1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Jackson Uçak Bileti

Jackson Para Birimi
ABD Doları (USD)
Jackson Zaman Dilimi
GMT -6
Jackson Şehri En İyileri
Tarihi Kalıntılar, Old Capitol Museum, Gumbo
Jackson Hava Durumu (6 Haziran) 31°C Sağanak Yağmur
Jackson Hava Durumu (7 Haziran) 28°C Çoğunlukla Bulutlu

Jackson Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
US
Priz Voltajı ve Tipi
120v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
5 USD
Yemek Fiyatı
14 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1,80 USD

Jackson’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Jackson uçak bileti sayesinde şehre kolaylıkla ulaşım sağlanabilir. Ancak şehre gitmek için mevsim normallerine dikkat edilmelidir. Çünkü mevsim farklılık gösteriyor. Özellikle yaz aylarında sıcak ve bulandırıcı bir şehir olabiliyor. Bu açıdan daha çok bahar aylarında gitmek tavsiye ediliyor.

Kışları da çok olmasa bile soğuk olduğu için çok fazla turist almaz. Bu nedenle Sonbahar ve İlkbahar aylarında sık sık ziyaret edilen bir şehirdir. Hoş bir auraya sahip olduğu için çoğu kişinin uçak bileti alarak uğradığı bir kenttir.

Jackson Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Jackson uçak bileti aldıktan sonra şehre anında ulaşım sağlanabilir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için de birçok ulaşım yolu bulunur.

Otobüs
Jackson kentinin genelinde olduğu gibi havalimanından şehir merkezine olan ulaşım için de otobüs tercih edilecek bir yoldur. Otobüs hatları havalimanından şehir merkezine bulunuyor. Ancak ulaşım biraz daha uzun sürebilir. Ve kişiler bavullar ile rahat edemeyebilir.
Taksi
Konforlu bir diğer ulaşım aracı ise taksidir. Havalimanından şehir merkezine trafik olmadığı müddetçe hızlı bir ulaşım sağlanabilir. Böylece bir sorun oluşmadan konforlu ve rahat bir taksi yolculuğu geçirilir. Ancak biraz pahalı olabilir, kişiler bu duruma alışık olmalıdır.
Raylı Araçlar
Şehir içerisinde ulaşım için tercih edilecek bir seçenek de demiryollarıdır. Bu yol da hem şehir merkezine olan ulaşımı hem de şehir içi gezmeyi kolay hale getiren bir seçenektir.
Havalimanı Servisleri
Turistlerin seçmiş olduğu otellerin havaalanı servisleri olabilir. Bu servisler yardımıyla da sorun yaşamadan şehir merkezine ve otele ulaşım sağlanabilir. Ancak bu durum yer ayırtılan otele bağlıdır.

Jackson Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Jackson uçak bileti aldıktan sonra kişiler Jackson–Medgar Wiley Evers Uluslararası Havalimanına ulaşım sağlar. Havalimanında kişileri birçok imkân bekliyor. Bu imkanlardan yararlanmak tamamen kişilerin ihtiyaçlarına göredir. Kişi açsa ya da uçağını beklerken bir şeyler içmek istiyorsa havalimanında yer alan çeşitli kafe, büfe ve restoranlara uğrayabilir. Burada ister klasik ister yöresel bir şeyler yemek mümkündür.

Havalimanında sağlık merkezleri bulunuyor. 7/24 boyunca hiçbir problem olmadan kişiler sağlık yardım kuruluşlarından hizmet alma imkanına sahip olabilir. Eğer acil bir durum olursa yetkisi olan sağlık personelleri ilk müdahaleyi yapacaktır. Sağlığı yerinde olanlar için de birçok alışveriş imkânı söz konusu oluyor. Amerika'dan ayrılmadan önce havalimanı alışverişi yapmak isteyenler için birçok mağaza bulunuyor.

Havalimanında para çevirmeye ihtiyacı olan kişiler için döviz merkezleri bulunuyor. Para çekmek isteyenlere özel ATM ve bankalar yer alıyor. Bu hizmetlerden herhangi bir problem olmadan faydalanmak mümkün oluyor. Ayrıca iletişim kurmak için bedava Wi-Fi imkânı, telefonu olmayanlar için telefonla iletişim kurma imkanları veriliyor. Son olarak ise havalimanında bagaj hizmetleri vardır. Bagaj taşımacılığı, ulaşımı, olası bagaj kayıpları ile ilgilenme durumu burada söz konusu olabiliyor. Havalimanı kişilerin ihtiyaçlarına karşılık veren bir merkezdir.

Jackson’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Jackson uçak bileti aldıktan sonra şehre uçmak için en geçerli sebeplerinden biri bu şehrin sunmuş olduğu yiyeceklerdir. Klasik Amerikan mutfağı olsa da Meksika körfezine yakın bir bölgede bulunduğu için Meksika mutfağından da etkileniyor. Lezzetli bir mutfaktır.
  2. Jackson belirli bir tarihe sahip kenttir. New Orleans Savaşı'nın yaşandığı bölge olduğu için içerisinde tarihi savaş kalıntılarına ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle çoğu kişinin ilgisini çeken bir bölgedir. Şehirde gezmek, farklı havasını almak önemlidir.
  3. Mississippi Nehri Amerika'da önemli bir yerdir. Jackson'da bu nehre oldukça yakın konumdadır. Sadece Mississippi değil birçok nehrin yakınlarında konumlandırılmış bir şehirdir. Nehirlerle birlikte yeşil ve doğal alanlara sahip bir bölgedir. Turistler eğer bu doğal güzelliklerden hoşlanıyorsa mutlaka bu kentlere uğramalıdır.
  4. Jackson'da gece hayatı oldukça renklidir. Gece hayatından hoşlanan turistler çeşitli barlara, kafelere gidip eğlenebilir. Gece hayatı yaygın ve renklidir. Birçok karnaval ve festivale de ev sahipliği yapar. Özellikle New Orleans'da olan festivallere de kolay ulaşım sağlanır.
  5. Amerika'nın diğer bölgelerinde olduğu gibi Jackson'da da çeşitli alışverişler yapma imkânı söz konusu olabilir. Alışverişten hoşlanan kişiler için birçok imkân bulunuyor. Alışveriş için çeşitli AVM'ler, merkezler bulunuyor.

Jackson Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri'ne bağlı eyaletlerden biri olan Mississippi eyaletinin bir kenti olarak Jackson turistlerin ilgisini çekiyor. Jackson, Mississippi eyaletinin başkenti olan bir şehirdir. Mississippi eyaletinin içerisinde en kalabalık şehirlerden biri oluyor. Eyalet içerisinde yer alan Madison, Hinds, Rankin korulukları üzerine kurulmuş olan bir kenttir. Yazoo Nehri'nin kenarında konumlanan bu kent oldukça ilgi çekicidir. Ayrıca Mississippi Nehri deltasının en güney kolunda yer alıyor.

İngiliz Ordusuna karşı yapılan New Orleans Savaşı'nda General Andrew Jackson anısına kentin adı Jackson olarak verilmiştir. Şehirde hala General Andrew Jackson anılıyor. Jackson kenti git gide büyümekte olan bir metropol konumundadır. Şehrin içerisinde birçok öğrenci bulunuyor. Çünkü Jackson'da aktif şekilde eğitim veren birçok değerli üniversite bulunuyor. Bu açıdan önemli bir eğitim kentidir.

Jackson kenti çok fazla turist almasa da gezilmesi gereken yerler içerisinde yer alıyor. Birçok savaş kalıntısına ev sahipliği yapıyor. İçi tarih dolu bir şehirdir. Ayrıca nehirlerin kenarına kurulmuş olmasından dolayı doğal bir güzelliği kişilere sunuyor. Turistler şehrin tarihi ve doğal güzelliği için burayı ziyaret edebilir.

Jackson Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,25 USD
Taksi
2,67 USD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Jackson kenti içerisinde en sık kullanılan ulaşım aracı otobüstür. Otobüs en sık kullanılan araç olmakla birlikte en uygun fiyatlı araçlardan biridir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Otobüs dışında taksi ve demiryolları sık sık kullanılıyor. Taksi pahalı olsa da konforlu olması sebebiyle çoğu turistin tercihidir.

Jackson Vize Şartları

Amerika Birleşik Devletleri Vize İstiyor mu?
Evet
Amerika Birleşik Devletleri Vize Ücreti
160 USD
Amerika Birleşik Devletleri Vize Detayları
Genellikle TC vatandaşlarına 10 yıllık multiple olarak verilmektedir. Pasaport süresi 10 yıldan az olması vize süresini etkilememektedir.

Jackson’da Gezilecek Yerler

Children's Museum
Mississippi State Capitol
Old Capitol Museum
Mississippi Museum Of Art
Mississippi Civil
Çocuklar Ve Yetişkinler İçin Eğlenceli Bir Yer: Chidren's Museum

Çocuklar için yapılan mekanlardan biri olarak görülen Çocuklar Müzesi yetişkinlere de hitap eden bir yer. Sergilenen birçok ürünün yanı sıra burada eğlenceli aktiviteler yapılıyor. Böylelikle çocuklu aileler için mutlaka uğranılması gereken bir nokta konumuna geliyor.

Harika Bir Tarihi Yapı: Mississippi State Capitol

Mississippi Devlet Binası oldukça ilgi çeken bir yerdir. Hafta sonları açık değildir ancak mutlaka hafta içi gidip görülmesi gerekilen noktalardan biridir. Görkemli bir binaya sahiptir. İçerisinin mimarisi de en az dışı kadar ilgi çekici oluyor.

Eski Ancak Görkemli: Old Capitol Museum

Eski meclis binası müze haline getirilmiş. Giden herkes bu binayı ve içerisindeki sergileri görmekten oldukça mutlu oluyor. Turistler farklılık görmek istedikleri takdirde bu binaya giderek çeşitli fotoğraflar çekebilir, Amerika'nın farklı mimarisinden faydalanabilir.

Sanat Severlere: Mississippi Muesum of Art

Sanat sever çoğu kişi için uğrak bir nokta olmalıdır. Adı müze olsa da çok ciddi bir yer değildir. Oldukça eğlenceli bir görüntüye sahiptir. Bahçesi büyük ve ilgi çekicidir. İçerisinde ise kısa kısa sergiler bulunuyor. Farklı sanatçıların farklı sergileri bu müzede kişileri bekliyor.

Mississippi Civil Rights Museum

Savaş zamanlarından kalan anıları, kalıntıları görmek isteyen kişiler için oldukça uygun bir müzedir. Çoğu kişinin ilgisini çeken bu yer Jackson, Mississippi hakkında bilgi veriyor.

Jackson’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Gumbo
Jambalaya
Hamburger
Baharat Ve Deniz Ürünleri

Gumbo Jackson uçak bileti aldıktan sonra şehre ulaşım anında sağlanır. Şehirde kişileri birçok farklı yemek bekler. Jackson farklı kültürlerden etkilenmiş bir mutfağa sahiptir. Klasik Amerika yemeklerini barındırsa da farklı besinleri de burada görmek mümkün oluyor. Bunlardan biri de Gumbo'dur. Gumbo içerisinde karides, bamya, balık, sucuk bulunan bir yiyecektir. Pilavla servis edilmesine daha fazla rastlanıyor.

Jambalaya

Jambalaya da bir diğer pilavlı yiyecektir. İçli pilav demek doğru olacaktır. Bu pilav tavuk, kırmızı et ya da balık ile servis edilebiliyor. Kişinin damak tadına göredir.

Hamburger

Klasik Amerika tatlarından biri olan Hamburger Jackson'da daha fazla sosa sahip olarak servis ediliyor. Baharatlı ve çeşitli soslar Jackson hamburgerinde kullanılıyor.

Baharat Ve Deniz Ürünleri

Sulak bir bölge olduğu için deniz ürünlerine sık sık rastlamak mümkün olur. Ayrıca her yiyecekte soslar, baharatlar bulmak mümkündür.

Konaklama İçin Jackson Otel Seçenekleri

Ucuz Jackson uçak bileti aldıktan sonra kişiler konaklamak için birçok otel bulabilir.

Super 8 Jackson
Bu otel içerisinde ücretsiz WiFi ve ücretsiz otopark hizmetleri veriliyor. Kahvaltı dahil olan bu otelde klima ve sigara içilmeyen odalar bulunuyor. Evcil hayvan kabul edilen bu otelden çoğu kişi memnun oluyor.
6058 I 55 N, Jackson, MS 39211 2641
Best Western Plus Jackson Downtown
Ücretsiz WiFi ve otopark hizmetleri veren bu otel içerisinde klima ve havuz hizmetleri de veriliyor. Sigara içilmeyen bu otelde suitler bulunuyor.
725 Larson St, Jackson, MS 39202 3437
Hilton Garden Inn Jackson Downtown
Sigara içilmeyen bu otelde havuz ve klima hizmetleri veriliyor. Restoranı bulunan otelde oda servisi de veriliyor.
235 W Capitol Street, Jackson, MS 39201-2004

Jackson Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

  • Jackson şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
    Yılın en uygun zamanı Aralık ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Jackson ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

En'lerde Bugün : Dünya'nın En Büyük 7 Havalimanı
En'lerde Bugün : Dünya'nın En Büyük 7 Havalimanı
22 Kasım 2018
Küresel ticaretin gelişmesinde büyük rol oynayan havayollarındaki gelişimi dünyanın en büyük havaalanlarına bakarak görebiliriz. Dünyanın en büyük 20 havalimanından bir sene içinde yaklaşık 1.5 milyar
Seyahat Kategorisinde Google'da En Çok Aranan 10 Şehir Listesi
Seyahat Kategorisinde Google'da En Çok Aranan 10 Şehir Listesi
29 Mart 2018
Dünyanın en büyük arama motorlarından birisi olan Google'da, seyahat kategorisinde en çok aranan destinasyonları sizin için araştırdık ve sizlerinde görmesi, gidip gezmesi için önemli ipuçlarını payla
Kışın Otobüs Yolculuğu Yaparken İzleyebileceğiniz 10 Film
Kışın Otobüs Yolculuğu Yaparken İzleyebileceğiniz 10 Film
27 Ocak 2018
Uzun bir otobüs seyahatine çıkacaksanız yolculuğunuzun huzurlu geçmesini istersiniz. Genel olarak yolun nasıl bittiğini anlamadan geçmesini isteriz. Özellikle otobüste uyuyamayanlardansanız yolculuğun
En Çok İzlenen Filmlerin Çekildiği 10 Gerçek Mekan
En Çok İzlenen Filmlerin Çekildiği 10 Gerçek Mekan
10 Ağustos 2016
Çekim lokasyonları bir film için çok önemlidir. Bu iş için aylarca önceden planlar yapılır ve mekan araştırmasına başlanır. Bu sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Bunun için özellikle çalışan uzman

Jackson Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (50)
İyi (35)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%59
%41
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
85 Değerlendirme
A*** G*** Ş***
2 Kasım Cuma
Ölmeden önce görmeniz gereken yerlerin başında gelmekte bence
S*** E*** S***
9 Ekim Salı
Cuma günü yola çıkıyoruz bakalım neler bizi bekliyor olacak, neler göreceğiz
E*** F***
30 Eylül Pazar
Sokakları çok farklı tarihi dokuyu seven varsa kesin gitmeli
C*** G*** B***
30 Ağustos Perşembe
Birbirinden farklı hayvanları ilk defa burada gördüm gerçekten farklı bir duygu
A*** A***
26 Eylül Çarşamba
Biz çok memnun kaldık, herşey çok güzeldi
2
7
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Jackson Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 05:40:33 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699