1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Christchurch Uçak Bileti

23 Temmuz
Bugün
Çoğunlukla Bulutlu
10°C
24 Temmuz
Yarın
Parçalı Bulutlu
11°C
25 Temmuz
Perşembe
Parçalı Bulutlu
11°C
Para Birimi
Yeni Zelanda Doları (NZD)
Zaman Dilimi
GMT +9
Christchurch Şehri En İyileri
  • Garden City
  • Port Hills
  • Geyik Eti
Christchurch

Christchurch Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Christchurch Havaalanları
Ülke Kodu
NZ
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
1,50 NZD
Yemek Fiyatı
18,23 NZD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3 NZD

Christchurch’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Cumartesi
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Christchurch şehri ılıman okyanus iklimine sahiptir. Bu sebeple mevsimler ne olursa olsun çok sıcak ya da serin bir özellik göstermez. Yaz aylarında ortalama sıcaklıklar 23 derece iken, kış aylarında 11 dereceye kadar sıcaklık değerleri düşmektedir. Yaz ayı ocak itibari ile şehre hakim olurken, kış ayları temmuzdan itibaren başlar. Bilet alımlarında fiyat olarak mevsimsel özelliklere dikkat etmek gerekir. Çünkü en ucuz Christchurch uçak bileti genellikle kış aylarında bulunabilmektedir. Daha ideal bir tatil geçirmek istiyorsanız Christchurch uçak bileti rezervasyon işlemlerini yaz aylarında yapmalısınız.

Christchurch Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Christchurch Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için farklı alternatif hizmetler tercih edilebilir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 130 NZD

Christchurch kentinde ulaşım ağı oldukça gelişmiştir. Havalimanı çıkış kapılarında yer alan 12S hat numarasına sahip otobüsler ile şehrin her noktasına ulaşım sağlanmaktadır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 40 NZD

Şehir içi ulaşım konusunda özellikle havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayan transfer araçlar da oldukça popülerdir. Tercih edilen otelle ilgili olan bu hizmet, rezervasyon sırasında alınabilir. Diğer ulaşım araçlarına göre pahalı olan bu hizmet, oldukça konforlu ve güvenlidir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 20 NZD

Turistlerin daha sık kullandığı taksiler, havalimanı çıkış kısımlarında bekleyerek, yolcu ulaşımı sağlamaktadır. Özellikle, rahat ve sorunsuz bir ulaşım tercih ediliyorsa, taksiler bu yolculuk için ideal araçlardandır.

Araç Kiralama

Christchurch Uluslararası Havalimanı içerisinde 2 farklı araç kiralama firması yer almaktadır. Bu firmalar ile iletişime geçilerek, yolculuğunuza uygun araçları kiralayarak, daha konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Christ

Christchurch Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Christchurch uçak bileti Thy ya da farklı firmalardan alındığında Christchurch Uluslararası Havalimanı’na iniş yapabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arası toplam mesafe 10 km kadardır. Hususi araçlarla gelebileceğiniz bu yol ortalama olarak 20 dakika kadar sürmektedir. Havalimanından şehir merkezine ulaşım da özellikle taksiler kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra belediye otobüsleri de ulaşım için uygun fiyatlı hizmet sunmaktadır.

Christchurch’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Christchurch kenti, Avon Nehri kıyısında kurulu olduğu için bölgede sıklıkla turizm faaliyetleri yapılmaktadır. Tarihi ve kültürel imkanlarla birlikte şehir oldukça geniş bir turizm imkanına sahiptir.
  2. Şehir büyük bir kültür bölgesine de sahiptir. Bu bölgede genellikle şehrin tarihini anlatan müzeler yer alır. Müzeler özellikle bölgenin tarihini anlamak bakımından oldukça önemlidir.
  3. Ocak ayından itibaren başlayan festivaller yılın son zamanlarına kadar devam etmektedir. Christchurch ucuz uçak bileti fırsatlarından yararlanarak, farklı festivallerle tatilinizi renklendirebilirsiniz. Nostalji Festivali, Sanat Festivali, Yürüyüş Festivali ve New Brighton Bahar Müzik Festivali şehrin en önemli festivalleri arasındadır.
  4. Christchurch kenti özellikle yemekler konusunda et tercihi ön planda olan bir şehirdir. Okyanus çevresinde bulunan şehirde ayrıca balık ürünleri de sıklıkla tüketilmektedir. Leziz bir mutfağa sahip olan şehirde aranan tüm farklı lezzete ulaşabilirsiniz.
  5. Christchurch şehri gece hayatı yönünde oldukça renkli bir yerdir. Şehrin hemen hemen her noktasında canlı müzik imkanı sunan bar ve pub bulmak mümkündür. CRUZ, The Bog Irish Bar şehrin en önemli barlarındandır.

Christchurch Hakkında

Christchurch kenti, Yeni Zelanda adasında yer almaktadır. Adanın güney kısmında bulunan Christchurch, bu bölgenin en büyük şehridir. Kentin tam ortasından Avon Nehri geçmektedir. Nehirle beraber şehir doğası ve manzarasıyla turistleri kendisine hayran bırakmaktadır. Bir turizm kenti olarak karşımıza çıkan Christchurch kenti, yemyeşil doğası, modern park ve bahçeleriyle oldukça eşsiz bir yapıdadır. Ayrıca, şehir bazı kayak merkezlerine yakın konumda olduğu için hem kış aylarında hem de yaz aylarına bölgeye pek çok turist çekmektedir.

Christchurch uçak bileti alımları genellikle mevsimsel özellikler göz önüne alındığında artış göstermektedir. Christchurch uçak bileti ile ilgili fiyatlar şehirde turizm aktivitelerinin başlaması ile birlikte artmaktadır.

Christchurch Nerede?

Christchurch Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,50 NZD
Taksi
3 NZD/Km
Tramvay
2 NZD
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehir içerisinde genellikle belediye otobüsleri sıklıkla kullanılmaktadır. Şehir merkezinde ulaşım ağı oldukça iyidir. Bu sebeple, istenilen her noktaya şehir otobüsleri ile ulaşım sağlanabilir. Tramvaylar ise şehrin yalnızca belirli ve kalabalık bölgelerinde bulunmaktadır. Bu sebeple, tramvay hatları çok fazla gelişmemiştir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Christchurch İstanbul saat farkı dikkate alındığında taksiler hem turistler için hem de halk için popüler araçlardan birisidir. Özellikle, geç saatte ulaşım için 24 saat hizmet veren taksiler sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca, şehir içlerinde bisiklet yolu da bulunduğundan ulaşımda halk kısa mesafe söz konusu olduğunda bisikletlerden yararlanmaktadır.

Christchurch Vize Şartları

Yeni Zelanda Vize İstiyor mu?
Evet
Yeni Zelanda Vize Detayları
Vize başvuruları Yeni Zelanda'nın Ankara Büyükelçiliğinde gerçekleştirilir.

Christchurch’de Gezilecek Yerler

Canterbury Müzesi
Christchurch Botanik Bahçesi
Orana Vahşi Yaşam Rezervi
The International Antarctic Centre
Penguen Tecrübesi
Derece Tarihi Eserler Müzesi: Canterbury Müzesi

Canterbury Müzesi, şehrin kültür bölgesi olarak anılan kısımda yer almaktadır. Eserlerin birçoğu özel ve şahsi koleksiyonlar olarak müzede bulunur. Müzenin koleksiyonları, tescil kurumu tarafından 1. Derece Tarihi Eserler olarak tescil edilmiştir. Binanın tasarımı gotik tarzda olup, 4 kattan oluşur. Her katta ayrı bir sanat eseri ve şahsi eşya sergilenmektedir.

Şehrin En Önemli Turistik Alanı: Christchurch Botanik Bahçesi

Christchurch Botanik Bahçesi, şehrin en önemli cazibe merkezlerinden birisidir. Bu sebeple, her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. 1863 tarihinde kurulan botanik bahçesi, ilk olarak küçük bir ağacın bu bölgede yetişmesiyle başlamıştır. Daha sonra çeşitli çiçeklendirme işlemleri yapılarak, yıllar boyunca bahçe muazzam bir görünüşe sahip botanik bahçesi olarak bölgeye yerleşmiştir. 21 hektarlık bir alana sahip olan bahçede her türlü çiçek bulmak mümkündür. Özellikle egzotik bitkiler turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşmaktadır.

Kafessiz Hayvanat Bahçesi: Orana Vahşi Yaşam Rezervi

Orana Vahşi Yaşam Rezervi, şehrin tek kafessiz hayvanat bahçesi olarak bilinmektedir. Bu bölgede hayvanlar istedikleri gibi serbest olarak dolaşabilmektedir. Christchurch İstanbul uçak bileti imkanlarından faydalanarak mutlaka doğal yaşamdaki hayvanlara yakından bakılmalıdır. 80 hektarlık alana kurulu olan bu hayvanat bahçesinin en büyük özelliği hayvanlarla oldukça yakın temasta bulunulmasıdır.

Yeni Zelanda'nın Merkezi: The International Antarctic Centre

The International Antarctic Centre, Yeni Zelanda'nın merkezi olarak idari bir yapıya sahiptir. Birleşik Devletler programlarına da ev sahipliği yapan bu yer pek çok bürokrasi ile ilgili alana da sahiptir. Ayrıca içerisinde sergi alanlarının da bulunduğu The International Antarctic Centre, turistler içim kültürel bir sentez oluşturmaktadır.

Çocuklar İçin Penguen Tecrübesi

Penguen Tecrübesi, The International Antarctic Centre merkezinin içerisinde yer alan bir bölümdür. Tamamen çocuklara ayrılmış bu bölümde penguenlerin yaşam şekillerine yakından bakılmaktadır. Koruma altına alınan penguenlerin bulunduğu bu alan, genellikle doğal yaşamda hayatlarını sürdüremeyen penguenlerin bulunduğu yerdir.

Christchurch’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Hangi
Kumara
Pauna Ravioli
Ringa

Christchurch lezzetlerine yakından bakmak için THY, Singapore Airlines, Emirates, Jetstar Airways gibi hava yolu firmalarını kullanarak, Türkiye'den şehir lezzetlerine yolculuk yapabilirsiniz:

Geleneksel Yahni: Hangi

Maoli usulü olarak bilinen ve şehrin geleneksel yahnisi olan Hangi yahnisi, farklı etlerle yapılabilmektedir. Genel olarak sığır eti kullanılan yahni, patates ve soğanlarla lezzetlendirilir.

Kızartılmış Kuzu Kumara

 Kızartılmış kuzu eti, haşlanmış patatesle servis edilerek, ana yemek olarak tüketilmektedir. Şehrin pek çok lüks restoranında bulunan bu ana yemek, şehirle adeta bütünleşmiştir.

İstiridye Yemeği: Pauna Ravioli

Şehirde balıkçılık faaliyetleri de fazla olduğu için burada deniz ürünleri sıklıkla tüketilmektedir. Özellikle, ünlü deniz lokantalarında Pauna Ravioli yemeğini sıklıkla duyabilirsiniz. Bir istiridye yemeği olan Pauna Ravioli, makarna ile beraber tüketilmektedir. Ayrıca, istiridye sosu da eklenerek, muazzam bir yemek haline dönüştürülmektedir.

Ünlü Balık: Ringa

Ringa, mevsimlik bir balık türüdür. Bölgede en fazla tüketilen bu balık ızgara olarak yapılmaktadır. Ünlü deniz restoranlarında da bulabileceğiniz balık çeşidi, adeta lezzetiyle turistlerin ilgisini kazanmaktadır.

Geleneksel Tatlı: Pavlova

Şehrin geleneksel tatlısı olan pavlova, bezeli bir kek ile yapılmaktadır. Yuvarlak bir kek üzerine bölgede yetişen meyveler eklenerek, daha sonra isteğe bağlı meyve sosları dökülerek tüketilir. Tatlının en süt katı ise krema ile kaplanmaktadır.

Konaklama İçin Christchurch Otel Seçenekleri

Şehirde otel rezervasyonu yaptıracak kişiler, Christchurch İstanbul arası uçakla kaç saat sorusunu sıklıkla sormaktadır. Cevap olarak yolculuğunuzun bekleme süreleri de dahil 20 saatin üzerinde süreceğini b

YHA Christchurch Rolleston House Backpackers

Şehir merkezinin hemen ortasında bulunan bu otelde ücretsiz park, çocuk oyun alanı, restoran ve kahvaltı gibi hizmetleri bulabilirsiniz. Otel vermiş odluğu hizmetlerle birlikte oldukça uygun fiyatlıdır. Otelin günlük oda ücreti ise 70 Yeni Zelanda dolarıdır. Christchurch İstanbul uçak bileti fiyatları ile ilgili bir araştırma yaparken uygun fiyatlı otel arayışınız bulunuyorsa, bu otel tam size göredir.

5 Worcester Blvd, Christchurch Central, Christchurch 8013, Yeni Zelanda
Rendezvous Hotel Christchurch

Şehrin en lüks otellerinden birisi olan Rendezvous Hotel Christchurch oteli, diğer otellere göre fiyat olarak da daha pahalıdır. Otelin günlük oda ücreti ise 150 Yeni Zelanda dolarıdır. Otel içerisinde masaj salonu, bar, restoran, çamaşırhane, park alanı, çocuk oyun alanı gibi hizmetler bulunmaktadır. Ayrıca, Christchurch İstanbul uçak seferleri ile ilgili otelinize bilgi vererek, otelin araçlarından da yararlanabilirsiniz.

166 Gloucester St, Christchurch Central, Christchurch 8011, Yeni Zelanda
All Stars Inn on Bealey

Muhteşem yemeklere sahip olan otel, şehir merkezine 2 km mesafede bulunmaktadır. Bar ve restoran imkanlarından yararlanarak şehirde muazzam bir tatil yapabilirsiniz. Otelin günlük oda ücreti ise 60 Yeni Zelanda dolarıdır. Christchurch İstanbul uçak biletleri ile ilgili araştırma yaparken, otelinizden de rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

263 Bealey Ave, Edgeware, Christchurch 8013, Yeni Zelanda

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Christchurch ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Çikolata Günü'ne Özel: Çikolatası ile Ünlü Ülkeler
Çikolata Günü'ne Özel: Çikolatası ile Ünlü Ülkeler
03 Temmuz 2019
Her türlü mutsuzluğun çözümü: Çikolata. Kahvaltıda, öğle yemeğinde, akşam yemeğinde kısacası günün her saatinde yenilebilir çikolata. İster kare çikolata olsun ister gofret olsun ister ekmek üzerine s
İnternetten Ucuza Nasıl Bilet Alınır?
İnternetten Ucuza Nasıl Bilet Alınır?
26 Aralık 2018
Yazıhaneye gidip bilet almak zorunda olduğumuz günler geride kaldı. Artık online bilet alma şansımız olduğundan sıra bekleyip vakit kaybetmeden ve farklı sitelerden karşılaştırarak çok daha ucuza bile
Türkiye'nin 7 Coğrafi Bölgesinde Seyahat Önerileri
Türkiye'nin 7 Coğrafi Bölgesinde Seyahat Önerileri
02 Eylül 2018
Her bir köşesi cennet ülkemizin yedi ayrı bölgesinde, seyahat severlerin uğraması gereken pek çok tatil rotası bulunuyor. Tatil tercihlerinin yurt içine yönelmeye başladığı son yıllarda, siz de ülkemi
Kuzey Avrupa'nın Küçük Venediği: Brugge
Kuzey Avrupa'nın Küçük Venediği: Brugge
12 Ağustos 2018
Bu tatil döneminde, Avrupa’da unutulmaz bir yolculuğa hazır mısınız? Tarihin derinlerine uzanan mimarisi, kendine özgü evleri, unutulmaz lezzetleri ve romantizm dolu kanallarıyla sizi kendisine hayran

Christchurch Şehri İçin İlk Yorum Yapan Sen Ol!

Çok İyi (0)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%0
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
0,0
Henüz Değerlendirilmedi
2
0
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Christchurch Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 02:34:55

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948