeklerde sık kullanan şehir, özellikle kızarmış ya da haşlanmış patates yemeklerini de tercih etmektedir. Şehre gidildiğinde özellikle turistler sokak satıcılarından fast food ürünler yemeyi tercih etmektedir.

Bonn Hakkında

Almanya'nın en eski yerleşim alanlarından birisi olan Bonn şehri, Ren Nehri kıyısında konumlanmıştır. İlk olarak Romalılar’a ait olan bölge zaman içerisinde Almanlar tarafından kuşatılarak Alman topraklarına katılmıştır. Farklı uygarlıklara ev sahipliği yapan Bonn şehri yaklaşık 2000 yıllık köklü bir geçmişe sahiptir. 1991 tarihine kadar da Almanya'nın başkenti olarak idari bir konumda yer alan şehir, özellikle tarih olgusu ile doludur.

Bonn uçak bileti fırsatlarını elde ederek, şehrin Ren Nehri’ne bakan muhteşem kıyılarında güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Bonn Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,50 EUR
Taksi
2 EUR/Km
Tramvay
2 EUR
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehir içerisinde en fazla tercih edilen ulaşım aracı genellikle metro ve tramvay hattıdır. Trafik sorunu olmadan gece geç saatlere kadar hizmet veren raylı sistemler uygun fiyatları ile de halkın en fazla kullandığı araçlar arasındadır. Özellikle, Bonn İstanbul saat farkı dikkate alındığında havalimanından şehir merkezine hizmet veren banliyö trenleri turistler için büyük kolaylık sağlamaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehirde belediye otobüsleri de sıklıkla tercih edilir. Özellikle, ulaşım ağının gelişmiş olduğu şehirde trafik yada ulaşım sorunu yaşanmaz. İsteyen kişiler bisikletlerle de ulaşımlarını sağlamaktadır. Taksiler ise genel olarak daha uzun yolculuklarda hizmet vermektedir.

Bonn Vize Şartları

Almanya Vize İstiyor mu?
Evet
Almanya Vize Ücreti
80 EUR
Almanya Vize Detayları
Almanya’da uzun süreli (90 Günden Fazla) vize almak isteyen kişiler oturum izni, çalışma izni veya aile birleşimi gibi opsiyonları neden göstererek Türkiye’de bulunan Almanya Konsolosluğuna veya Almanya büyükelçiliğine başvurmalılar.

Bonn’da Gezilecek Yerler

Bonn Katedrali
Seçim Sarayı
Doppel Kilisesi
Poppelsdorf Köşkü
Eski Bonn Mezarlığı
Ülkenin En Eski Dini Yapısı: Bonn Katedrali

Bonn Katedrali, ülkenin ve şehrin en eski dini öneme sahip yapısından biridir. 13. yüzyıllarda inşa edilen bu alan, 2. Dünya Savaşı’nda büyük hasar görerek, neredeyse yıkılma durumuna gelmiştir. Fakat şehrin önemli alanlarından birisi olan katedral onarılarak, eski heybetli görüntüsüne kavuşmuştur.

Prenslerin Evi: Seçim Sarayı

Seçim Sarayı, Roma Cermen İmparatorluğu zamanında prenslerin konakladıkları bir saray olarak kullanılmaktaydı. Görünüşü ile herkesi kendisine hayran bırakan Seçim Sarayı, şimdilerde ise Bonn Üniversitesi’nin bir hizmet binası olarak şehirdeki yerini almıştır.

Çift Kilise: Doppel Kilisesi

Doppel Kilisesi, 1151 tarihinde inşa edilmiştir. Ülkede bulunan çok az sayıdaki çift kiliselerden birisi olan Doppel Kilisesi, eski zamanlarda soylular ile halkı ayırmak için kullanılmaktaydı. Hem çift kilise olması ile hem de yeşillikler arasında konumu ile turistlerin yoğun ilgisini kazanmaktadır.

Versay Sarayına Benzeyen Poppelsdorf Köşkü

Poppelsdorf Köşkü, geniş verandası ve botanik bahçesi ile Versay Sarayına benzetilmektedir. 1740 tarihinde inşa ettirilen köşk, borak mimarisini taşımaktadır. Şimdiler de ise Bonn Üniversitesi’nin bir kampüsü olarak kullanılmaktadır.

Soylularla Dolu: Eski Bonn Mezarlığı

Eski Bonn Mezarlığı, 1715 tarihinde inşa ettirilmiştir. Mezarlık, oldukça tarihi bir yapıya sahiptir. Pek çok ünlü profesörün ve soylunun bulunduğu mezarda Beethoven'in annesi de bulunmaktadır.

Bonn’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Bratwurst
Kartoffelsalat
Currywurst
Bratkartoffeln

THY, Pegasus, Sun Express gibi hava yolu firmalarını tercih ederek, farklı mevsimlerde şehre gezi düzenleyerek, şehre özgü yemekleri de yakından görebilirsiniz.

Şehrin En Sevilen Lezzeti: Bratwurst

Bratwurst şehrin en sevilen lezzetleri arasındadır. Dana etinden yapılan beyaz sosis, ekmek arasında hardal sosu ile tüketilmektedir.

Şehrin En Sevilen Salatası: Kartoffelsalat

Kartoffelsalat, genellikle kızarmış sosislerin yanlarında tüketilmektedir. Bir nevi haşlanmış patates salatasıdır. Hardal, mayonez ve çeşitli yeşillikler katılarak patates salatası yapılır.

Şehrin En Sevilen Sokak Lezzeti: Currywurst

Currywurst, şehirde her sokak başında görebileceğiniz bir lezzettir. Haşlanmış sosis köri sosu ile karıştırılır, üzerine genellikle hardal sosu dökülerek servis edilir. 3 Euro fiyatı ile satılan bu lezzet, şehrin en ünlü lezzetlerinden birisidir.

En Lezzetli Patates Yemeği: Bratkartoffeln

Bratkartoffeln, turistlerin de yoğun ilgi gösterdiği bir patates yemeğidir. Gece kulüplerinde de sıklıkla sunulan bu lezzet, bacon ve soğan ile birlikte sunulur.

Şehrin Kuzeyinden Gelen Lezzet: Fischbrötchen

Fischbrötchen, şehrin genellikle kuzey kısmında yapılan bir balık sandviç yemeğidir. Kurutulmuş ya da füme halinde yapılan bu lezzet, genellikle haşlanmış patates ile tüketilmektedir.

Konaklama İçin Bonn Otel Seçenekleri

Bonn İstanbul arası uçakla kaç saat sorusu ile otel rezervasyonları hakkında sorular seyahat esnasında sıklıkla sorulmaktadır. Fakat Bonn şehrinde bütçenize ve tercih ettiğiniz lükse göre farklı pek

Hilton Bonn
Hilton Bonn, şehrin en iyi otellerinden birisidir. Evcil hayvan da kabul eden otelde havuz, klima, restoran ve park hizmeti bulabilirsiniz. Otelin günlük konaklama ücreti 75 EUR kadardır. Bonn İstanbul uçak biletleri ile ilgili araştırma yaparken, bu oteli de fiyat açısından değerlendirebilirsiniz.
Berliner Freiheit 2, 53111 Bonn, Almanya
IntercityHotel Bonn
Şehir merkezine 300 metre mesafede yer alan otelde bar, restoran, klima, çocuk oyun alanı gibi imkanlar yer almaktadır. Ayrıca, Bonn İstanbul uçak seferleri hakkında otelinize bilgi vererek, transfer araç hizmeti de alabilirsiniz. Otelde bir günlük standart oda ücreti ise 70 EUR kadardır.
Quantiusstrabe 22, 53115 Bonn, Almanya
Centro Hotel Residence
Şehir merkezine 200 metre mesafede olan otel, şehrin en iyi otellerinden birisidir. Otel içerisinde spa, klima internet, havuz, oyun alanları, restoran ve bar gibi hizmetler bulunmaktadır. Otelin günlük ücreti ise 65 EUR kadardır. Bonn İstanbul uçuş süresi hakkında otelinize bilgi vererek, odanızın önceden hazır olmasını sağlayabilirsiniz.
Kaiserpl. 11, 53113 Bonn, Almanya

Bonn Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

  • Bonn şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
    Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Bonn ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Kurban Bayramı Yaklaştı! İşte Herkese Uygun Tatil Önerilerimiz
Kurban Bayramı Yaklaştı! İşte Herkese Uygun Tatil Önerilerimiz
02 Ağustos 2019
Kurban Bayramı yaklaşıyor. Tam da güzel bir tatil zamanı gelmemiş miydi? Keyifli bir tatil bizleri bekliyor. Kurban Bayramı 2019’da Ne Zaman &  Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak? Verelim müj
Çikolata Günü'ne Özel: Çikolatası ile Ünlü Ülkeler
Çikolata Günü'ne Özel: Çikolatası ile Ünlü Ülkeler
03 Temmuz 2019
Her türlü mutsuzluğun çözümü: Çikolata. Kahvaltıda, öğle yemeğinde, akşam yemeğinde kısacası günün her saatinde yenilebilir çikolata. İster kare çikolata olsun ister gofret olsun ister ekmek üzerine s
Mimarlara Göre Dünyadaki En Güzel 10 Yapı
Mimarlara Göre Dünyadaki En Güzel 10 Yapı
12 Haziran 2017
Yabancı ülkelere seyahat ettiğimizde kentin ünlü binalarına ilgi duyarız. Mimari tasarımlar bir fotoğraf gibi yapıldığı zamanın belli anlarını tarihe kaydederler. Fakat bir fotoğraftan farklı olarak,
Dünyanın En Tuhaf Doğal Harikaları
Dünyanın En Tuhaf Doğal Harikaları
24 Mayıs 2017
Dünyanın sahip olduğu bazı dramatik doğal güzellikler en tecrübeli gezginlerin dahi oldukça şaşırmasına neden oluyor. Daha önce hiç suda twister oyununu oynamış mıydınız? Her yaz British Colombia'n

Bonn Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (81)
İyi (16)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%84
%16
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
97 Değerlendirme
F*** G***
7 Mayıs Salı
muhteşem manzaralarla dolu bir ülke
Ö*** P***
13 Eylül Cuma
ailecek tatil keyfini çıkarıyoruz
U*** K***
25 Ağustos Pazar
çok severek geliyorum buraya
S*** K***
1 Ağustos Perşembe
sokakları falan çok temizdi
M*** D***
18 Eylül Çarşamba
eşimle balayına geldik
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bonn Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 03:12:26 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678