1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Dunedin Uçak Bileti

Dunedin Para Birimi
Yeni Zelanda Doları (NZD)
Dunedin Zaman Dilimi
GMT +12
Dunedin Şehri En İyileri
Öğrenci Nüfusu, Olveston, Pipis
Dunedin Hava Durumu (25 Mayıs) 10°C Bulutlu
Dunedin Hava Durumu (26 Mayıs) 10°C Parçalı Bulutlu

Dunedin Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
NZ
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
3 NZD
Yemek Fiyatı
18,23 NZD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 NZD

Dunedin’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Eylül
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Ekim

Dunedin'de dört mevsimi bir günde yaşamak mümkündür. Sahip olduğu iklim çok kısa süre içerisinde hava ısısını değiştirdiğinden dolayı birçok kişi eylül ve ekim aylarında şehri ziyaret etmeyi tercih etmektedir. Dunedin İstanbul uçak bileti fiyatları eylül aylarında düşüş gösterdiğinden, turistlerin sıklıkla eylül ayında bilet aldığını söylemek gerekir. Dunedik İstanbul uçak biletleri alırken cuma gününü tercih etmek, tasarruf sağlayacaktır. Ayrıca şehrin ısısına ve iklimine göre kıyafet hazırlığı yapmak gerekiyor.

Dunedin Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Dunedin'a gelen yolcuların çeşitli ulaşım araçlarıyla şehrin her bölgesine ulaşması mümkündür. Emirates ve diğer uçak firmalarıyla şehre gelen turistler, ortalama 35 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşabilmektedir. Şehir merkezine ulaşmak bazen uzun sürebilmektedir. Bunun sebebiyse trafikten kaynaklanmaktadır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 3 NZD

Şehir merkezine ulaşım sağlayan otobüslerin üzerinde yazılar bulunmaktadır. Numarasız hizmet veren otobüsleri kullanmak için bilet almak yeterli olacaktır. Otobüslerin çoğu zaman yoğun olduğunu söylemek gerekir.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 3 NZD

Metro, tramvay ve trenler şehir içi ulaşım araçları olarak bilinmektedir. Aktarma gerektiren bu ulaşım araçları genellikle uzak bölgelere ulaşım sağlamaktadır. Şehir merkezine ulaşım sağlamaları için ortalama 45 dakikaya ihtiyaç duymaktadırlar.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 75 NZD

En konforlu ulaşım aracı olan taksiler, birden fazla yolcuya hizmet veren ulaşım araçlarıdır. Ulaşım aracı aynı zamanda yolcuların yükünü taşımakta ve hızlı bir şekilde ulaşımı sağlamaktadır. Tek dezavantajı hizmet ücretidir.
Araç Kiralama
Hava limanında hizmet veren araç kiralama firmalarıyla şehirde uzun süre boyunca ulaşım kolay hale getirilebilir. Şehirde uzun süre kalacak olan yolcular için araç kiralama ulaşım alternatifi tavsiye edilmektedir.

Dunedin Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Dunedin'a gelen yolcuların en iyi şekilde zaman geçirmesi için, hava limanı yönetimi en iyi imkanları sunmuştur. Dunedin uçak bileti rezervasyon ile gelen yolcuların yüklerini taşıyabilmeleri için hava limanında taşıma araçları bulunmaktadır. Dunedin İstanbul uçak bileti alıp, şehir merkezine ulaşım sağlamak isteyen yolcular; hava limanı çıkışında bulunan toplu taşım araçlarını veya taksileri tercih edebilir. Dunedin en ucuz uçak bileti alıp, hava limanında ihtiyaçlarını karşılamak isteyen yolcuların marketlere veya alışveriş salonlarına gitmesi yeterli olacaktır. Dünyaca ünlü olan markalar hava limanında hizmet vermektedir. Ayrıca hava limanı içerisinde araç kiralama firmaları ve ihtiyaçların giderilmesini sağlayacak marketler de bulunmaktadır. Sessiz dinleme salonlarında yolcular istedikleri kadar zaman geçirebilmekte ve İnternet erişiminde bulunabilmektedirler.

Dunedin’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Şehirde kurulan pazarlar ve hizmet veren alışveriş merkezleri, ekonomik alışveriş yapmayı sağlamaktadır. Dunedin ucuz uçak bileti alarak şehre gelen yolcuların alışveriş ihtiyacı pazarlar veya alışveriş merkezleri tarafından karşılanabilmektedir. Alışveriş merkezlerinde dünyaca ünlü olan markalar hizmet vermektedir.
  2. Şehir içi tur düzenleyen firmalarla iletişime geçmek ve şehri tanımak için, turistlerin firmalarla iletişime geçmesi gerekir. Dunedin uçak biletini Air New Zealand firmasından alıp şehre gelen yolcuların, turlara katılması zamanlarını eğlenceli bir hale getirecektir. Turlara katılan kişiler, şehrin en görkemli yapıtlarını görebilecektir.
  3. Şehrin ekonomik anlamda kendini geliştirmesi, turistlerin ekonomik tatil yapmasını sağlamaktadır. Şehre gelen yolcular, fazla ücret ödemeden tatil yapabilmektedir. Ayrıca şehre ticaret amacıyla gelen iş adamlarının, şehir içerisinde kısa süreli bir tatil yapabilmeleri mümkün aynı zamanda idealdir.
  4. Şehri en iyi şekilde tanımlayan ve kültürel değerini oluşturan tarihi mekanlar mutlaka ziyaret edilmelidir. Dunedin uçak bileti fiyatları araştırması yapan yolcuların aynı zamanda tarihi mekanlar hakkında bilgi toplamaları önemlidir. Toplanan bilgilerle birlikte gezilere katılmak, bilinçli bir gezinin oluşmasına sebebiyet verecektir.
  5. Dunedin mutfağı dünyaca ünlü lezzetlere ev sahipliği yapmaktadır. En ucuz Dunedin uçak bileti alıp, şehirdeki lezzetlerle tanışabilmek için restoranları ziyaret etmek gerekir. Her restoranın farklı servis şekli bulunmaktadır.

Dunedin Hakkında

Yeni Zelanda'nın en büyük şehirlerinden biri olan Dunedin, etkileyici bir görünüme sahiptir. Eğitim, ekonomi ve turizm açısından şehrin gelişmesi; turistlerin her yıl şehri ziyaret etmesini sağlamaktadır. Dunedin uçak bileti alarak şehre gelen turistlerin gezmesi ve görmesi gereken çeşitli mekanlar bulunmaktadır. Bu mekanlarda gezi yapmak, verimli bir aktivite olarak nitelendirilmektedir. Zamanı verimli geçirmek ve iyi bir tatil yapmak için turistler, Dunedin uçak bileti almaktadır.

Dunedin uçak bileti almak için mevsime ve güne dikkat etmek gerekir. Aylara, günlere ve mevsimlere göre fiyatların değişim gösterdiğini söylemek gerekir. Şehrin turizminin açılış zamanlarında bilet almak hem tatili, hem de şehirde geçirilecek olan zamanı kaliteli bir hale getirecektir.

Dunedin Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3 NZD
Taksi
2,50 NZD/Km
Tramvay
3 NZD
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Her bölgeye ulaşım sağlayan otobüsler, şehrin en popüler ulaşım araçlarıdır. Kolay bir şekilde ulaşım sağlaması ve yolcuların ulaşım alternatifi bulmasını sağlaması en önemli özelliklerinden biridir. Ayrıca otobüsler biletle ve kartla hizmet vermektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Dunedin'da metrolar, tramvaylar ve taksiler geniş bir ulaşım ağına sahiptir. Şehrin her bölgesinde metro istasyonu bulunmaktadır. Uzak bir bölgeye gitmek için genellikle taksi veya metro ulaşım aracı tercih edilmektedir.

Dunedin Vize Şartları

Yeni Zelanda Vize İstiyor mu?
Evet
Yeni Zelanda Vize Detayları
Vize başvuruları Yeni Zelanda'nın Ankara Büyükelçiliğinde gerçekleştirilir.

Dunedin’de Gezilecek Yerler

Olveston
Dunedin Halk Sanat Galerisi
Otago Yarımadası
Tünel Plajı
Dunedin Parkları
Sanatsal Varlığını Yıllar Boyunca Sürdüren: Olveston

Muhteşem mimariyle yapılan evin içerisinde çeşitli tablolar ve tarihi eserler bulunmaktadır. Halk tarafından büyük ilgi gören bu ev, zamanla bir sanat galerisine dönüşmüş ve dış görünümü birkaç kez restore edilmiştir.

Sanatsal Mirası Kendi İçerisinde Bulunduran: Dunedin Halk Sanat Galerisi

Haftanın birkaç gününde sergi yapan ve Dunedin sanatına ait çok sayıda eseri sergiye sunan bu galeri, halk tarafından çok sevilmektedir. Galeride Dunedin geçmişine ait eserler yer almaktadır.

Temiz ve Mükemmel Atmosfere Sahip Olan: Otago Yarımadası

Yürüyüş yolları, dinlenme alanları ve yeşillikleriyle bilinen Otago Yarımadası; turistlerin sık ziyaret ettiği bölgelerden biridir. Sahip olduğu konum muhteşem manzaralara bakış açısı sunmaktadır.

Sahile Bakış Açısı Sunan: Tünel Plajı

Tünel plajı muhteşem manzaraya bakış açısı sunmakta ve çevresinde çeşitli restoranları bulundurmaktadır. Mükemmel bir manzaraya karşı akşam yemeği yemek mümkündür. Plajın yakınlarında eğlence merkezleri de bulunmaktadır.

Dinlenmek İçin İdeal Mekan Olan: Dunedin Parkları

Dunedin parkları, dinlenmek için en ideal mekanlardan biridir. İçerisinde yüzlerce çeşit bitkiler bulunmakta ve parkların çoğu şehir merkezine yakındır. Zaman geçirmek ve dinlenmek için çok sayıda turist bu parkları tercih etmektedir.

Dunedin’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Balkabağı Çorbası
Hangi
Jaffas
Kina

Dunedin mutfağı, diğer şehirlerin mutfağından fazlasıyla farklılık göstermektedir. Dunedin İstanbul uçuş süresi sırasında araştırma yapılırsa, mutfağın genellikle sebzeli yemeklerden oluştuğu görülecektir. Dunedin aynı zamanda tatlılarıyla da meşhur bir şehirdir.

Şehrin En Popüler Yemeği: Balkabağı Çorbası

Balkabağı çorbası içerisinde havuç, kabak ve çeşitli baharatlar bulunmaktadır. Turuncu bir görüntüye sahip olan çorba, hastalıklara birebirdir. Halkın çok sevmesinin sebebi baharatlarla oluşan lezzetten kaynaklanıyor.

Dunedin Geleneksel Yemeği: Hangi

Sebzelerle ve çeşitli et parçalarıyla yapılan yemek, en çok festivallerde tüketiliyor. Geleneksel yemek olarak nitelendirilen bu yemek, farklı bir şekilde pişiriliyor. Sahip olduğu görüntü ve sebzelerle süslenmesi yemeğin lezzetli olduğunun kanıtıdır.

Dunedin'in Meşhur Tatlısı: Jaffas

Draje kaplı olan topun içerisinde çikolata bulunuyor. Meşhur tatlı olarak bilinen Jaffas, kahvenin ve diğer içeceklerin yanında tüketiliyor. Tatlının bu denli meşhur olması, yılın bir gününde şenlik düzenlenmesine bile sebebiyet vermektedir.

İncecik Balık Etiyle Hazırlanan: Kina

Deniz mahsulleriyle hazırlanan yemeğin içerisinde çeşitli sebzeler bulunuyor. İnce kesilip, baharatlarla pişirilmesi yemeği nasıl bir lezzete sahip olduğunu ön plana çıkarmaktadır. Dunedin restoranlarında bu yemekle sık sık karşılaşmak mümkündür.

Zengin Lif Kaynağı Olan: Kumara

İçinin turuncu olduğu ve lif kaynağı olarak nitelendirilen patates yemeği, en çok sevilen yemekler arasında bulunuyor. Sağlık açısından olumlu etkiler sunan bu yemek, restoranlarda en çok tüketilen yemekler arasında bulunmaktadır.

Konaklama İçin Dunedin Otel Seçenekleri

Dunedin şehrine gelen yolcuların konaklama ihtiyacını giderebilmesi için otelleri ziyaret etmesi yeterlidir. Dunedin İstanbul uçak saatleri geç bile olsa, şehirde konaklayacak bir otel bulmak mümkündü

Aria On Bank
Beş yıldızlı olan otel, şehrin en popüler otellerinden biridir. Hizmet kalitesi ve sunduğu fiyatlar, müşterilerin ilgisini çekmektedir. Otelin 24 saat boyunca oda servisi hizmetinin bulunması, kaliteli olduğunun kanıtıdır. Fiyatları 700 ile 1000 TL arasında değişim gösteriyor.
42 46 Bank Street , 9010, Dunedin, Yeni Zelanda
Best Western 555 On Bayview
4*
555 Andersons Bay Road, 9012, Dunedin, Yeni Zelanda
Amross Motel
Şato görünümüne sahip olan otel, muhteşem bir manzaraya bakış açısı sunmaktadır. Otel, müşterilerin hijyen konusunda problem yaşamaması için, temizlik konusunda hassasiyete sahiptir. Fiyatları 650 ile 850 TL arasında değişmektedir.
660 George Street, 9016, Dunedin, Yeni Zelanda

Dunedin Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

  • Dunedin şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
    Yılın en uygun zamanı Eylül ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Dunedin ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Pamukkale Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
Pamukkale Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
13 Mart 2020
Kalkış Şehir: Denizli Varış Şehir: Eskişehir Rota Uzunluğu: 426 Km Yolculuk Süresi: 8 Saat 30 Dakika Pamukkale Ekspresi Nedir? Pamukkale Ekspresi, Denizli-Eskişehir-Denizli arasında günlük olar
Balıkesir'de Gezilecek Yerler: Balıkesir'de Nereye Gidilir?
Balıkesir'de Gezilecek Yerler: Balıkesir'de Nereye Gidilir?
31 Ekim 2019
Eğer önünüzde Balıkesir planı varsa, kesinlikle birkaç gün ayırmanız lazım çünkü bu şehirde gezecek çok yer var! Balıkesir’da gezilmesi gereken yerleri saymadan önce, Balıkesir’ın haritadaki konumunu
30 Ağustos Zafer Bayramı'nda İstanbul'a Yakın Tatil Rotaları
30 Ağustos Zafer Bayramı'nda İstanbul'a Yakın Tatil Rotaları
29 Ağustos 2019
Tatil sevenler en küçük fırsatları bile muhteşem gezilere çevirebilirler. Bu Ağustos ayında güzel bir fırsatınız var. 30 Ağustos tatilini hafta sonu ile birleştirip güzel bir hafta sonu kaçamağı yapab
Dünyanın En Büyüleyici Tren İstasyonları
Dünyanın En Büyüleyici Tren İstasyonları
08 Ekim 2018
Artık çoğu insan hızından ötürü uçağı tercih ediyor olsa da seyahat tutkunlarını büyüleyen tren rotaları da bulunuyor. Tren ile seyahat oldukça eski zamanlara dayansa da günümüzde oldukça konforlu yol

Dunedin Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (74)
İyi (19)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%80
%20
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
93 Değerlendirme
E*** D***
6 Mayıs Pazartesi
İlk yurt dışı tecrübem burası olmuştu çok seviyorum.
E*** G***
4 Ağustos Pazar
Farklı kültürlere bayııyorum
Ö*** E***
3 Eylül Salı
Balayımıza buraya gelmiştik
O*** A***
7 Mayıs Salı
aşıklar şehri çok güzel
N*** K***
5 Ağustos Pazartesi
bu şehir girdap gülüm
2
7
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Dunedin Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 02:44:18 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678