1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Minsk Uçak Bileti

20 Kasım
Bugün
Bulutlu
5°C
21 Kasım
Yarın
Rüzgarlı
1°C
22 Kasım
Cuma
Rüzgarlı
-2°C
Para Birimi
Belarus Rublesi (BYN)
Zaman Dilimi
GMT +2
Minsk Şehri En İyileri
  • Tarihi Eserler
  • Minsk Ulusal Müzesi
  • Khaldinik

En Ucuz Minsk Varışlı Uçak Seferleri

Kiev - Minsk
Belavia - Belarusian Airlines
16 Ara 2019
Tiflis - Minsk
Belavia - Belarusian Airlines
18 Ara 2019
Bakü - Minsk
Azerbaijan Airlines
17 Ara 2019
İzmir - Minsk
Ukraine International Airline
30 Kas 2019
Ankara - Minsk
Ukraine International Airline
18 Ara 2019
Antalya - Minsk
Onur Air
20 Kas 2019
Lefkoşa - Minsk
Türk Hava Yolları
10 Ara 2019
Gaziantep - Minsk
Türk Hava Yolları
09 Ara 2019
Trabzon - Minsk
Türk Hava Yolları
16 Ara 2019
Diyarbakır - Minsk
Türk Hava Yolları
15 Ara 2019
Kayseri - Minsk
Türk Hava Yolları
22 Kas 2019
Adana - Minsk
Türk Hava Yolları
06 Ara 2019
Aşkabat - Minsk
Türk Hava Yolları
13 Ara 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Minsk Kalkışlı Uçak Seferleri

Minsk - Varşova
Belavia - Belarusian Airlines
13 Ara 2019
Minsk - Kiev
Belavia - Belarusian Airlines
12 Ara 2019
Minsk - İstanbul
Ukraine International Airline
09 Ara 2019
Minsk - Taşkent
Türk Hava Yolları
16 Ara 2019
Minsk - Ankara
Ukraine International Airline
21 Kas 2019
Minsk - İzmir
Ukraine International Airline
27 Kas 2019
Minsk - Antalya
Belavia - Belarusian Airlines
19 Ara 2019
Minsk - Bakü
Aeroflot Russian Airlines
10 Ara 2019
Minsk - Diyarbakır
Belavia - Belarusian Airlines
15 Ara 2019
Minsk - Gaziantep
Belavia - Belarusian Airlines
12 Ara 2019
Minsk - Dalaman
Belavia - Belarusian Airlines
25 Kas 2019
Minsk - Adana
Belavia - Belarusian Airlines
20 Kas 2019
Minsk - Kayseri
Türk Hava Yolları
20 Kas 2019
Minsk - Bodrum
Türk Hava Yolları
10 Ara 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Minsk Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Minsk Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Minsk Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
BY
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Belarusça-Rusça
Toplu Taşıma Fiyatı
5.000 BYR
Yemek Fiyatı
6 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
21.050 BYR

Minsk’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Pazartesi
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Minsk uçak bileti kullanarak Minsk'e gitmek isteyen yolcuların dikkat etmesi gereken en mühim konulardan birisi ziyaret için en uyumlu vaktin ne zaman olduğunu belirlemektir.

Karasal iklime sahip olduğundan ötürü Minsk'e gidilecek en uygun ayın yaz ayları olduğunu söylemek kesin olacaktır. Çünkü kış ayları oldukça dondurucudur. Ancak yaz ayları oldukça serin ve güzeldir. Tatilin tadını çıkarmak adına, Minsk'e gidilecek en uygun ay Haziran ve Temmuz'dur.

Kış mevsimlerinde güneşin yok denecek kadar az çıktığı ve hava sıcaklığının eksi 15 dereceye kadar düştüğünü belirtmek faydalı olabilir.

Minsk Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Minsk uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 5.000 BYR

Toplu taşıma ile havalimanından Minsk kent merkezine gitmek isteyen yolcular otobüslerden faydalanarak da havaalanından şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler.

Havalimanı Servisleri

Ücretsiz internet bağlantısı bulunan minibüslerle de havaalanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Ortalama 15 Lira ile yani 7500 Belarus ile seyahat edilebilir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 230.000 BYR

Havaalanından kent merkezine gitmek için otobüs gibi toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyenler adına daha rahat ve konforlu biçimde istedikleri noktaya gidebilmek için en uygun alternatiflerden birisi de taksidir. Taksiler, havaalanından günün her saatinde kalkmakta olup, bireyi istediği noktaya kadar alabilir. Ancak pazarlık yapılması önemlidir.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım alternatifleri dışında havaalanına inen yolcular, havaalanının iç ve dış hatlar terminalinde bulunan araç kiralama firmalarından istedikleri hususiyetlerde vasıta kiralayarak da seyahatlerini yapabilirler.

Minsk Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Minsk'te havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Minsk Ulusal Havalimanı'dır. Minsk uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Minsk Ulusal Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 42 km olduğu için havalimanından kent merkezine 80 dakika gibi uzun bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminale sahiptir. İç hatlar terminalinde yolcular için cafe, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Aynı şekilde dış hatlar terminalinde de sayıları birer adet olmak üzere sağlık ünitesi, gazete büfesi, araç kiralama ofisi ve restaurant bulunmaktadır.

Minsk’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Minsk uçak bileti avantajlarından yararlanarak Minsk'e gitmek için en önemli sebeplerden birisi de yörenin tarihi eserlerini görmektir. Aynı zamanda Kalduny adlı yemeğin de tadılması önerilir.
  2. Minsk'te bulunan Aziz Simon ve Helena Kilisesi, inşaatında kırmızı tuğlaların kullanılması sebebi ile Kırmızı Tuğla Kilisesi şeklinde de bilinmektedir.
  3. Minsk'in tarihi bölgesinde bulunan Gözyaşı Adası yapay olup, muazzam bir görüntüye sahiptir. Buranın görülmesi gereken yerler arasındadır.
  4. Minsk'te bulunan Zafer Meydanı, Moskova'da bulunan Kızıl Meydan'a oldukça fazla benzetilmektedir. Bu meydanda, İkinci Dünya Savaşı'nda hayatını kaybeden askerlerin anısına yapılmış olan bir anıt bulunmaktadır.
  5. 1929 senesinde inşa edilen çizim, heykel ve tablo şeklinde toplam olarak 30.000 eser bulunmaktadır. Bu müzenin gezilip, o tarihi atmosferi duymak oldukça keyif verecektir.

Minsk Hakkında

Minsk, Avrupa'nın doğu tarafında Letonya, Polonya, Ukrayna, Polonya ve Rusya'nın arasına sıkışan, Beyaz Rusya şeklinde de bilinen Belarus'un başkentidir.

2 milyon nüfusa ehil olan Minsk, Svilach ve Niamiha nehirlerinin kıyısında kurulmuştur. İstanbul'dan yaklaşık olarak iki saat süren uçak yolculuğu ile Minsk'te Türk vatandaşlarına vize uygulaması bulunmuyor.

Düz bir ovanın üzerine kurulan Minsk, bu sayede gezilmesi çok rahat olan şehirler arasında yer almaktadır. Birden fazla yeşil alana sahip olan park, akarsu ve göl barındıyor olan bu şehre, huzur kenti demek kesindir.

Minsk'te dikkat çeken en önemli özelliklerden birisi de diğer ülkelere oranla suç oranının oldukça düşük olmasıdır. Denize kıyısı olmayan ve karasal iklime sahip olan bu şehirde, güneş çok az çıkmaktadır.

Minsk Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
0,65 BYN
Taksi
0,76 BYN/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Minsk'te şehir içi ulaşımda kullanılan en ana ulaşım vasıtası metro ve tramvaydır. Şehrin her yerine ulaştığından ötürü en çok bu ikili kullanılmaktadır. Ayrıca Troleybüs adlı elektrikli ulaşım araçları da vardır. Çok cüzi bir miktarda Minsk'te bu ulaşım araçları ile seyahat etmek mümkündür.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehrin değişik noktalarına birçok seferler düzenleyen otobüs ve minibüsler vardır. Bunlar ile oldukça rahat ve konforlu bir şekilde seyahat edilebilir. Bunları tercih etmeyenler ise taksi ulaşım araçlarını kullanabilirler.

Minsk Vize Şartları

Beyaz Rusya Vize İstiyor mu?
Evet
Beyaz Rusya Vize Süresi
30 Gün
Beyaz Rusya Vize Ücreti
60 EUR
Beyaz Rusya Vize Detayları
Her iki ülkenin resmi pasaport sahipleri 90 gün süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport sahipleri vize başvurusu için Belarus Elçiliğine yada Konsolosluğuna başvuruda bulunmalısınız.

Minsk’de Gezilecek Yerler

Gözyaşı Adası
Zafer Meydanı
Belarus Modern Milli Kütüphanesi
Kutsal Ruh Katedrali
Minsk Ulusal Müzesi
Yapay Ama Gözalıcı: Gözyaşı Adası

Minsk'in tarihi bölgesi olan Trinty'de yer alan ufak yapay ada olan Gözyaşı Adası, Svislac Nehri üzerinde bulunmaktadır. Bu ada köprü ile kıyıya bağlanmaktadır. Ada, 1979 ila 1988 seneleri arasında Sovyetler Birliği tarafından Afganistan'a gerçekleştirmiş olduğu askeri müdahale esnasında yaşamını yitiren 700 Belarus askeri anısına yapılmıştır.

Moskova'daki Kızıl Meydanı: Zafer Meydanı

Minsk'te bulunan Zafer Meydanı, Moskova'da bulunan Kızıl Meydan'a oldukça fazla benzetilmektedir. Bağımsızlık Bulvarı'yla Zakharau Caddesi'nin birleşmiş olduğu bu noktada yer alan meydanın ortasında İkinci Dünya Savaşı'nda hayatını kaybetmiş olan Belarus ve Rus'lu askerlerin anısı için yapılmış bir anıt vardır. Değişik görüntüsünün görülmesi gerekir.

Kütüphanenin Böylesi: Belarus Modern Milli Kütüphanesi

1992 senesinde kurulmuş olan ve ziyaret edilmeden gidilmemesi gereken yerlerden birisi de Belarus Modern Milli Kütüphanesi'dir. Modern inşaat süresi 2006 senesinde biten kütüphanenin, ülke içerisindeki en büyük kütüphanesi olduğu söylenebilir. Bu kütüphaneyi gezip, kitap kokusunun koklanması gerekir.

Minsk'in Ana Sembolü: Kutsal Ruh Kadetrali

Minsk'in ana sembolleri içerisinde yer alan Kutsal Ruh Katedrali, Bernadine rahipleri adına 1642 senesinde yapılmış olan bir yerdir. Hem gezmek adına hem de ibadet için birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapmakta olan bu yerin görülmeden gidilmemesi gerekir.

Eserleri İle Bilinir: Minsk Ulusal Müzesi

Avrupa'nın en önemli müzeleri içerisinde bulunan Minsk Ulusal Müzesi'nin içerisinde yaklaşık olarak 30 binden fazla eser bulunmaktadır. Müze içerisinde sanatçı bireylerin birden fazla tabloları vardır.

Minsk’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Khaldinik
Çavdar Ekmeği
Draniki
Kalduny
Değişik Lezzetli Çorbalardan: Khaldinik

Minsk’in akşam yemeği her daim bir çorba türü ile başlar. En fazla tüketilen çorba çeşidinden birisi olan Khaldinik, pancar ve lahanadan yapılır. Azıcık et ve bulyon eklemesi ile yapılan bu çorbanın, soğuk hali de bulunmaktadır. Bunun ismi ise ''Borshch''dur. Minsk uçak bileti olanakları ile gidilen bu şehirde bu tatlar tadılmalıdır.

Özel Tarif: Çavdar Ekmeği

Özel mayalar ile yapılan ve bu ekmeğe karşılık olarak yapılan çorba çeşitleri bulunmaktadır. Lezzet içeren çavdar ekmeği ile çorba tercihi yapılabilir.

Belarus Usulü: Draniki

Rende edilmiş olan patates, un ve yumurta ile krep şeklinde yapıldıktan hemen sonra, arzuya göre, mantar, et ya da haşhaş eklenebilmekte olan bir yemek çeşididir.

Şehre Hususi: Kalduny

Şehrin geleneksel yiyecekleri arasında bulunan Kalduny, Belarus sofralarını şenlendiren yemektir. Ukrayna ve Rus etkileri görülen bu yemekte, tatlı ya da tuzlu dolgular kullanılmaktadır.

Konaklama İçin Minsk Otel Seçenekleri

Ucuz Minsk uçak bileti ile gerek ticari, gerekse gezi amaçlı Minsk'e giden gezginler konaklama bakımında da geniş seçeneklere sahiptir.

Apartment Minsk Center
Minsk kent merkezinde değişik adreslerde bulunan bu modern daireler içerisinde tam donanımlı mutfak ve ücretsiz İnternet erişimi vardır. Her daire de Kypalayskaya ve Oktyabrskaya metro istasyonları, Ulusal Sanat Müzesi ve Ekim Meydanı'na 5 dakika yürüme mesafesindedir.
Романовская Слобода ул., д.26, кв.73 , Tsentralny District, 220000 Minsk, Beyaz Rusya
Minsk Apartment
Minsk'te yer alan bu dairelerde, ücretsiz internet erişimi ve balkon bulunmakta. Şehir manzaralı bu daireler, Belarus Devlet Sirki'ne yaklaşık 300 metre uzaklıkta bulunmakta. TV, donanımlı mutfak ve banyo tesis içerisinde bulunmaktadır.
st. Karl Marx , 42 83, Leninsky District, 220030 Minsk, Beyaz Rusya
Orbita Hotel
Minsk'te, Pushkinskaya Metro İstasyonu'na yaklaşık olarak 50 metre mesafede bulunan bu otel içerisinde, kumarhane, pizzacı, kafe gibi olanaklar bulunmaktadır. İnternet erişimi ve otoparklar ücretsizdir. Odalar içerisinde TV ve çalışma sahası vardır. Banyolarda duş ürünler ve saç kurutma makinesi de bulunmaktadır.
Prospekt Pushkina 39, Frunzensky District, 220092 Minsk, Beyaz Rusya

Minsk Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Kiev - Minsk 544,77 TL 1 Saat
Berlin - Minsk 630,38 TL 3 Saat 50 Dakika
Oslo - Minsk 637,74 TL 17 Saat 10 Dakika
Brüksel - Minsk 705,83 TL 2 Saat 40 Dakika
Odessa - Minsk 783,66 TL 1 Saat 35 Dakika
Batum - Minsk 821,88 TL 3 Saat
Tiflis - Minsk 879,77 TL 3 Saat
Londra - Minsk 888,11 TL 18 Saat 15 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Minsk ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Yaz Mevsimi Sizin Olsun Bu Aktiviteler Baharda Güzel!
Yaz Mevsimi Sizin Olsun Bu Aktiviteler Baharda Güzel!
21 Mayıs 2019
Sıcak dediğimizde aklımıza yaz, soğuk dediğimizde aklımıza kış geliyor ama ikisinin arasında kalmış bahar mevsimlerini kimse düşünmüyor. Hazalar ısındıkça sosyal medyada yazın yapılacaklara dair bir s
19 Mayıs'ta Rota Samsun! Peki Bu Özel Günde Nereleri Ziyaret Etmeli?
19 Mayıs'ta Rota Samsun! Peki Bu Özel Günde Nereleri Ziyaret Etmeli?
16 Mayıs 2019
19 Mayıs 1919 tarihi, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biridir. Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı tarih olan 19 Mayıs aynı zamanda “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlanmaktadır
Nisan Ayında Gerçekleşecek Etkinlikler
Nisan Ayında Gerçekleşecek Etkinlikler
04 Nisan 2019
İlkbaharın gelmesiyle birlikte dünyayı renklendiren tek şey yeni açan çiçekler olmadı. Dünyanın dört bir yanında milyonlarca insanın katılımıyla gerçekleşen etkinlikler de gezegenimizi renklendirmeye
Kamp Severler için Üretilmiş 6 Teknolojik Araç
Kamp Severler için Üretilmiş 6 Teknolojik Araç
21 Kasım 2018
Genellikle şehir dışı bir yerde doğa ile iç içe olmak amacıyla yapılan kampın insan vücuduna ve psikolojisine birçok yararı vardır. Şehrin gürültüsünden ve günlük hayatın yoğunluğundan uzaklaşmak, bol

Minsk Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
F*** B***
26 Ekim Cuma
Minsk sevgiliime teklif edeceğim bir şehir özellikle burayı seçtim.
S*** T***
19 Eylül Çarşamba
Sevgilim ile birlikte gideceğiz gerçekten çok güzel.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Minsk Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 20.11.2019 05:12:35 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Minsk, (Tümü)
MSQT
BY

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=95226
/
95226