1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Maribor Uçak Bileti

Maribor Para Birimi
Euro (EUR)
Maribor Zaman Dilimi
GMT +1
Maribor Şehri En İyileri
Doğu Avrupa Mimarileri, Grajski Trg, Strukjit
Maribor Hava Durumu (2 Haziran) 21°C Parçalı Bulutlu
Maribor Hava Durumu (3 Haziran) 22°C Sağanak Yağmur

Maribor Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
SI
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Slovence
Toplu Taşıma Fiyatı
2 EUR
Yemek Fiyatı
7 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2,08 EUR

Maribor’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Cumartesi
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Maribor şehri hem okyanus iklimine hem de nemli bir iklime hakimdir. Kış aylarında sıcaklık değerleri oldukça düşmektedir. Bu nedenle, Maribor İstanbul uçak bileti fiyatları da kış mevsiminde azalmaktadır. Yaz döneminde ise bölgeye gelen turist sayısında da bir artış görülmektedir. Hava sıcaklığının arttığı yaz döneminde Maribor İstanbul uçak bileti fiyatları da artmaktadır. En ideal turistik geziler yaz mevsiminde yapılmaktadır.

Maribor Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Maribor uçak bileti rezervasyon işlemlerini yaptırırken, şehir içi ulaşım hakkında da bilgi almak yolculuklarınızda kolaylık sağlayacaktır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2 EUR

Şehir merkezinde belediye otobüsü ile ulaşım en sık tercih edilen ulaşım hizmetlerinden birisidir. Özellikle, havalimanından şehir merkezine uygun fiyatlarla gelmek isteyen kişiler sabah 07:00 ile 23:00 saatleri arasında belediye otobüslerini tercih edebilirler. Maribor en ucuz uçak bileti fırsatlarını yakalayarak, yolculuğunuzu daha uygun fiyatlarda tamamlamak istiyorsanız ulaşım araçlarında otobüsleri tercih edebilirsiniz.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 15 EUR

Şehir içi ulaşım araçlarında bisikletler daha sık kullanılmaktadır. Mesafeler kısa olduğu için bölgedeki halkın çoğunluğu bisiklet kiralayarak, ulaşımını sağlamaktadır.

Maribor havalimanı gelen yolcu bölümlerinde farklı araç kiralama firmaları bulunmaktadır. Firmalar ile iletişime geçerek, şehir içinde konfor elde edeceğiniz araçları günlük ya da haftalık olarak kiralayabilirsiniz.

Maribor Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Maribor kentinin kullanılan havalimanı Maribor Edvard Rusjan Havalimanı’dır. Slovenya'nın en çok kullanılan havalimanı olan Maribor Edvard Rusjan Havalimanı her yıl binlerce yolcunun kente ulaşmasına yardımcı olmaktadır. Havalimanı içerisinde her ihtiyacınızı gören farklı mağazalar ve restoranlar yer almaktadır.

Maribor uçak bileti fiyatları bölgenin en az turist aldığı zamanlarda düşüş göstermektedir. Çünkü, bölge genel olarak turistik geziler için ziyaret edilmektedir. Bu nedenle havalimanına gelen yolcu sayısı bölgenin mevsimsel özellikleri ile değişiklik göstermektedir. Türkiye'den Maribor uçak bileti Aeroflot ya da LOT gibi firmalardan her mevsim aktarmalı olarak bulunabilmektedir. En ucuz Maribor uçak bileti fırsatlarını yakalarken mutlaka havalimanı ile ilgili bilgi de almalısınız. Özellikle, havalimanından şehir merkezine ulaşımı kolaylaştırmak için edineceğiniz bilgiler büyük avantaj sağlayacaktır. Maribor Edvard Rusjan Havalimanı şehrin güneyinde yer almaktadır. 10 kilometrelik bir mesafe sonrasında şehir merkezine farklı ulaşım araçları ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Maribor’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Maribor kenti eski zamanların izlerini en iyi taşıyan şehirlerden birisidir. Özellikle, nehir kenarında bulunan tarihsel yapılar ve çeşitli müzeler Maribor ucuz uçak bileti fırsatlarını yakaladığınızda mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir.
  2. Türk yemeklerini andıran Maribor mutfağı özellikle et ve sebze seven kişilere hitap etmektedir. Tatlı olarak cevizi de sıklıkla kullanan Maribor halkı, geleneksel lezzetlere oldukça düşkündür.
  3. Maribor uçak bileti Aeroflot ya da diğer firmalardan alınarak, Maribor kentinin festivallerine katılabilirsiniz. Özellikle, Lent ve Old Vine festivali, turistlerin en eğlenceli bulduğu festivaller arasındadır.
  4. Maribor kentinin gece hayatı da oldukça renklidir. Özellikle, canlı müzik ve bir kadeh içki içebileceğiniz mekanlar turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşmaktadır. En ünlü gece kulübü ise Kavarna Astoria'dır.
  5. Sokak mağazalarının yanı sıra modern alışveriş merkezlerine de sahip olan Maribor kenti, özellikle içecek alışverişinde oldukça ünlüdür. Europark ve Rutar gibi alışveriş mekanlarını içecek alışverişlerinde tercih edebilirsiniz.

Maribor Hakkında

Slovenya'nın kuzeydoğusunda yer alan Maribor kenti, Doğu Avrupa mimarisini en iyi taşıyan şehirdir. Evlerin büyük kısmı Doğu Avrupa mimarisinden esinlenerek tasarlanmıştır. Tarih boyunca çeşitli fetihlere uğrayan şehir, bazı egemenliklerin altına girse de kendi geleneksel yapısını kaybetmemiştir.

Drave Nehri boyunca konumlanan şehirde pek çok tarihi ve kültürel doku görmek mümkündür. Maribor uçak bileti fırsatlarını yakalayarak, küçük ama keyif dolu bu şehri yakından görebilirsiniz. Ayrıca, nehir boyunca uzanan kent için Maribor uçak bileti imkanlarından yararlanarak, sessiz ve sakin bir tatil geçirebilirsiniz. Çünkü kentin bazı noktaları yalnızca turistik gezilere ayrılmış olup, bazı sokaklar trafiğe kapalıdır. Özellikle, festival zamanlarında yoğun turist akımına uğrayan şehir, eğlenceli bir tatil için kesintisiz imkan sunmaktadır.

Maribor Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 EUR
Taksi
5 EUR/Km
Tramvay
5 EUR
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde en popüler ulaşım aracı belediye otobüsleridir. Belediye otobüsleri ile şehrin her noktasına kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Üstelik havalimanından doğrudan şehir merkezine gelen otobüsler, uygun fiyatlı olarak taşıma hizmeti vermektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehirde diğer önemli ulaşım aracı ise taksilerdir. Havalimanından merkez istikametlere ya da farklı noktalara konforlu olarak ulaşmak isteyen yolcular taksileri tercih edebilirler. Maribor İstanbul saat farkı dikkate alındığında geç saatlerde yapılan yolculuklar için taksiler iyi bir tercih olabilir. Ayrıca, şehirde bisiklet kiralayarak da ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Son zamanlarda ise tramvay sistemi ile ilgili çalışmalar sürdürülmektedir. Fakat şuan için aktif bir tramvay hattı bulunmamaktadır.

Maribor Vize Şartları

Slovenya Vize İstiyor mu?
Evet
Slovenya Vize Ücreti
80 EUR
Slovenya Vize Detayları
Umuma mahsus Pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport sahipleri ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Schengen ülkeleri arasında yer aldığı için Schengen vizeniz varsa tekrar bir vize başvurusu yapmanıza gerek yoktur.

Maribor’da Gezilecek Yerler

Maribor Regional Museum
Grajski Trg
Maribor Katedrali
Maribor Sanat Galerisi
Zengin Koleksiyonları ile Maribor Regional Museum

Maribor kalesinin içerisinde yer alan Maribor Regional Museum, bölgenin en özel parçalarının sergilendiği alanlardan birisidir. Slovenya'nın en eski tarihini yansıtan müze, arkeolojik ve etnografik kalıntılarla doludur. Bölgeye gelen turistler bu müzeyi ziyaret ederek, ülkenin tarihi hakkında da bilgi sahibi olabilirler.

Tarihi Meydan Grajski Trg

Şehrin en işlek meydanı olan Grajski Trg, şehir kalkının vakit geçirdiği yerlerin başında gelmektedir. Meydanda pek çok tarihi yapı ve ticaret merkezi bulunmaktadır. Ayrıca, şehrin en ünlü restoranları da bu meydanda yer almaktadır.

Modern Mimarisi ile Maribor Katedrali

Romanesk ve modern mimari ile tasarlanan Maribor Katedrali, şehrin en işlek meydanına bakmaktadır. Eski zamanlarda önemli din ve siyaset alanı olarak kullanılan bu katedral, günümüzde pek çok turistin uğradığı yerlerin başında gelmektedir.

Sanat ve Tarihin Birleştiği Maribor Sanat Galerisi

Maribor Sanat Galerisi, eski zamanlardan itibaren pek çok zanaatkarın eserlerinin sergilendiği yerlerden birisidir. Özellikle, galeri içerisinde yer alan ve ünlü ressamlara ait olan eserler, turistler tarafından en dikkat çeken parçalardandır.

Maribor’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Struklit
Potica
Gibanica
Goulash

Hamur işi ve tatlıların yoğun şekilde tüketildiği Maribor'da ağız tadınıza uygun farklı pek çok yemek bulmanız mümkündür. Özellikle, bu bölgeye gelecek olan Türkler, Maribor İstanbul arası uçakla kaç saat sorusundan sonra en fazla Maribor mutfağı hakkında sorular sormaktadır:

Maribor Usulü Mantı: Strukljt

Mantıya benzeyen hamur işinin iç kısmının farklı harçlar ile doldurulmasıyla Strukljt yemeği yapılmaktadır. Harç olarak genellikle et ürünleri ve haşlanmış sebzeler kullanılmaktadır.

Şehrin En Ünlü Tatlısı Potica

 Potica tatlısı bir çeşit cevizli hamur tatlısıdır. Şehirde oldukça ünlü olan bu tatlı, şehrin hemen hemen her restoranında bulunmaktadır. Fakat bu lezzeti tam kıvamında yapan restoran bulmak bazen zor olabilir. Bu nedenle, Maribor İstanbul uçak biletleri ile ilgili araştırma yaparken, ünlü restoranlarına da göz atmalısınız.

Şehrin En Hafif Lezzeti Gibanica

Gibanica, milföy hamurundan yapılan bir tatlı çeşididir. Kat kat milföy hamuru arasına fındık, ceviz ve elma gibi lezzetler eklenerek yapılmaktadır. Özellikle, şehrin kırsal bölgelerinde sıklıkla yapılan bu tatlı, en hafif lezzet olarak bilinmektedir.

Geleneksel Et Yemeği Goulash

Geleneksel bir lezzet olarak sofraları süsleyen Goulash, koyun etinden yapılan bir yemektir. Bol ekmekle tüketilen bu yemek, farklı sebzelerle süslenerek, sunulmaktadır.

Güveç Yemeği Jota

Jota, fasulye ve lahanadan yapılan genel olarak eksi bir tat veren bir güveç yemeğidir. İçerisine bezelye ve kereviz eklenerek, renklendirilmekte ve lezzeti artırılmaktadır.

Konaklama İçin Maribor Otel Seçenekleri

Maribor İstanbul uçak bileti fiyatları mevsime göre değiştiği gibi otel fiyatları da turistlerin yoğun olarak bölgeye geldiği zamanlarda artış göstermektedir. Maribor İstanbul uçak seferleri

Hotel City Maribor
4 yıldızlı olan otelinizde, keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Şehir merkezine yürüme mesafesinde olan bu otel, spor salonu, oyun alanı ve bar gibi hizmetler de sunmaktadır. Maribor İstanbul uçuş süresi dikkate alınarak, havalimanından otelinize transfer hizmeti de alabilirsiniz. Otelin günlük konaklama ücreti ise 120 EUR kadardır.
Ulica kneza Koclja 22, 2000 Maribor, Slovenya
Hotel Betnava
Şehrin tam ortasında ve kalabalık bir bölgede yer alan otel, park alanı, bar, restoran ve çocuk oyun alanı gibi hizmetler vermektedir. Maribor İstanbul uçak saatleri dikkate alınarak, otelinizden araç kiralayarak konforlu bir tatil yapabilirsiniz. Otelin günlük konaklama ücreti ise 130 EUR kadardır.
Ulica Eve Lovše 15, 2000 Maribor, Slovenya
Hotel Habakuk
Şehrin en lüks ve gözde otellerinden olan Hotel Habakuk, şehri merkezine 50 metre uzaklıkta bulunmaktadır. Otel içerisinde havuz, klima, oyun alanı, bar ve spor salonu gibi hizmetler de verilmektedir. Otelin günlük konaklama ücreti ise 150 EUR kadardır.
Pohorska ulica 59, 2000 Maribor, Slovenya

Maribor Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

  • Maribor şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
    Yılın en uygun zamanı Kasım ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Maribor ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Çankırı'da Gezilecek Yerler: Çankırı'da Nereye Gidilir?
Çankırı'da Gezilecek Yerler: Çankırı'da Nereye Gidilir?
17 Ocak 2020
Çankırı’nın İç Anadolu Bölgesinde yer aldığını bilmeyen yoktur, ancak Türkiye’nin en önemli kaya tuzu rezervlerine sahip olduğunu biliyor muydunuz? Bu şehirde sizi şaşırtacak daha çok şey var! Çankır
Bursa'da Gezilecek Yerler: Bursa'da Nereye Gidilir?
Bursa'da Gezilecek Yerler: Bursa'da Nereye Gidilir?
06 Ocak 2020
Türkiye’nin en kalabalık şehirlerindne olan Bursa, keyifli bir tatil demek. 2016’da dünya yaşanabilir şehirler sıralamasında dünyanın 28. Türkiye’nin 1. şehri olan Bursa’da gezilecek yer çok fazla! B
Ankara’da Gezilecek Yerler: Ankara'da Nereye Gidilir?
Ankara’da Gezilecek Yerler: Ankara'da Nereye Gidilir?
30 Eylül 2019
Türkiye’nin başkenti ve en kalabalık ikinci şehri olan Ankara, hem tarihi hem doğal birçok güzelliğe sahip. İç Anadolu bölgesinde bulunan ve birçok şehre yakın olan Ankara’ya ulaşım çok kolay. Ankara
19 Mayıs Tatil Mi? 19 Mayıs Kaç Gün Tatil?
19 Mayıs Tatil Mi? 19 Mayıs Kaç Gün Tatil?
20 Ağustos 2019
Atatürk’ün Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkışının ifade eden 19 Mayıs 1919 tarihi Atatürk tarafından gençliğe armağan edilmiş olup her yıl çok büyük bir coşkuyla Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanm

Maribor Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (63)
İyi (17)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%79
%21
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
80 Değerlendirme
R*** G***
28 Temmuz Pazar
rahat rahat gidip gezebilirsiniz
A***
24 Temmuz Çarşamba
aşırı sevdim bir daha gideceğim
Ö*** G***
16 Eylül Pazartesi
bir tatısı vardı çok güzeldi
Ç*** G***
2 Mart Cumartesi
kesin bir daha giderim
C*** T***
23 Nisan Salı
ülke çok pahalı değil
2
7
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Maribor Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 2.06.2020 03:47:30 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699