1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Saratov Uçak Bileti

Saratov Para Birimi
Rus Rublesi (RUB)
Saratov Zaman Dilimi
GMT +1
Saratov Şehri En İyileri
Savaş İzleri Taşıyan Yapılar, Saratov Askeri Müzesi, Piroşki
Saratov Hava Durumu (25 Mayıs) 18°C Çoğunlukla Bulutlu
Saratov Hava Durumu (26 Mayıs) 18°C Açık

Saratov Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Saratov Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Saratov Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
RU
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Rusça
Toplu Taşıma Fiyatı
17 RUB
Yemek Fiyatı
500 RUB
Alkolsüz İçecek Fiyatı
50 RUB

Saratov’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Saratov uçak bileti kullanarak Saratov’a gitmek isteyen yolcular seyahatleri öncesinde en uygun zamanı belirlemeleri seyahatlerinden keyif almaları açısından önemlidir.

Rusya’nın batısında ve kuzeyde yer aldığı için kış aylarında oldukça soğuk olmaktadır. yaz aylarında ise ülkemize göre oldukça serindir. Yaz aylarında yapılan seyahatte, şehrin her yeri yürüme olarak rahatlıkla gezilebilir. Çeşitli müzeler, parklar yaz aylarında daha güzel olmaktadır.

Şehir merkezinde çok sayıda tiyatro ve sanat merkezi bulunduğu için sürekli olarak etkinlikler düzenlenmekte, çocuklar için sirk gösterileri yapılmaktadır.

 

Saratov Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Saratov uçak bileti ile uçak yolculuğu yapan yolcular havalimanından şehir merkezine gitmek için çeşitli ulaşım araçlarından faydalanabilir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 8,50 RUB

uçak ile saratov havalimanına geldikten sonra gitmek istediğiniz noktaya göre otobüsler numaralı olarak hizmet vermektedir. Gitmek istediğiniz yere göre otobüs numarasını takip ederek otobüsle seyahat edebilirsiniz.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 60 RUB

uçak ile Saratov havalimanına geldikten sonra istediğiniz noktaya gidebilmek için transfer hizmeti sunan şirketler bulunmaktadır. Bu şirketler ile iletişim kurarak gitmek istediğiniz yeri bildirmelisiniz. Bu şirketler sizi en konforlu şekilde istediğiniz noktaya kadar götürecektir. Havalimanından uzaklık: 6 km

Taksi

Ortalama Fiyatı: 350 RUB

Saratov havalimanından taksi ile yolcular istedikleri her yere gidebilirler. Taksiye bindiğiniz anda taksimetre açılacaktır havalimanından şehir merkezine taksi ile ortalama 300 ile 350 Rus Rublesi fiyatına ulaşım yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

isteyen yolcular şehir merkezine gidebilmek için araç kiralayabilirler. Seyahatiniz boyunca araç ihtiyacı hissedecekseniz, havalimanından araç kiralamanız sizin için kolaylık ve avantajlı olacaktır.

Saratov Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Rusya’nın batısında yer alan Saratov şehrine havayolu ile gitmek isteyenler Saratov Tsentralny Havalimanına (RTW) uçak ile gidebilirler. Rusya’da bulunan birçok havalimanına direk uçuşlar yapmakta ya da aktarmalı uçuşlar ile farklı ülkelere de uçak seferleri bulunmaktadır.

Saratov Havalimanı'nın kent merkezine olan uzaklığı 6 km olduğu için havalimanından şehir merkezine 10 dakikada gidilebilmektedir.

Saratov Tsentralny Havalimanı iç hatlar ve dış hatlar olarak iki terminale sahiptir. Havalimanında yolcular için cafe, market, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık birimleri ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Tüm hizmetler hem iç hatlarda hem de dış hatlarda yolculara sağlanmaktadır.

Saratov’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Saratov uçak bileti imkanlarından faydalanarak Saratov’a ziyaret etmek için birçok neden bulunmaktadır. Bunlar tarihi müzeler ve doğal güzelliklerdir.
  2. Askeri araçların, tankların ve askeri belgelerin ziyaretçilere gösterildiği müze ziyaretçilerin mutlaka görmesi gereken yerlerden birisidir.
  3. Rusya’da bulunan en iyi sanat koleksiyonlarının bulunduğu müze Saratov’da bulunmaktadır. Tablolar, heykeller, çeşitli mimari çalışmalar.
  4. Lipki Parkı sonbaharda yapraklar dökülmeye başlayınca romantik bir görünüm kazanmaktadır.
  5. Rusya’da çok noktada bulunan Kutsal Trnity Katedralli örneklerinden birisi Saratov’da bulunmakta ve altın renkli kuleleri ile dikkat çekmektedir.

Saratov Hakkında

Rusya’nın Saratov Oblastı yönetim merkezidir ve Volga ırmağının kuzeyinde bulunan en büyük limana sahip şehirlerdendir. 2010 verilerine göre nüfusu 840 bin kişidir. Rusya’nın batısında yer almaktadır. Volga nehrinin kıyısında yer alan ticaret merkezi şehirlerden birisi olarak bilinir. Saratov halk dilinde Sarı Dağ anlamına gelmektedir.

Yapı olarak küçük ve şirin sakin bir şehir olan Saratov bölgenin en uzun köprüsü olan Saratov köprüsüne sahiptir. Yaşayan nüfusun çoğunluğu Rus’tur. Hava sıcaklığı kış mevsiminde sıfırın altında yaz mevsimlerinde ise 17 derece civarındadır. Ziyaret için en uygun mevsim olarak yaz ayları gösterilir.

Saratov’u gezmek isteyenlerin görmesi gereken yerleri arasında Radishchev Sanat Müzesi, Kutsal Trinity Katedralinin görkemli mimarisi, Lukomorye Parkı ve Askeri Zafer Müzesi gezilecek yerler olarak sayılabilir. Şehirde çeşitli gösteriler ve geleneksel Rus oyunları gösterimleri yapılmakta ve çok sayıda tiyatro merkezi bulunmaktadır.

Saratov Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
17 RUB
Taksi
15 RUB/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Saratov’da insanlar şehir içi ulaşım için genellikle otobüsleri kullanmaktadırlar. Belediye otobüsleri şehrin her noktasına ulaşım sağlamakta ve insanlara en ucuz ulaşım imkanı vermektedir. Uçak ile Saratov’a gelen yolcular şehir merkezine ulaşım için gitmek istedikleri yöne giden otobüs numaralarını takip ederek, istedikleri numaralı otobüs geldiğinde binerek ulaşımlarını sağlayabilirler.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Saratov küçük ve şirin bir yerleşim yeri olduğu için insanlar ulaşımlarını belediye otobüsleri ya da taksiler ile yapmaktadır.

Saratov Vize Şartları

Rusya Vize İstiyor mu?
Evet
Rusya Vize Süresi
30 Gün
Rusya Vize Ücreti
280 USD
Rusya Vize Detayları
Vize başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir. Konsolosluk yırtık, deforme ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.

Saratov’da Gezilecek Yerler

Saratov Askeri Müzesi
Radischev Sanat Müzesi
Lipki Parkı
Saratov Yerel Kültür Merkezi
Kutsal Trinity Katedrali
İlk Görülmesi Gereken Yer Saratov Zafer Askeri Müzesidir.

Şehir merkezinde yer alan Zafer Askeri Müzesi diğer müzeler ile yürüme mesafededir ve rahatlıkla gezilebilir. Bu müzede, savaş döneminden kalma askeri araçlar, çeşitli tanklar, askeri gereçler, dönemin askeri belgeleri bulunmakta ve ziyaretçilere gösterilmektedir.

Radischev Sanat Müzesi

Rusya’nın başkenti Moskove, St. Petersburg gibi çeşitli şehirlerinde ve diğer şehirlerde görülebilecek en iyi sanat merkezlerinden birisi olan Radischev Sanat Müzesi Saratov ziyaretinde görülmesi gereken yerlerdendir. Bu müzede, çeşitli tablolar, heykeller ve çok sayıda mimarı eserler bulunmaktadır.

Lipki Parkı

Şehrin en güzel gezi yerlerinden olan Lipki parkı özellikle sonbahar aylarında ağaçların yaprak dökmesiyle romantik bir görüntü oluşturmaktadır. Gelen ziyaretçilerin yoğun olarak ziyaret ettiği yerler arasındadır.

Saratov Yerel Kültür Merkezi

Görkemli bina mimari ve yapısıyla dikkat çeken bir binadır. Ön bölümünde bulunan sutünları sayesinde çok dikkat çekmiştir. Bölgenin yerel kültürünü yansıtan çeşitle eserleri barındırmaktadır. Gelen ziyaretçiler bölge hakkında detaylı bilgiyi bu kültür merkezini gezerek edinebilirler.

Kutsal Trinity Katedrali

Kutsal Trinity Katedralinin birçok örneği Rusya’nın birçok noktasında bulunmaktadır. Bu noktalardan biriside Saratov’dur. Duvar resimleri ve altın rengindeki kuleleri sayesinde ilgi çekmeyi başarmıştır.

Einstein Bilim Müzesi

Bilim insanı olan Einstein ile ilgili birçok eseri bulabileceğiniz önemli bir müzedir. Özellikle çocukların büyük ilgisini çekmektedir. Müzeyi her yaştan insan ziyaret edebilir.

Saratov’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Pelmeni
Piroşki
Zakuski Çar
Beef Stroganoff
Saratov Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Pelmeni

Bölgenin en önemli yiyeceklerinden birisidir ve gelen ziyaretçilere ikram edilmektedir. Yumurta, kıyma, soğan, karabiber gibi baharatlar kullanılarak yapılan bir hamur yiyeceğidir. Bölgede bol miktarda tüketilmektedir.

Piroşki

Bölgede çay yanında atıştırmalık olarak tüketilen bir yiyecektir. Ülkemizdeki poğaça türü yiyecektir. İçerisine sucuk, yumurta, pırasa, soğan türü malzemeler katılır ve üzerine susam dökülerek yapılır.

Zakuski Çar

Havyarlı katı yumurta, tarama, somon rulo, balık yumurtası, slotka, karides, kızarmış tost ekmeğinden oluşan bir meze yemeği olarak servis edilir. Lezzetli bir yiyecektir.

Beef Stroganoff

Bölgenin en önemli et yemeklerindendir. Dana sokum etinden yapılmakta, içerisine soğan tereyag hardal, domates püresi konularak yapılmakta ve yanında patates kızartması ile birlikte servis edilmektedir.

Konaklama İçin Saratov Otel Seçenekleri

Ucuz Saratov uçak bileti ile eğitim, iş veya turistik gezi amaçlı olarak Saratov’a gelen yabancılar çok sayıda otel seçeneği ile karşılaşırlar ve istediklerini seçerek ucuza konaklayabilirler.&l

Slovakia Hotel
Volga ırmağının kenarında bulunan otel 3 yıldızlı olarak hizmet vermektedir. Otelde, havuz, havuzlu saunası, iki adet büyük restoranı bulunmaktadır. Odaları klimalıdır ve süitleri klasik olarak düzenlenmiştir. Ücretsiz olarak televizyonlar kullanılmaktadır. otelde ayrıca kuaför, manikür, pedikür hizmetleri sınırsız olarak sunulmaktadır. Avrupa ve doğu ülkelerine ait mutfak yemeklerinin en lezzetlileri ile açık büfe sabah kahvaltıları yer almaktadır. Şehir merkezine yürüme 5 dk mesafededir.
Ulitsa Lermontova, 30, Saratov, Saratovskaya oblast', Rusya, 410002
Lira Hotel
Saratov şehir merkezinde bulunan otel, opera binasına yürüme 2 dakika mesafede bulunmaktadır. Otelde ücretsiz internet erişimi bulunmaktadır. Odaları şehir manzaralı olup, geniş ekran televizyon, buzdolabı, özel banyolar, oturma alanları bulunmaktadır. Otelde bar ve gece kulübü mevcuttur. Tren istasyonuna 5 km uzaklıkta, havalimanına ise 6 km uzaklıktadır. Saratov’un en iyi otellerinden birisidir.
Prospekt Kirova, 2, Saratov, Saratovskaya oblast', Rusya, 410000
Hotel Zagreb
Saratov şehir merkezinde yer almakta, müşterilerine ücretsiz internet hizmeti sunmaktadır. Meşhur restonanı ve ücretsiz otopark hizmetleri ile müşterilerinin olumlu görüşlerini kazanmıştır. Otel odalarında geniş ekran televizyonlar, buzdolapları, özel yapılmış banyolar, su ısıtıcıları ekstra olarak bulunmaktadır. 24 saat açık snack bar bulunmakta resepsiyon 24 saat hizmet vermektedir. Havalimanını 6 km tren istasyonuna ise 2 km uzaklıktadır.
Astrakhanskaya Ulitsa, 88, Saratov, Saratovskaya oblast', Rusya, 410012

Saratov Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

  • Saratov şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
    Yılın en uygun zamanı Aralık ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Saratov ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Fırat Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
Fırat Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
06 Mart 2020
Kalkış Şehir: Adana Varış Şehir: Elazığ Rota Uzunluğu: 511 Km Yolculuk Süresi: 9 Saat 30 Dakika Fırat Ekspresi Nedir? Fırat Ekspresi; başlangıcı Adana, bitiş noktası Elâzığ olan tren güzergâhıd
Edirne’de Gezilecek Yerler Edirne’de Nereye Gidilir?
Edirne’de Gezilecek Yerler Edirne’de Nereye Gidilir?
26 Şubat 2020
Mimar Sinan’ın eserleri ile dolu şehrimiz Edirne’ye bir gezi planlıyorsanız çok keyifli günler sizi bekliyor demektir. Osmanlı’ya 80 yıl başkentlik yapmış bu şehirde tabii ki görecek çok fazla yer var
Düzce’de Gezilecek Yerler: Düzce’de Nereye Gidilir?
Düzce’de Gezilecek Yerler: Düzce’de Nereye Gidilir?
17 Şubat 2020
1999 yılından bu yana bir il olan Düzce, Türkiye’nin 81. İli! Karadeniz’in yemyeşil, en şirin şehirlerinden biri ve Batı Karadeniz’in ayakta kalan tek antik kentidir. Düzce’de gezilmesi gereken yerle
Uludağ Kayak Merkezi
Uludağ Kayak Merkezi
13 Kasım 2019
Uludağ Kayak Merkezi Hakkında Bursa il sınırları içerisinde yer alan Uludağ kayak merkezi 2.543 metre yüksekliğe sahiptir. Oldukça yeterli rakıma sahip olan Uludağ, Türkiye’nin en popüler kayak m

Saratov Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (55)
İyi (44)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%56
%44
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
99 Değerlendirme
Ü*** K***
21 Eylül Cuma
Annem ve babamı haftasonu tatili için göndermiştim güzel zaman geçirmişler
K*** Y*** K***
14 Ağustos Salı
Kurban bayramı için kaçmıştık, uygun fiyatlara keyifli bir haftasonu geçirdik.
S*** A***
26 Haziran Salı
Kaliteli bir tatil oldu bizim için biz çok keyif aldık teşekkürler
F*** S***
7 Haziran Perşembe
Yemekleri pek güzel değildi, pekte yiyemedik ama çok güzel bir tatildi
Ç*** E***
6 Haziran Çarşamba
Hep merak ettiğim biryerdi gideceğim bu sefer kaçarı göçeri yok
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Saratov Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 02:49:34 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678