Krasnodar Uçak Bileti

Krasnodar Hakkında Bilgiler

Rusya'nın Güney Federal Bölgesinde yer alan Krasnodar 1784 yılında Rus İmparatoriçesi tarafından Osmanlı İmparatorluğu'nun olası saldırılarından korunmak için Kazak Türkleri bu bölgeye yerleştirilerek şehir kurulmuştur.

Kentin eski adı Katerina'nın Hediyesi anlamında olan Yekaterina'dır. Devrim sırasında Kızıl Orduya büyük direnç gösteren şehre 1920 yılında kırmızı hediye anlamına gelen Krasnodar ismi verilmiştir.

Güney Rusya'nın sanayi, ticaret, kültür, turizm açısından gelişmiş şehirlerinden biridir. Kafkaslarda kültür merkezi olarak bilinen yer eğitim ve kültür şehri olarak karşımıza çıkıyor. Krasnodar Rusya ve Kafkas ülkelerinin kültürlerinin bir sentezi olarak kendine has bir kültüre sahiptir. Bu sentezi özellikle Krasnodar mutfağında oldukça etkili bir biçimde görebilir ve leziz yemekleri tadabilirsiniz.

Krasnodar'ın tarihi yapıları askeri müzeler, sanat galerileri dışında ibadethaneler olarak ziyaretçileri karşılamaktadır. Şehrin nüfus yoğunluğu oldukça ideal olup insanları oldukça sosyal ve sıcakkanlı olarak ziyaretçileri karşılamaktadır. Krasnodar hareketli bir gece hayatına sahip şehirdir. Şehrin yaşam standartları yemek fiyatları Türkiye'ye oranla çok daha fazla ancak alkol, gıda ve kira fiyatları İstanbul'a göre çok daha düşüktür.

Krasnodar Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Pashkovskiy Havalimanı
flight
ba-favicon-white