Kherson Uçak Bileti

Kherson Hakkında Bilgiler

Kherson, Ukrayna'da muhakkak ziyaret edilmesi lazım gelen şehirlerden bir tanesidir. Her ne kadar çok genç bir şehir olduğunu ifade etmek yanlış olmasa da bu güzel şehrin pek çok yerinde tarihi dokuların varlığı söz konusudur. Bunun yanı sıra şehirde Sovyet mimarisinin özgün örneklerini de pek çok yerde görmek mümkün olacaktır.

Kherson, Rusya'nın Karadeniz kıyısında yer alan ilk üssü ve ilk tersanesi olarak da ün kazanmıştır. Hatta bunun da etkisi ile Kherson'daki gemi iskelesi, Avrupa'nın büyük gemi iskelesi olarak bilinir. Dinyeper nehri ise bu şehre bambaşka bir hava katar. Yani Kherson uçak bileti almış olan gezginler muhakkak Dinyeper'in huzur dolu manzarasını seyretmelidir Aynı zamanda bu şehrin nehir limanına sahip olması yönünden de ün kazanmış bir hususiyeti söz konusudur. Nihayetinde Kherson doğası ile de görülmeye değerdir.

Ne de olsa Ukrayna'nın diğer pek çok şehrinin aksine bu şehirde henüz doğa bozulmamıştır. Bu durumda şüphesiz ki şehrin pek çok Ukrayna şehrine göre daha küçük olması ve bu şehrin nüfusunun da çok fazla olmaması etkilidir.

Elbette nüfusun az olması şehrin sokaklarının da son derece sakin olmasını sağlamıştır. Hal böyle olunca da Kherson her durumda sakinliği seven gezginlerin aklını çelecek bir seçenek olarak gezi listesine eklenmelidir.

Kherson Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Chernobayevka Havalimanı
flight
ba-favicon-white