1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Bern Uçak Bileti

Bern Para Birimi
İsviçre Frangı (CHF)
Bern Zaman Dilimi
GMT +1
Bern Şehri En İyileri
Tarihi Dokular, Kemerli Yol, Peynir
Bern Hava Durumu (25 Mayıs) 20°C Parçalı Bulutlu
Bern Hava Durumu (26 Mayıs) 21°C Parçalı Bulutlu

Bern Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
CH
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Almanca-Fransızca-İtalyanca-Romanşça
Toplu Taşıma Fiyatı
2,50 CHF
Yemek Fiyatı
23 CHF
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5 CHF

Bern’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Temmuz
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Bern kentinin sahip olduğu karasal yağış iklimi, soğuğu beraberinde getirmektedir. En sıcak ay temmuz olduğundan dolayı gidilebilecek en iyi ay olarak değerlendirilmektedir. Sıcaklığın üst seviyede olması ve daha rahat bir şekilde zaman geçirilmesi, temmuz ayında mümkün hale gelmektedir. Haziran aylarında Bern İstanbul uçak biletleri ücretleri düşüş göstermekte ve birçok kişinin gidebilmesi mümkündür. Bern İstanbul uçak bileti fiyatları önceden araştırılmalı ve hazırlık yapılması gerekir. Aksi taktirde fiyatların yükselmesi görülecek ve kişi bütçesine uygun bir seyahat yapamayacaktır.

Bern Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Bern'den, şehir merkezine ulaşımın sağlanabilmesi için çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Hava limanının şehir merkezine olan yakınlığı sayesinde tek vesayet ile merkeze ulaşabilmek mümkündür. Bern İstanbul uçak bileti alınmışsa ve şehrin ulaşımı hakkında bilgi bulunmuyorsa, servisler tercih edilmelidir. Servisler direkt merkeze yolculuk etmekte ve aktarım ihtiyacını engellemektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2,50 CHF

Bern şehir merkezine ulaşımın sağlanabilmesi için 334 numaralı otobüse binmek yeterlidir. Otobüs yaklaşık 20 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşmaktadır. Bern İstanbul arası uçakla kaç saat düşünülmeden bu otobüsleri önceden araştırmak gerekir. 160 numaralı otobüsle de Konolfingen'e gidebilmek mümkün.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2,50 CHF

S3, S4 numaralı trenlerle şehir merkezine ulaşmak mümkündür. Tüm bunların yanı sıra tramvaylar ile şehir merkezine aktarma yaparak gidilebilir. Çeşitli alternatiflerle şehir merkezine daha uygun fiyatlarla ulaşılabilir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 60 CHF

Airport Taxi Blaser şirketinin çok sayıda aracı hava limanı çıkışında bulundurmaktadır. Şehir merkezi yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta olacağından dolayı taksi fiyatları diğer fiyatlara göre biraz daha üst düzeyde kalacaktır.

Araç Kiralama

Havalimanı içerisinde bulunan çeşitli araç kiralama şirketleriyle şehirde ulaşımı kolaylaştırmak mümkün. THY gibi uçuş firmaları sayesinde uygun fiyatlarla Bern'e gelip, araç kiralamayı da uygun fiyata denk getirmek olağan bir durumdur. Araç kiralama alt

Bern Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Bern Havalimanı ile şehir merkezi arasında yaklaşık 20 kilometrelik bir mesafe bulunuyor. Yolun çok çetrefilli olmaması, mesafenin kısa süre içerisinde tamamlanmasına yardımcı oluyor. En ucuz Bern uçak bileti alarak hava limanına geldiyseniz ve beklemek zorundaysanız; liman içerisinde bulunan mağazalara göz atabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra sessiz dinlenme salonlarında rahatça bekleyebilirsiniz.

Restoranlarda bulunan yemekleri tadabilir ve Bern'e ait olan lezzetlere göz atabilirsiniz. Bern uçak bileti rezervasyon yapıp, şehre gelmişseniz ve hava limanında yapacak bir şey bulamıyorsanız; limanda bulunan dinlenme tesisinde telefonda Bern'e ait araştırma yapabilirsiniz. Şehir için çeşitli bilgiler toplayarak, bekleme süresi boyunca verimli bilgiler elde edebilirsiniz.

 Bern en ucuz uçak bileti alıp, şehirde gezmek istiyorsanız ve şehrin nasıl bir yer olduğunu merak ediyorsanız; mutlaka merkeze gitmelisiniz. Bütçenize uygun alışveriş yapabileceğiniz çok sayıda mağaza mevcuttur.

Bern’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Butik, yiyecek ve içecek gibi alışverişlerin yapılması şehrin bazı sokaklarında daha uygun fiyatlarla mümkün hale geliyor. Bern uçak bileti hizmetinden faydalanıp, alışverişi ucuza getirmek isteyenler Bern caddelerini gezmelidir. Ayrıca İsviçre'ye has olan lezzetler de, tezgahlarda bulunuyor.
  2. Bölgenin bulunduğu konum ve şehrin yapısı sayesinde mükemmel manzaralar bulunuyor. Bern ucuz uçak bileti alarak, dinlenerek tatil yapmak ve manzaralarla mükemmel anılar oluşturulup, fotoğraf çekilmesi tatili daha iyi bir hale getiriyor. Müthiş manzaralara karşı yürüyüş yapmak, dinlenmek ve günün yorgunluğunu atabilmek mümkün.
  3. Müzik festivalleri, şehir karnavalı gibi aktiviteler düzenli olarak görülüyor. Aktivitelere katılıp, eğlenceli vakitler geçirilebilir.
  4. Roma İmparatorluğu’na ve İsviçre'ye ait olan birçok yapıt bulunuyor. Bern uçak bileti THY hizmetinden faydalanıp, kültürel gezilerin gerçekleştirilmesi mümkündür. Yapıtlar hakkında bilgi almak ve kültürel bilgilere bilgi katmak, verimli zaman geçirmenin en iyi yollarından bir tanesidir.
  5. Fransa, Almanya ve İtalya mutfak kültüründen etkilenerek, kendi kültürlerini de buna ekleyip mükemmel lezzetler ortaya çıkarıyorlar. Bern uçak bileti fiyatları araştırmasından sonra bölgenin lezzetlerine de göz atılmalıdır.

Bern Hakkında

İsviçre'nin başkenti olan Bern, ülkenin en büyük dördüncü şehri olarak bilinmektedir. Şehrin sahip olduğu kültürel yapı birçok kişinin seyahat etmesine sebebiyet vermiştir. 1353 yılında Roma İmparatorluğu’ndan, İsviçre Federasyonu’na katılan Bern; ekonomik açıdan koruma altına alınmış ve döneme ait yapıları kendi bünyesinde bulundurmaya, varlığını sürdürmeye devam etmiştir.

 Yaşam kalitesinin üst düzeyde olması ve şehrin mükemmel bir atmosfere sahip olması en belirgin özelliklerinden biridir. Bern uçak bileti alarak muhteşem bir tatil yapılabilir ve Roma ile İsviçre hakkında detaylı bilgiler toplanabilir. Bern uçak bileti alıp, yaşam kalitesi yüksek olan bir tatile ulaşılması mümkündür. Bulunduğu konum itibariyle birçok turistin ziyaret edişi gözden kaçmamaktadır. Bern uçak bileti alarak, şehrin kültürüne uygun aktivitelere katılıp; verimli zaman geçirebilmek mümkündür. Özellikle hafta sonlarında can sıkıntısını üzerinizden atabileceğiniz faaliyetlere ulaşabilirsiniz.

 Alışveriş sokaklarında İsviçre'ye ait olan lezzetleri tadarak alışveriş yapabilmek mümkündür. Ülkeye ve bölgeye has olan lezzetler tezgahlarda bulunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra butikler ve çeşitli giyim mağazaları, her yaşa hitap etmektedir. Ayrıca şehirde bulunan tarihi yapıtların bazıları dükkan olarak kullanılmaktadır. Ortaya nostaljik bir görüntü çıkmakta ve bölgenin tarihe duyduğu saygı da gözden kaçınılmaz bir gerçektir.

Bern Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,50 CHF
Taksi
3 CHF/Km
Tramvay
2,50 CHF
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehir içerisinde ulaşım en kolay otobüs ile sağlanmaktadır. Dolayısıyla en popüler yol otobüstür. Bern İstanbul uçak saatleri ne olursa olsun, şehir içerisinde gelindiğinde otobüs bulmak mümkündür. Otobüs hatlarının çok olması ve her yere gitmesi, tercih edilmesine sebebiyet vermektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Tramvaylar, trenler şehir içi ulaşım parçaları arasındadır. Tramvaylar trenlere göre daha kolay ulaşım sağlamaktadır. Bern İstanbul saat farkı akla gelmemeli ve her saat ulaşım aracı bulunmalıdır. Ayrıca ücretsiz ulaşım araçlarından faydalanmak da mümkündür.

Bern Vize Şartları

İsviçre Vize İstiyor mu?
Evet
İsviçre Vize Ücreti
80 EUR
İsviçre Vize Detayları
Kısa süreli ziyaret yapacak kişiler İsviçre Schengen vizesi alabilir.

Bern’de Gezilecek Yerler

Altstadt
Berner Münster
Bundeshaus
Zytglogge
Rosengarten
Orta Çağdan Miras Kalan Eski Şehir: Altstadt

Orta çağdan bu yana varlığını sürdüren Altstadt, miras bölgesi olarak bilinmektedir. UNESCO tarafından miras bölgesi olarak ilan edilmesi ve sahip olduğu tarihi görünüm, ziyaret edilmesi gerektiğinin göstergesidir. Katedralleri, tarihi kiliseleri kendi bünyesinde barındırarak mükemmel bir görünümü bulunmaktadır.

Gotik Mimarının En Görkemli Katedrali: Berner Münster

Eski şehrin bir parçası olarak bilinen katedralin, en önemli yapıtlar arasında yer aldığını söylemek gerekir. En yüksek katedral olarak bilinmekte ve mükemmel görünüme sahiptir. Tarihi özelliğiyle geçmişteki bilgileri öğrenebilmek mümkündür.

İsviçre Parlemento Sarayı: Bundeshaus

Estetik tasarımı bulunan sarayın, turistik turları bulunmaktadır. Turları düzenleyen yetkililerle iletişime geçilmesi tur tarihini ve bilgilerin aktarılmasına yardımcı olacaktır. Bu turlar ülkeyi tanıyabilmek için oldukça verimlidir.

Şehrin İlk Geçit Kapısı: Zytglogge

İlk geçit kapısı ve aynı zamanda saat kulesi olması birçok kişinin şaşırmasına sebebiyet veriyor. 800 yıla varan varlığıyla, Bern'in en güzel yapıtlarından biri olarak görülüyor.

En Popüler Şehir Parkı: Rosengarten

En çok sevilen parklardan biri olan Rosengarten, aynı zamanda gül bahçesi olarak anılmaktadır. 100'den fazla gül çeşidini bu parkta görebilmek mümkündür. Bunaltıcı havaya sahip olmaması ve ortaya mükemmel kokular sunması parkın en belirgin özelliklerinden biridir.

Bern’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Fondü
Emmental Peyniri
Gruyere
Geschnitzeltes Kalbfleish

Bern'e ait olan lezzetler, her bölge tarafından dile getirilmekte ve bilinmektedir. Bern uçuş süresi boyunca akılda kalabilecek lezzetler restoranlarda sunulmaktadır. Restoranlarda bu lezzetleri tatmak oldukça uygun fiyattadır.

Ağızda Dağılan Lezzet: Fondü

İsviçre'de üretilen peynirleri farklı bir şekilde hazırlayarak, ekmekle yenilmesi Fondü lezzetinin oluşumunu sağlamıştır. Lezzetiyle birçok kişinin ilgisini çekmiş ve halk tarafından çok sevilmektedir.

Delikli Peynir: Emmental Peyniri

 Yapımının farklılığıyla ve lezzetiyle ön plana çıkan peynir, günün her saatinde tüketilebilecek niteliktedir. Sunduğu faydalar ve sahip olduğu lezzetle damak tadını şenlendiriyor.

İnek Sütüyle Yapılan Peynir: Gruyere

İnek sütüyle yapılması ve birçok yemeğin yanında bulunması peynirin en büyük özelliklerinden biri. Peynirin yemek tadını güzelleştirmesi, halk tarafından çok tercih edilmesine sebebiyet veriyor.

Dana Etini Lezzetli Hale Getiren: Geschnitzeltes Kalbfleish

Kremalı olan yemeğin dana etinden yapılması yemeği mükemmel bir hale getiriyor. Sahip olduğu görünüm, yemeğin güzelliğini andırıyor.

Dana Etiyle Yapılan Sosis: Bratwurst Mit Zwiebelsauc

Hiçbir yerde lezzeti bulunmayan ve nadir görülen bu lezzetin İsviçre'de bulunması, yemeğin güzelliğini ortaya koymaktadır. Bratwurst Mit Zwiebelsauc, sosis kültürünün en önemli parçalarından biridir.

Konaklama İçin Bern Otel Seçenekleri

Bern merkezinde her kesime uygun otel alternatifleri bulunmaktadır. Fiyatlar, otelin sahip olduğu yıldıza ve kaliteye göre değişmektedir. Bern İstanbul uçak saatleri ne olursa olsun, otel bulmak mümkündür. Ai

Novotel Bern Expo
Spor salonu, otel barını kendi bünyesinde bulunduran Novotel Bern Expo; evcil hayvan kabul etmektedir. 112 adet odası bulunmaktadır. Fiyatları 1043 ile 1200 TL arasında değişiklik göstermektedir.
Am Guisanplatz 2, 3014, Bern, İsviçre
Best Western Bären
Modern yapısıyla ve şehir merkezine yakınlığıyla bilinen otel, evcil hayvan sahiplerine konaklama fırsatı sunmaktadır. Aynı zamanda spor faaliyetlerine tüm müşteriler katılabilmektedir. Fiyatları 1050 ile 1300 TL arasında değişiklik göstermektedir.
Schauplatzgasse 4, 3011, Bern, İsviçre
Hotel Schweizerhof
Havuz dışında tüm hizmetleri kendi bünyesinde bulunduran otelin, SPA gibi hizmetleri de müşterilere verilmektedir. Konforuyla ve şehir merkezine yakınlığıyla bilinen otel, birçok kişi tarafından tercih edilir. Fiyatları 2050 ile 2500 TL arasında değişiklik gösterir.
Bahnhofplatz 11, 3001, Bern, İsviçre

Bern Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

  • Bern şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
    Yılın en uygun zamanı Temmuz ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Bern ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Plaj Sezonu Açılıyor! Bu Kitapları Hazır Edin!
Plaj Sezonu Açılıyor! Bu Kitapları Hazır Edin!
01 Temmuz 2019
Ray Bradbury - Fahrenheit 451 Tatil monoton hayatın aynılığından kurtulmak için müthiş bir zaman. Farklı düşüncelere dalmak, başkalarının hayal güçlerinde yolculuğa çıkmak için birebir. Fahrenheit 45
Dünyanın En Büyük Parkları ile Bu Şehirlerde Her Gün Bahar!
Dünyanın En Büyük Parkları ile Bu Şehirlerde Her Gün Bahar!
07 Haziran 2019
Baharın gelmesiyle insanın kendini dışarı atası geliyor. Yeşilliklerin içinde temiz havada öylesine oturmak istiyorsunuz. Bu yazımızda sizlere yılın her mevsimi baharmış gibi hissettiren dünyanın en b
Alplerin Eteğine Kurulu Masal Şehirler
Alplerin Eteğine Kurulu Masal Şehirler
24 Eylül 2017
Alpler son derece geniş bir coğrafyaya sahiptir. Türkiye’de Toros Dağları’ndan başlar, Amerika’ya oradan Japonya’ya ardından Avustralya’ya ve Yeni Zelenda’ya kadar uzanır. Buzullar, göller, vadiler, k
Roma Gezi Rehberi
Roma Gezi Rehberi
29 Temmuz 2017
Söz konusu seyahat olduğu zaman, uluslararası çalışmaların ehemmiyetine dair pek çok seçenek üretiliyor ve insanların bu çalışmalara dair üretmiş olduğu hareketlilik de artıyor. Bu yüzden Roma üzerind

Bern Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (76)
İyi (14)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%84
%16
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
90 Değerlendirme
Y*** G***
17 Temmuz Çarşamba
daha önce böyle tatil yapmamıştım
M*** H***
13 Mayıs Pazartesi
ailecek tatil için çok güzel
B*** K***
12 Haziran Çarşamba
birdaha kesinlikle geleceğim
S*** P***
29 Nisan Pazartesi
gezilip görülecek yerlerden
B*** A***
12 Haziran Çarşamba
her yönüyle harika bir yer
2
7
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bern Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 02:50:56 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678