1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Kunming Uçak Bileti

Kunming Para Birimi
Çin Yuanı (CNY)
Kunming Zaman Dilimi
GMT +8
Kunming Şehri En İyileri
İlkbahar Şehri, Steam Pot Chicken, The Stone Forest
Kunming Hava Durumu (2 Haziran) 25°C Parçalı Bulutlu
Kunming Hava Durumu (3 Haziran) 26°C Sağanak Yağmur

Kunming Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Kunming Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
CN
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Çince
Toplu Taşıma Fiyatı
2 CNY
Yemek Fiyatı
20 CNY
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 CNY

Kunming’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Eylül

Kunming genellikle sonbahar mevsimlerinde ziyaret edilen bir şehir olarak bilinmektedir. Kunming İstanbul uçak biletleri genellikle kasım aylarında uygun fiyatlara sahip olmaktadır. Kunming İstanbul arası uçakla kaç saat diye merak eden yolcuların ilgilenmesi gereken diğer konu ise şehrin nasıl bir hava durumuna sahip olduğudur. Hava durumuna göre hazırlık yapmak ve yanında bulunduracak eşyaları buna göre düzenlemek gerekir. Kunming İstanbul uçak bileti fiyatları cuma günlerinde indirime girdiğinden dolayı çok sayıda kişinin cuma günlerinde bilet aldığını söylemek gerekir. Eylül aylarında mükemmel bir havaya sahip olan Kunming, sınırları içerisinde milyona yakın turist bulundurmaktadır. Şehrin turizm açısından gelişmesi insanların sürekli uçak bileti arayışına girmelerine sebebiyet vermektedir.

Kunming Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine ulaşım sağlamak için ortalama 55 dakikaya ihtiyaç duyulmaktadır. THY ve diğer uçak firmalarıyla şehirde bulunan yolcuların kendi bütçelerine uygun ulaşım alternatifini tercih etmesi mümkündür. Hızlı bir şekilde ulaşım sağlayan alternatifler de bulunmaktadır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2 CNY

Şehir merkezine ulaşım sağlayan 71 numaralı belediye otobüsleri, tek yön bilet ile hizmet vermektedir. Biletler otobüs içerisinde alınabilmektedir. Otobüsün genellikle yoğun olduğunu söylemek gerekir.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2 CNY

Metrolar ve tramvaylar şehir merkezine ulaşım sağlayan diğer alternatifler arasında yer almaktadır. Hava limanından şehir merkezine en kolay ulaşımı sağlayan araç ise metro ulaşım alternatifidir.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 80 CNY

Taksiler konforlu ve hızlı olmasının yanı sıra diğer ulaşım araçlarına göre daha pahalıdır. Yanında fazla yük bulunduran yolcuların ve şehir merkezinin yanı sıra diğer ilçelere kolay ulaşım sağlamak isteyenlerin tercih ettiği bir alternatiftir.
Araç Kiralama
Şehirde rahatça gezebilmek ve toplu taşımaya maruz kalmamak isteyen kişiler araç kiralama alternatifini tercih etmektedir. Hava limanında hizmet veren araç kiralama firmaları, her bütçeye ve her kesimin sevebileceği araçları bünyesinde bulundurmaktadır.

Kunming Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Şehir merkezine ulaşım biraz zordur. Bunun sebebiyse şehir merkezi ile hava limanı arasında bulunan mesafeden kaynaklanmaktadır. Toplu taşıma araçlarının hava limanı durağından geçtiğini de söylemek gerekir. Kunming en ucuz uçak bileti ile hava limanında bulunan yolcuların alışveriş salonlarından giyim ve diğer ihtiyaçlarını karşılaması mümkündür.

Büfelerden alınacak olan tek yönlü toplu taşıma bileti veya kartlar şehir içerisindeki ulaşımı kolay hale getirecektir. Kunming İstanbul uçak bileti alarak, şehir merkezine ulaşmak isteyen kişilerin hava limanı durağında bulunması gerekmektedir. Duraktan çok sayıda otobüs geçmektedir. Bazı otobüsler şehir merkezinin yanı sıra diğer ilçelere de ulaşım sağlamaktadır.

Kunming’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Şehirde kurulan günlük pazarlar, ekonomik alışverişin kalbi olarak bilinmektedir. Kunming ucuz uçak bileti alarak şehre gelen kişilerin uygun fiyatla alışveriş yapması pazarlar sayesinde mümkün hale gelmiştir. Ayrıca şehir merkezine bulunan alışveriş merkezlerinde yüksek kaliteye sahip tüm kategorideki ürünler bulunuyor.
  2. Şehir içi turlar her gün düzenlenmektedir. Kunming uçak bileti fiyatları araştırması yapan kişilerin şehir içi turlar hakkında bilgi toplayarak katılım sağlaması, şehri daha iyi tanımalarına yardımcı olacaktır. Turlar şehrin her bölgesini ziyaret edecek şekilde düzenlenmiştir.
  3. Kunming kültürü oldukça farklı bir tarza sahiptir. Şehre gelen kişilerin kültürel gezil yapması mümkündür. Gezide şehrin nasıl bir yaşam biçimine sahip olduğu gözle görülecektir.
  4. Şehrin çok sayıda tarihi yapıtı bulunmaktadır. Şehre gelen yolcuların bu mekanları ziyaret etmesi verimli bir zaman geçirmelerine yardımcı olmaktadır. Tatil yaparken aynı zamanda tarihi bilgi de edinmek gerekmektedir.
  5. Dünya mutfağında bulunan çok sayıda yemek, Kunming şehrinde de yer almaktadır. En ucuz Kunming uçak bileti ile şehirde bulunan turistlerin restoranları ziyaret etmesi yeterli olacaktır. Mutfaklarında farklı görünüme sahip lezzetler yer almaktadır.

Kunming Hakkında

Çin'in güneybatısında yer alan Yünnan eyaletinin başkenti olan Kunming, eyaletin en büyük şehirlerinden biri olarak bilinmektedir. Şehrin fazlasıyla gelişmiş olması halkın refahını sağlamaktadır. Turizm açısından da gelişmiş olan şehir, fazlasıyla ziyaretçi almakta ve insanların tatil merkezi haline gelmiştir. Ekonomi, sanayi, endüstri, turizm ve teknoloji konularında şehrin gelişmesi insanların Kunming uçak bileti almasını sağlamaktadır. Kunming uçak bileti alarak şehirde mükemmel bir tatil fırsatı yakalamak mümkündür. Kunming uçak bileti ucuza alınmak isteniliyorsa kişilerin aylar önceden rezervasyon yapması gerekmektedir. Şehir tüm bunların yanı sıra sahip olduğu farklı bir kültürle bilinmektedir. Kültürel özelliklerinin fazlasıyla gelişmiş olması ve farklı bir tarzda olması, Çin'in diğer şehirlerinden bu şehre ziyaret edilmesini sağlamaktadır.

Kunming Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 CNY
Taksi
1,75 CNY/Km
Tramvay
2 CNY
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde en çok tercih edilen ulaşım aracı metrodur. Aktarma gerektiren ulaşım yollarıyla şehrin her bölgesine ulaşım sağlamaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Otobüsler ve taksiler sıklıkla tercih edilen ulaşım araçlarıdır. Otobüsler şehrin tarihi mekanlarına ve kültür merkezlerine kolay ulaşım sağlamaktadır. Tapınaklara ve şehrin diğer önemli bölgelerine gitmek isteyen kişiler gece vakitlerinde taksiyi tercih etmektedir.

Kunming Vize Şartları

Çin Vize İstiyor mu?
Evet
Çin Vize Süresi
90 Gün
Çin Vize Ücreti
110 USD
Çin Vize Detayları
Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları her bir sene için 30 günü aşmaması koşuluyla Çin’e vizesiz girebilmektedir. Çin turistik vize çıkış süresi evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi ve vize işlemleri sırasında özel bir durum olmaması halinde ortalama 7 iş günüdür.

Kunming’de Gezilecek Yerler

Kunming Dragon Gate
Yuantong Temple
Kunming West Hill
Dongchuan Red Land
Green Lake
Şehre Tepeden Bakış Açısı Sunan: Kunming Dragon Gate

Tepeden Kunming şehir manzarasını görebilmek mümkündür. Halk tarafından ilgi çekici olarak nitelendirilen bu bölgede gezi yapmak verimli zaman geçirmeyi sağlamaktadır. Ayrıca turistlerin ilgisini çeken bir mekan olarak da bilinmektedir.

Kunming'in En Değerli Tapınaklarından Biri: Yuantong Temple

Halk tarafından saygı duyulan bu tapınağın çevresinde doğanın muhteşem ve sessiz atmosferi bulunmaktadır. Ayrıca tapınağın sahip olduğu geçmiş ve yüzyıllar boyunca varlığını sürdürmesi ziyaret edilme sebepleri arasındadır.

Dinlenmek ve İyi Bir Gün Geçirmek İçin Tercih Edilen: Kunming West Hill

Parklarıyla ve yüksek bir bölgede bulunmasıyla ön plana çıkan Kunming West Hill, aynı zamanda çevresinde restoran bulundurmaktadır. Turistlerin çoğunlukla dinlenmek için tercih ettiği bir mekan olarak nitelendirilmektedir.

Farklı Renkli ve Binlerce Çeşit Bitkinin Bir Arada Bulunmasını Sağlayan: Dongchuan Red Land

Jeolojik bir yapıya sahip olan bu bölge mükemmel bir manzaraya bakış açısı sunmaktadır. Şehrin en önemli bölgelerinden biri olarak bilinmekte ve turistlerin fotoğraf çekmek için gittiği bir mekan olarak bilinmektedir.

Şehrin En Popüler Parkı: Green Lake

Şehrin en popüler parkı olarak bilinen Green Lake, içerisinde nehir bulundurmaktadır. Suyun ve çiçeklerin bir araya gelmesi, ortaya mükemmel bir görüntü çıkarmaktadır. Parkın şehir merkezine bulunması ulaşımı kolaylaştırmaktadır.

Kunming’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kayısı Soslu Tavuklu Noodle
Bademli Ve Tavuklu Noodle
Siyah Pirinç Pilavı
Çin Mantısı

Kunming en ilginç yemek kültürüne sahip olan şehirlerarasında yer almaktadır. Kunming İstanbul uçuş süresi esnasında akla gelecek ve damakta tadı kalacak kadar lezzetli yemekler de Kunming mutfağında yer almaktadır. Bu lezzetlerle tanışabilmek için mutfak kültürünü iyi bilen bir restorana gitmek gerekir:

Meyvelerle Yapılan: Kayısı Soslu Tavuklu Noodle

Noodle'ın elle yapılması ve üzerine kayısı sosunun dökülmesi mükemmel bir tat oluşturmaktadır. Turistlerin severek yediği yemekler arasında ilk sırada yer almakta ve tüm restoranlarda bulunmaktadır.

Kunming'in En Popüler Yemeği: Bademli ve Tavuklu Noodle

Bademle süslenen tavuklu noodle, en popüler yemekler arasında yer almaktadır. Bademin yanı sıra çeşitli kuru yemiş ürünlerinin de tercihe göre içerisine konulması, yemeği daha kişiselleştirmiş bir hale getirmektedir.

Kunming Yöresel Yemeği: Siyah Pirinç Pilavı

Siyah pirinç pilavı içerisinde çeşitli sebzelerin konulması ve tercihe göre yoğurtla servis edilmesi lezzeti ön plana çıkarmaktadır. Restoranlarda farklı şekillerde servis edilen bu yemek uygun fiyatlıdır.

Doyurucu Özelliğiyle Bilinen: Çin Mantısı

Mantının sahip olduğu boyut büyük olduğundan ve içerisinde konulan kıymanın çok olduğundan dolayı doyurucu olarak nitelendirilmektedir. Lezzetli olan Çin mantısı, şehirde en çok tüketilen yemekler arasında bulunmaktadır.

Kunming'in En Sevilen Yemeklerinden Biri: Tavuklu Sebzeli Çin Makarnası

Makarnanın içerisinde tavuk ve sebzelerin konulması muhteşem bir tat oluşturuyor. Diğer yörelerde bulunmayan bu yemek, Çin'in en sevilen yemekleri arasında bulunuyor. Makarnanın içerisine tavuğun konulması insanları şaşırtıyor.

Konaklama İçin Kunming Otel Seçenekleri

Şehir merkezinde veya hava limanında otel arayan kişilerin şehirde kolaylıkla otel bulması mümkündür. Kunming İstanbul uçak saatleri ne olursa olsun, şehre gündüz veya gece saatlerinde gelen her yolcu ot

Grand Park Kunming
Otelin sunduğu hizmetler, müşterilerin yaşam kalitesini arttıracak niteliktedir. Otelin her bölgesinde İnternet erişimi bulunmakta ve evcil hayvan kabul edilmektedir. Fiyatları 500 ile 950 TL arasında değişmektedir.
20 Honghua Bridge Honghua Qiao, 650000, Kunming, Çin
Empark Grand Hotel
Havuz, SPA gibi hizmetlerin otelde bulunması müşterilerin gün içerisinde eğlenceli zaman geçirmesine yardımcı olmaktadır. Otelin hijyen konusundaki hassasiyeti çamaşır yıkama hizmetiyle ön plana çıkmaktadır. Fiyatları 500 ile 800 TL arasında değişim göstermektedir.
1 Yingbin Road Yingbin Lu, 650206, Kunming, Çin
Wyndham Grand Plaza Royale Colorful
 Gezilecek noktalara yakın olan otel, hava limanına oldukça yakındır. Sahip olduğu konum ve sunduğu hizmetler otelin kaliteli olduğunun göstergesidir. Fiyatları 720 ile 900 TL arasında değişmektedir.
596 Dianchi Road Dianchi Lu, 650228, Kunming, Çin

Kunming Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

  • Kunming şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
    Yılın en uygun zamanı Kasım ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kunming ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Erciyes Kayak Merkezi
Erciyes Kayak Merkezi
14 Kasım 2019
Erciyes Kayak Merkezi Hakkında Erciyes Kayak Merkezi İç Anadolu Bölgesinin en büyük kayak alanlarından birisidir. Erciyes’in Kayseri merkezine olan uzaklığı yaklaşık 25 kilometredir. Erciyes’in r
Biletall Deloitte Technology Fast 500 EMEA’da
Biletall Deloitte Technology Fast 500 EMEA’da
09 Ekim 2019
Global olarak en hızlı büyüyen teknoloji firmalarının belirlendiği programlardan olan Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’yı kapsayan ‘Deloitte Technology Fast 500 EMEA’ listesi açıklandı. Biletall, Avrupa, Or
Aksaray'da Gezilecek Yerler: Aksaray'da Nereye Gidilir?
Aksaray'da Gezilecek Yerler: Aksaray'da Nereye Gidilir?
23 Eylül 2019
Aksaray’ın adı Hitit tabletlerinde Kurşura, İlk Çağ’da ise Garsaura olarak geçmekte. Türklerin Anadolu’ya geçmesi ile birlikte adı Aksaray olmuş. İlk çağlara uzanan geçmişi sebebiyle Aksaray’da gezile
Dağcı Olmak İsteyenler Buraya: İşte Tırmanması En Kolay 7 Dağ
Dağcı Olmak İsteyenler Buraya: İşte Tırmanması En Kolay 7 Dağ
26 Temmuz 2019
Hiçkimse bir dağa tırmanmanın kolay olduğunu söylemedi, söyleseler de inanmamalısınız. Ancak bazı zirvelere ulaşmanın diğerlerinden daha kolay olduğu doğru. Eğer formunuza güveniyorsanız, doğa yürüyüş

Kunming Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (75)
İyi (12)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%86
%14
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
87 Değerlendirme
T*** P***
18 Mayıs Cumartesi
Amcam oturuyor sürekli gidiyoruz yanına
H*** B***
20 Mart Çarşamba
Gittiğim en güzel ülkelerden birisi
M*** Ö***
6 Haziran Perşembe
Hemen her yaz giderim acayip güzel
A*** T***
13 Mayıs Pazartesi
herkes mutlaka gelmeli buraya
T*** D***
11 Ekim Cuma
burayı herkese tavsiye ederim
2
8
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kunming Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 2.06.2020 03:42:33 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699