1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Kherson Uçak Bileti

Kherson Para Birimi
Grivna (UAH)
Kherson Zaman Dilimi
GMT +2
Kherson Şehri En İyileri
Ucuz Hayat, Dinyeper Kıyısı, Pieroi
Kherson Hava Durumu (6 Haziran) 29°C Güneşli
Kherson Hava Durumu (7 Haziran) 32°C Parçalı Bulutlu

En Ucuz Kherson Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Kherson
Ukraine International Airline
25 Haz 2020
Kiev - Kherson
Ukraine International Airline
13 Haz 2020
Ankara - Kherson
Ukraine International Airline
02 Tem 2020
Erzurum - Kherson
Türk Hava Yolları
22 Haz 2020
Bodrum - Kherson
Türk Hava Yolları
04 Tem 2020
Adana - Kherson
Türk Hava Yolları
03 Tem 2020
İzmir - Kherson
Türk Hava Yolları
03 Tem 2020
Van - Kherson
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020
Samsun - Kherson
Türk Hava Yolları
09 Haz 2020
Antalya - Kherson
Türk Hava Yolları
07 Haz 2020
Erbil - Kherson
Türk Hava Yolları
30 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Kherson Kalkışlı Uçak Seferleri

Kherson - Kiev
Ukraine International Airline
09 Haz 2020
Kherson - İstanbul
Ukraine International Airline
25 Haz 2020
Kherson - Samsun
Türk Hava Yolları
30 Haz 2020
Kherson - Antalya
Türk Hava Yolları
02 Tem 2020
Kherson - Bodrum
Türk Hava Yolları
28 Haz 2020
Kherson - Ankara
Türk Hava Yolları
23 Haz 2020
Kherson - Adana
Türk Hava Yolları
23 Haz 2020
Kherson - İzmir
Türk Hava Yolları
05 Tem 2020
Kherson - Erbil
Türk Hava Yolları
03 Tem 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kherson Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Kherson Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Kherson Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
UA
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Ukraynaca
Toplu Taşıma Fiyatı
2 UAH
Yemek Fiyatı
120 UAH
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1,30 UAH

Kherson’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ucuz Kherson uçak bileti ile ziyaret için her mevsim gezmenin mümkün olduğu bir yerdir. Ancak bu güzel şehirde zaman zaman ciddi soğuklar görülebilmektedir. Ne de olsa kuzey ülkeleri arasında yer alır ve bilhassa kış mevsiminde hayli soğuk bir iklim göze çarpacaktır.

Bundan dolayı bu güzel şehri ziyaret etmek adına en uygun zaman şüphesiz ki yaz mevsimidir. Buna ek olarak Kherson, kış mevsimin de kar altında bambaşka güzelliklerini gezginlere sergileyecektir. Nihayetinde bilet fiyatları üzerinde en büyük etkiyi gösteren unsurun talep olduğu ihmal edilmemelidir.

Yani bilet fiyatları, talebin en az olduğu kış mevsiminde en düşük seviyeyi görecektir. Bunun tam aksi şekilde en pahalı biletler de yaz mevsiminde görülecektir. Ucuz Kherson uçak bileti alan yolcular şayet kar etmek istiyorlar ise biletlerini uzun süre önceden temin etmelidirler.

Kherson Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kherson uçak bileti ile yolculuk yaptıktan sonra nihayetinde şehir merkezine ulaşmak için gereken yollar aranacaktır. Kherson havalimanından şehre ulaşım aslında son derece kolay olmak ile birlikte çok da geniş bir seçenek yer almamaktadır.

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine hareket eden bu otobüsler, 101 numara olarak bilinir. Şehir merkezine yaklaşık yarım saatlik bir sürenin sonunda ulaşılır. Hemen her şeyde olduğu gibi bu otobüslerde de fiyat son derece düşüktür. Aynı zamanda bu otobüslerin birer servis otobüsü olduğu, yani gündelik şehir içi ulaşıma hizmet etmediği de bilinmelidir.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine şüphesiz ki taksi ile de ulaşılması mümkündür. Ukrayna'nın genelinde taksi fiyatları da son derece düşüktür. Bu sayede oldukça ekonomik bir ulaşım sağlanması söz konusu olabilecektir. Ancak çok geç saatlerde taksi bulmanın mümkün olmayacağı da unutulmamalı, bu durumda havalimanı görevlilerinden taksi çağırmaları talep edilmelidir.

Araç Kiralama

Havalimanındaki araç kiralama ofisleri vasıtası ile de kolay bir şekilde araç kiralanarak şehir merkezine ulaşım sağlanabilir. Ne de olsa yol son derece yakındır.

Kherson Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Ukrayna'daki havalimanlarının pek çoğu imkanları bakımından pek de zengin sayılmazlar. Şüphesiz ki bunun yegane istisnası başkent Kiev'dir. Bu sebepten dolayı da çok büyük beklentiler ile havalimanlarına gitmemekte her zaman için yarar vardır. Kherson uçak için havalimanı birçok şeyi bünyesinde bulundurmaktadır.

Ancak buna karşın hemen her türlü ihtiyacın karşılanması da mümkündür. Gerçekten Kherson Havalimanı büfe ve döviz bozdurma bürosu gibi hayati öneme sahip ihtiyaçları karşılamakta son derece yeterlidir.

Aynı zamanda bu havalimanının şehir merkezine olan uzaklığı da çok fazla değildir. Ne de olsa Kherson halihazırda çok büyük bir şehir değildir ve sadece 10 kilometrelik bir mesafeyi yarım saatten çok daha kısa bir süre içerisinde kat ettikten sonra Kherson şehir merkezine ulaşılması söz konusu olacaktır. Bu yönüyle Kherson havalimanı, ulaşımı en rahat olan havalimanları arasında yer almaktadır.

Aynı zamanda bu kısa yolu havalimanında bulunmakta olan araç kiralama ofisleri vasıtası ile araç kiralayarak çok daha kısa hale getirmek de hayli kolay olacaktır. Bu araç kiralama ofisleri arasında pek çok ülkede faaliyet göstermekte olan tanınmış markalar da bulunmaktadır. Bu sayede Kherson uçak bileti almış olan yolcular rahatlıkla şehir içerisinde gezme imkanı elde edecektir.

Kherson’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Kherson uçak bileti seyahati yapan turistler tarafından tam olarak keşfedilmiş bir şehir değildir. Hal böyle olunca da bu şehirde doğanın halen daha saflığını koruduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır. Buna ek olarak şehrin doğasının bu denli güzel olmasında Dinyeper nehrinin kıyısında yer almasının da etkisi vardır. Gerçekten bu nehir de tadına doyum olmayacak huzur dolu manzaralar sunmaktadır.
 2. Kherson'daki tarih de gerçekten keşfetmeye değerdir. Ne de olsa hem Kırım Hanlığı döneminden hem de Sovyet döneminden çok önemli izler söz konusudur. İşte bu izlerde her zaman için merak etmeye değecek bir şeyler göze çarpacaktır.
 3. Nüfusu az olan bir şehir olmasından dolayı da Kherson sakin bir yaşantı sunar. Kherson sokaklarında yürürken gerek trafik, gerekse de diğer herhangi bir sebepten dolayı gürültüye tahammül edememe durumu söz konusu olmaz. Ancak bu durum şehrin hayalet kasaba görünümünde olduğu manasını da taşımaz. Hatta tam aksine bu şehir sakinliğinin yanında eğlenceyi ve yaşamayı da bilen nadir şehirler arasında yer almaktadır.
 4. Esasında sadece Kherson değil, tüm Ukrayna ucuz bir yaşantı için keşfedilmeye değer bir yerdir. Gerçekten Türkiye ile kıyaslandığı zaman pek çok şeyi çok ucuza bulmak bu şehirde mümkündür. Şüphesiz ki bu fiyatların arasında seyahat harcamalarındaki en önemli kalemleri meydana getiren konaklama ve şehir içi ulaşım harcamaları da dahildir
 5. Türkiye'den Kherson'a direkt uçuşlar bulunmaktadır. Bu uçuşlar ile sadece bir buçuk saatlik kısa bir yolculuk sonucunda Kherson'a ayak basmak mümkün hale gelmektedir. Aynı zamanda bu seferler haftanın pek çok günü ve karşılıklı olarak icra edilmektedir.

Kherson Hakkında

Kherson, Ukrayna'da muhakkak ziyaret edilmesi lazım gelen şehirlerden bir tanesidir. Her ne kadar çok genç bir şehir olduğunu ifade etmek yanlış olmasa da bu güzel şehrin pek çok yerinde tarihi dokuların varlığı söz konusudur. Bunun yanı sıra şehirde Sovyet mimarisinin özgün örneklerini de pek çok yerde görmek mümkün olacaktır.

Kherson, Rusya'nın Karadeniz kıyısında yer alan ilk üssü ve ilk tersanesi olarak da ün kazanmıştır. Hatta bunun da etkisi ile Kherson'daki gemi iskelesi, Avrupa'nın en büyük gemi iskelesi olarak bilinir. Dinyeper nehri ise bu şehre bambaşka bir hava katar. Yani Kherson uçak bileti almış olan gezginler muhakkak Dinyeper'in huzur dolu manzarasını seyretmelidir Aynı zamanda bu şehrin nehir limanına sahip olması yönünden de ün kazanmış bir hususiyeti söz konusudur. Nihayetinde Kherson doğası ile de görülmeye değerdir.

Ne de olsa Ukrayna'nın diğer pek çok şehrinin aksine bu şehirde henüz doğa bozulmamıştır. Bu durumda şüphesiz ki şehrin pek çok Ukrayna şehrine göre daha küçük olması ve bu şehrin nüfusunun da çok fazla olmaması etkilidir.

Elbette nüfusun az olması şehrin sokaklarının da son derece sakin olmasını sağlamıştır. Hal böyle olunca da Kherson her durumda sakinliği seven gezginlerin aklını çelecek bir seçenek olarak gezi listesine eklenmelidir.

Kherson Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
4 UAH
Taksi
5 UAH/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Kherson'daki en popüler şehir içi ulaşım aracı otobüslerdir. Şehrin hemen her yerine yolcu taşımacılığı icra eden bu otobüslerin fiyatı yaklaşık olarak 1,25 Ukrayna Grivnası olarak belirlenmiş durumdadır. Kherson uçak seyahati sonrası bu fiyatlar adeta bedava gelecektir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kherson'da hizmet vermekte olan diğer şehir içi ulaşım araçlarına da dolmuşlar, tramvaylar ve troleybüsleri gösterilebilir. Bunun yanı sıra kentte taksi fiyatları da oldukça uygundur ve pekala tercih edilebilir.

Kherson Vize Şartları

Ukrayna Vize İstiyor mu?
Hayır
Ukrayna Vizesiz Kalınabilecek Süre
60 Gün
Ukrayna Vize Detayları
Pasaportunuz olmadan yeni çipli kimlik kartınız ile giriş-çıkış yapabilirsiniz. Ukrayna’da 60 günden fazla bir süre kalmayı planlıyorsanız vize almanız gerekmektedir.

Kherson’da Gezilecek Yerler

Aziz Katerina Katedrali
Kherson Sanat Müzesi
Dinyeper Kıyısı
Kherson Bölge Müzesi
Ukrayna'nın En Eski Kiliseleri Arasında: Aziz Katerina Katedrali

Bu katedral, Ukrayna'nın en eski tarihi yapıları arasında yer almasının yanında Osmanlı - Rus savaşı sonrasında inşa edilmiştir. Bu Katedralin her yıl binlerce turiste ev sahipliği yaptığı tahmin edilmektedir. Aynı zamanda bu eserin yine çok ünlü bir eser olan Kherson Kalesi içerisinde yer aldığını da belirtmekte fayda vardır.

Müze Sevenlerin İlk Durağı: Kherson Sanat Müzesi

Bu müze de Ukrayna'nın en etkileyici koleksiyonlarından bir tanesine sahiptir. Yaklaşık 10.000 eser bu müzede ziyaretçileri beklemektedir. Aynı zamanda müzedeki eserler arasında ağırlıklı olarak tablolar, heykeller ve dini resimler yer almaktadır. Bu yönüyle sanat meraklıları açısından da son derece ilgi çekici bir mekandır.

Doğa'nın En Güzel Yanlarından: Dinyeper Nehri

Kherson'u Kherson yapan en önemli hususların başında bu nehir gelir. Gerçekten bu şehre güzel doğasını ilk olarak Dinyeper nehri armağan etmiştir. Buna ek olarak bu nehir çevresinde huzurlu gezintilerin tadını da hiçbir şeyde bulmak mümkün olmayacaktır.

Kherson Bölge Müzesi

Kherson denildiği zaman akla ilk gelen müzelerden bir tanesi de burasıdır. Bu müzenin de koleksiyonu son derece geniştir. Öyle ki iki yüz bine yakın sergilenen obje yer almaktadır. Nihayetinde bu müzede on yedi bin yaşındaki bulgular dahi sergilenmektedir. Ucuz Kherson uçak bileti alan gezginler mutlaka bu müzeyi de görmelidir.

Kherson’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Varenyky
Nalysnky
Pieroi
Borsch
Ukrayna'nın Geleneksel Mantısı Varenyky

Bu mantı esasında Türk mutfağındaki mantıya pek benzemez. Ne de olsa çok iri tanelidir. Aynı zamanda içerisinde mantardan peynire kadar çok sayıda şey bulunabilir. Kherson uçak bileti ile ziyaret sağlayan kişiler için bu yemek oldukça fazla tavsiye edilir.

Nalysnky

Bu lezzet de hamur işi sevenleri fazlasıyla cezp edecek türdendir. Esasında bir krep türü olan bu güzel yemek, içeriği yönünden Türk mutfağı ile farklılık gösterir. Ne de olsa içerisinde havyar ve et kullanılmaktadır.

Pieroi

Bu yemek de esasında bir köfte türüdür. Ancak köftenin ana malzemesi olarak her zaman için patates kullanılmaktadır. Buna ek olarak patatesin yanında peynir ya da kıyma da eklenebilmektedir.

Borsch

Bu yemek de Ukrayna ve Rus mutfağının klişe haline gelmiş yemekleri arasında gösterilebilir. Pancar, mantar, lahana ve etten meydana gelen bu yemek hem lezzetli hem de besleyici bir seçenektir.

Konaklama İçin Kherson Otel Seçenekleri

Ucuz Kherson uçak bileti yolculuğu yapmış olan gezginlerin rahatlıkla tercih edebileceği çok sayıda konaklama tesisi mevcuttur. Bu konaklama tesislerinin pek çoğu uygun fiyatlar üzerinden hizmet sunmaktadır.

Dilligence Hotel
Şehir merkezine yakın yerlerde konaklamak ve aynı zamanda lüks bir konaklama deneyimi tatmak isteyenler için bu tesis adeta biçilmiş kaftandır. Buna ek olarak Dilligence oteldeki yemekler de başta kahvaltı olmak üzere pek çok gezgin tarafından beğenilmiştir.
Hoholya St, 39, Kherson, Khersons'ka oblast, Ukrayna, 73000
Optima Kherson
Lüks bir konaklama deneyimi yaşamak için bir diğer adres ise Optima Kherson'dur. Bu tesis şehir merkezinde yer alması bakımından da son derece başarılı bir konaklama deneyimi yaşatacaktır.
43, Kherson, Khersons'ka oblast, Ukrayna, 73000
Imperial Hotel
Üç yıldız ile hizmet vermekte olan bu tesis, şehir merkezine sadece iki kilometre uzaklıkta yer alır. Bu tesisin konukları tarafından en yoğun takdir edilmiş yönü ise temizliğidir.
Lomonosova St, 55, Kherson, Khersons'ka oblast, Ukrayna, 73000

Kherson Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Kherson 453,73 TL 15 Saat 5 Dakika
Ankara - Kherson 878,73 TL 15 Saat 15 Dakika
Erzurum - Kherson 1.510,86 TL 21 Saat 40 Dakika
Bodrum - Kherson 1.527,00 TL 5 Saat 15 Dakika
Adana - Kherson 1.585,06 TL 4 Saat 50 Dakika
İzmir - Kherson 1.599,07 TL 4 Saat 55 Dakika
Van - Kherson 1.600,61 TL 16 Saat 55 Dakika
Samsun - Kherson 1.600,61 TL 10 Saat 15 Dakika

Kherson Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Kherson uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Türk Hava Yolları, Ukraine International Airline.
 • Kherson yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Kherson varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Kherson olup, bilet fiyatı 453,73 TL'dir.
 • Kherson şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Aralık ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kherson ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Koronavirüs (COVID-19) - Hava Yolu Politikaları
Koronavirüs (COVID-19) - Hava Yolu Politikaları
17 Mart 2020
Son günlerde hızla yayılmakta olan Koronavirüs (COVID-19) için hava yolu firmalarının aldığı tedbirleri sizlerle bu yazıda paylaşacağız. Başta Türk Hava Yolları, Pegasus, Anadolu Jet, Onur Air ve Sun
Çorum’da Gezilecek Yerler: Çorum’da Nereye Gidilir?
Çorum’da Gezilecek Yerler: Çorum’da Nereye Gidilir?
21 Ocak 2020
Orta Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Çorum, Sadece leblebi ile tanındığına bakmayın, Çorum tatil ve turizm açısından çok gelişmiş bir yer! Eğer hedefinizde yeni lezzetler tatmak varsa, Çorum mantısı
Uludağ Kayak Merkezi
Uludağ Kayak Merkezi
13 Kasım 2019
Uludağ Kayak Merkezi Hakkında Bursa il sınırları içerisinde yer alan Uludağ kayak merkezi 2.543 metre yüksekliğe sahiptir. Oldukça yeterli rakıma sahip olan Uludağ, Türkiye’nin en popüler kayak m
Ağrı'da Gezilecek Yerler: Ağrı'da Nereye Gidilir?
Ağrı'da Gezilecek Yerler: Ağrı'da Nereye Gidilir?
13 Eylül 2019
Doğu Anadolu Bölgesi'nin en güzel şehirlerinden bir tanesi Ağrı’dır. Adını kısmen sınırları içerisinde bulunan Ağrı Dağı'ndan almıştır. Geçmişte Karaköse, Ararat ve Karakilise adlarıyla da anılmıştır.

Kherson Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (89)
İyi (10)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%90
%10
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
99 Değerlendirme
A*** G*** S***
6 Eylül Perşembe
Psikolojik olarak burası insanın içini açıyor gerçekten çok güzel bir yer.
M*** G***
21 Ağustos Salı
Bu kadar keyifli bir şehir olabileceğini tahmin etmemiştik gerçekten çok güzeldi
Y*** Y***
30 Temmuz Pazartesi
Farklı hayvanlar ve doğa yapısı gördüm gerçekten aşık olmamak elde değil
G*** M***
4 Temmuz Çarşamba
Cuma günü yola çıkıyoruz, bakalım nasıl bir şehir olacak.
D*** C***
2 Haziran Cumartesi
Kamp için haftasonu gitmiştik, gerçekten güzeldi
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kherson Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 06:44:21 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Herson, (KHE)
KHE
UA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699