1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Enfidha Uçak Bileti

Enfidha Para Birimi
Tunus Dinarı (TND)
Enfidha Zaman Dilimi
GMT +1
Enfidha Şehri En İyileri
Eski Mimariler, Yasmine Hamamet, Nane Çayı

Enfidha Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
TN
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Arapça
Toplu Taşıma Fiyatı
1 TND
Yemek Fiyatı
5 TND
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2 TND

Enfidha’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Bölgede Akdeniz iklimi hakim olmakta ve mevsim özellikleri de aylara göre değerlendirildiğinde ülkemize benzer bir özellik gösterdiği görülmektedir. Bu sebeple Enfidha İstanbul uçak bileti almak için en uygun zaman ülkede ilkbahar mevsiminin yaşandığı nisan ve mayıs aylarıdır. Enfidha İstanbul arası uçakla kaç saat hesaplama yapmak için detaylı uçuş bilgilerine göz atılmalı ve bekleme süreleri çıkarılarak hesaplama yapılmalıdır. Enfidha İstanbul uçak saatleri de bu hesaplamaya göre seçilmelidir. Enfidha İstanbul saat farkı 2 saattir.

Enfidha Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Enfidha en ucuz uçak bileti genelde iniş saatinin gece yarısı olduğu uçuşlarda mümkün olmaktadır. Bu sebeple gezginlerin aklına ilk gelen soru da havalimanından şehir merkezine ulaşımın nasıl sağlanacağıdır. Enfidha İstanbul uçak bileti alan kişilerin buradaki ulaşım araçları konusunda bilmesi gereken bilgiler aşağıda kısa kısa verilmiştir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 28 TND

Özel taksiler hem havalimanından şehir merkezine giderken hem de şehir merkezi içine çeşitli noktalara seyahat ederken kullanılan en yaygın ulaşım araçlarından birisidir. Şehrin genel olarak düz bir coğrafyası olduğundan hızlı bir şekilde taksiyle seyahat etmek mümkündür. Dönüş yolunda da Enfidha İstanbul uçak bileti kalkış saatinize göre bir taksi çağırıp uçağınıza telaşsız şekilde yetişebilirsiniz.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 5 TND

Şehirde havalimanına ait olan ve yalnızca havalimanı ile şehir merkezi ringi içerisinde sefer yapan otobüsler de mevcuttur. Bu otobüsler belirli saatlerde havalimanından yolcuları topladıktan sonra hareket etmekte ve hızlı şekilde şehir merkezine gelmektedir. Taksiye göre daha ekonomik olan bu yöntemi şehri bilen kişiler de rahatlıkla tercih edebilirler.

Enfidha Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Bileti satın almadan önce gideceğiniz tarihin ve tatil sürenizin de şekillenebilmesi adına ilk olarak Endifha uçak bileti rezervasyonu yapmanız tavsiye edilmektedir.

Enfidha’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Enfidha denilince akla gelen Tunus ve ucu bucağı olmayan doğal yaşam alanlarıdır. Bu alanlar hem evcilleşerek kentsel yaşama uyum sağlamış hem de hala vahşi olan birçok farklı hayvan ırkına ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin başlıca noktalarında bu doğal yaşam alanları hayvanat bahçesi ve park haline de getirilmiştir. Enfidha ucuz uçak bileti kovalayan birçok kişinin şehirdeki ilk amacı da bu doğal yaşam parklarında yapılan safari etkinliklerine katılabilmektir. Enfidha ucuz uçak bileti alırken mevsim sıcaklıklarına dikkat etmek gereklidir.
  2. Orijinal ismi Sousse olan Susa plajı da ince çöl kumları açık mavi denizi ve doğal su parkları ile yaz turizmi için şehri ziyaret eden turistlere çocukları ile birlikte yapabileceği eğlenceli aktiviteler sunmaktadır.
  3. Şehirde bulunan dev Yasmine Marina tekne ve yatları ile deniz üzerinden gelen turistlere hizmet vermektedir. Tatil süresince bu yatlar marinada muhafaza edilebilmekte ve su, elektrik, kablosuz internet bağlantısı gibi ihtiyaçlar bu marina bünyesinden sağlanabilmektedir.
  4. Şehrin en güzel özelliklerinden birisi de doğu ve batı kültürünün birbirine sentezlenmiş biçimde sunulmasıdır. Şehirde modern su parkları ve havuzların yanı sıra Türk hamamına benzerliği ile dikkat çeken tarihi hamamlar da mevcuttur. Bu hamamlar uzun yıllardır dikkatli bir biçimde korunmuş ve halen hizmet vermektedir.
  5. Tunus’a özellikle de Enfidha’ya gelen kişilerin burada düzenlenen çöl safarilerine katılması mutlaka tavsiye edilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken şey safariye çıkmadan önce hizmet veren firmanın yönergelerine uymak ve tavsiyeleri yerine getirmektir. Kişilerin ilk defa çıkacakları bu çöl turunda sıkıntı yaşamaması için uyması gereken bazı kurallar mevcuttur.

Enfidha Hakkında

Tunus’un başlıca yerleşim merkezleri arasında yer alan Enfidha yaklaşık 50 binlik nüfusu ile orta gelişmiş yerleşim yerleri arasında yer almakta fakat bulunduğu coğrafi ve özel konum itibarı ile git gide Afrika kıtası başta olmak üzere dünyanın her yerinden turistlerin ziyaretine açık bir turizm kentine dönüşmektedir.

Enfidha uçak bileti satışlarının başlamasının ardından daha önce Tunus’a gitmemiş olan gezginlerde ülke gezilerine bu şehirden başlayabilmektedir. Enfidha uçak bileti almadan önce şehirle ilgili genel bilgilere sahip olmak için makalenin devamını okuyabilirsiniz.  Enfidha ismi sık duyulmayan fakat sahip olduğu kültür birikimi ile oldukça zengin bir mirasa sahip olan yerleşim yeridir. Nüfusun genelde gezgin olması sebebi ile seyrek bir yerleşim mevcuttur.

Enfidha Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1 TND
Taksi
4 TND/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Enfidha İstanbul uçak bileti fiyatları göz önüne alındığında şehirdeki ulaşım ücretlerinin nispeten ucuz olduğu görülmektedir. Ulaşım popüler olarak taksi ve otobüs ile yapılır. Enfidha İstanbul uçak seferleri saatine göre uygun olan ulaşım araçlarından biri seçilerek daha önce rezerve edilen otele uygun saatte giriş yapılabilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Popüler araçlar haricinde tercihe ve gidilecek mesafeye bağlı olarak kiralık araç seçeneği de düşünülebilir.

Enfidha Vize Şartları

Tunus Vize İstiyor mu?
Hayır
Tunus Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Tunus Vize Detayları
Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport sahipleri 90 güne kadar olan turistik seyahatler için vizeden muaftır.

Enfidha’da Gezilecek Yerler

Friguia Park
Yasmine Hammamet
Hammam Sousse
Hergla
Takrouna
Hayvanat Bahçesi: Friguia Park

Birçok evcil ve vahşi hayvanın bulunduğu bu park çocuklar tarafından da ilgi odağı olmaktadır. Şehrin güney kısmında yer alan park ilkbahar ve yaz mevsimlerinde ziyaretçi akınına uğrar.

Lüks Tatil Adresi: Yasmine Hammamet

Şehire başka ülkelerden kendi yatları ile gelen turistleri ağırlayan bir merkez olan Yasmine marina aynı zamanda lükse düşkün kişilerin de uğrak merkezidir. İçinde alışveriş merkezleri ve restoranlarında bulunduğu bu marina dört mevsim hizmet vermektedir.

Geleneksel Bir Etkinlik: Hammam Sousse

Hem dış mimarisi hem de iç atmosferi ile sizlere farklı bir deneyim yaşatan hamamın tarihi de oldukça eskidir. Bir medeniyet beşiği olan Tunus’un kendine özgü mimarisi ile bezenen hamam hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi odağıdır.

Deniz Havası Diyenlere: Hergla

Şehrin çöl havasından farklı olarak falezlere ve dik kayalıklara sahip olan bu sahil bandında denize girip güneşlenmek mümkündür. Dalgalı ve derin denizi aynı zamanda su sporları için de uygun bir ortam sağlamaktadır.

Tarih Severlere Özel Bir Mekan: Takrouna

Şehirdeki tarihi mimarilerden birisi olan Takrouna eski bir yerleşim yeri olmakla beraber içerisinde bulunan sağlam yapıların müze ve ören yerine çevrilmesi ile de turizme kazandırılmıştır.

Enfidha’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kuskus
Brik
Harissa
Mechouia

Enfidha en ucuz uçak bileti ile kentin en önemli yerlerini ve lezzetlerini keşfedebilirsiniz. Enfidha’ya gelenlerin tatmadan dönmemesi gereken en önemli lezzetler şunlardır:

Makarna Niyetine: Kuskus             

Kıyma ya da parça et sosları ile servis edilen bu yemek makarna hamurunun küçük boncuk büyüklüğünde kesilmesi ve haşlanması ile hazırlanır. Türk mutfağında da salata ve mezelerde kullanılan kuskus aynı zamanda fazlası ile doyurucudur.

Ramazan Yemeği: Brik

 Her iftar sofrasının vazgeçilmezi olduğu için en ünlü yemeklerden de birisidir. Bu yemekte pirinç ve patates haşlamasının tandır eti ile harmanlanmasına şahit olacaksınız.

Meze Tadında: Harissa

Genelde her öğünün yanında servis edilen bu mezenin içinde sarımsak, kimyon, zeytinyağı ve kurutulmuş biber mevcuttur.

Yaz Başlangıcı: Mechouia

Domates ve tatlı yeşilbiber ile hazırlanan ve isteğe göre soğuk ya da sıcak olan bu meze bazen ton balığı ile ya da haşlanmış yumurta ile de servis edilebiliyor.

Adı da Tadı da Tanıdık: Kefta

Türk mutfağındaki köfte ile birebir benzerlik gösteren bu lezzetin içinde kıyılmış dana ya da kuzu eti ile soğan, sarımsak ve diğer taze baharatlar bulunmaktadır. Keftanız bazen isteğe göre rendelenmiş domates sosu bazen de kavrulmuş havuç ile servis edilebilir.

Konaklama İçin Enfidha Otel Seçenekleri

Enfidha İstanbul uçak bileti fiyatları ile beraber kalacağınız otelin fiyatını da tatil bütçenize dahil etmeniz gerekir. Aradaki kur farkından dolayı zaman zaman bu bütçe değişebilse de burada tatilinizi

Golden Tulip Taj Sultan Resort
Yat marinasına yakın bölgede bulunan bu otel tatillerini denizde geçirecek olan kişiler için oldukça idealdir.
Zone Touristique Yasmine Hammanet, Hammanet 8050, Tunus
Dar Khadija Harqalah
Butik otel konsepti ve lüks iç tasarımı ile mavi ve beyazın her tonunu taşıyan bu otel ziyaretçilerinden de tam puan alarak tercih edilen mekanlardan biri olmuştur.
Rue 9 Avri, Harqalah 4012, Tunus
Dar Tunisia
Beyaz Akdeniz mimarisi ile gözlere hitap eden bu otel her yaştan çocuk kabul etmektedir.
B.P. 8. Hergla 4012, Tunus

Enfidha Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

  • Enfidha şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
    Yılın en uygun zamanı Aralık ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Enfidha ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Uludağ Kayak Merkezi
Uludağ Kayak Merkezi
13 Kasım 2019
Uludağ Kayak Merkezi Hakkında Bursa il sınırları içerisinde yer alan Uludağ kayak merkezi 2.543 metre yüksekliğe sahiptir. Oldukça yeterli rakıma sahip olan Uludağ, Türkiye’nin en popüler kayak m
Ilgaz Kayak Merkezi
Ilgaz Kayak Merkezi
08 Kasım 2019
Ilgaz Kayak Merkezi Hakkında Kastamonu il sınırları içerisinde yer alan Ilgaz sıradağlarında konumlanan Ilgaz Kayak Merkezi, muhteşem doğası ile 2850 metre rakıma sahiptir. Gerek sempatikliği ger
Biletall Deloitte Technology Fast 500 EMEA’da
Biletall Deloitte Technology Fast 500 EMEA’da
09 Ekim 2019
Global olarak en hızlı büyüyen teknoloji firmalarının belirlendiği programlardan olan Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’yı kapsayan ‘Deloitte Technology Fast 500 EMEA’ listesi açıklandı. Biletall, Avrupa, Or
Yaz Geldiyse Hadi Kumsala! İşte Türkiye'nin En Güzel Plajları
Yaz Geldiyse Hadi Kumsala! İşte Türkiye'nin En Güzel Plajları
08 Temmuz 2019
Yaz dediğimiz biraz kum, biraz güneş, biraz da deniz değil mi? Yazın sıcaklarının hakkından en iyi kumsal keyfi gelir. Bu sebeple sizler için 2019 yazında mutlaka gitmeniz gereken birbirinden güzel pl

Enfidha Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (78)
İyi (21)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%79
%21
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
99 Değerlendirme
M*** D***
12 Mart Salı
tüm restoranlarına gittim hepsi çok iyi
Y*** Y***
7 Eylül Cumartesi
her kesimden insanın buluştuğu bir yer
C*** S***
31 Ekim Perşembe
hava durumuna bakarak gelmelisiniz
Ü*** B***
5 Eylül Perşembe
artık burası benim ikinci evim
S*** Ç***
28 Haziran Cuma
gezip görmek içi birebir
2
7
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Enfidha Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 04:42:09 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699