1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Miri Uçak Bileti

Miri Para Birimi
Ringgit (MYR)
Miri Zaman Dilimi
GMT +8
Miri Şehri En İyileri
Tapınaklar, Riam Temple, Nasi Lemak
Miri Hava Durumu (2 Haziran) 28°C Bulutlu
Miri Hava Durumu (3 Haziran) 28°C Gök Gürültülü Fırtına

Miri Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Miri Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Miri Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
MY
Priz Voltajı ve Tipi
240v
Resmi Dil
Malayca
Toplu Taşıma Fiyatı
2,20 MYR
Yemek Fiyatı
10 MYR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2,50 MYR

Miri’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Haziran
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Aralık

Ucuz Miri uçak bileti kullanarak Miri'ye gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Normal şartlarda kışı hissedilmeyen kentin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim kış aylarıdır. Ancak bahar aylarında dalgıçlık yapmak için bu bölgeye gitmek de deniz ürünlerinin tadını çıkarmak isteyen ziyaretçilere açısından oldukça idealdir.

Ayrıca kış aylarında Tapınağın bulunduğu Merkezi'nde birbirinden önemli festivaller düzenlenmekte ve dünyanın birçok yerinden binlerce ziyaretçi Miri'ye akın etmektedir.

Miri Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Miri uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 17 MYR

Havalimanından Miri kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi servislerdir. Miri Havalimanı'na inen tüm uçuşlardan 25 dakika sonra havalimanından şehir merkezinin farklı noktalarına servis hizmeti düzenlenmektedir. Merkeze doğru hareket eden servislerin havalimanından kalkış saatleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için havalimanın bilgilendirme panosunu kontrol edilebilir ya da havalimanındaki görevlilerden yardım alınabilir.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 0,60 MYR

Toplu taşıma ile havalimanından Miri şehir merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerinden yararlanarak da havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. 5 farklı otobüs hattını kullanarak kısa sürede havalimanından şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanından yapılan otobüs hizmetleri için yolcular Kuching, Serian, Sibu, Mukah, Bintulu isimli otobüs hatlarından gidecekleri istikamete uygun olan seferleri tercih edebilmektedirler.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 7,75 MYR

Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.
Araç Kiralama
Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak da yolculuklarını tamamlayabilmektedir.

Miri Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Miri'de havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Miri Havalimanı'dır. Miri uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Miri Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 11 km olduğu için havalimanından kent merkezine 20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminale sahiptir. İç hatlar terminalinde yolcular için cafe, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Aynı şekilde dış hatlar terminalinde de sayıları birer adet olmak üzere sağlık ünitesi, gazete büfesi, araç kiralama ofisi ve restaurant bulunmaktadır.

Miri’ye Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Miri uçak bileti avantajlarından yararlanarak Miri'ye gitmek için en önemli nedenlerden birisi yörenin geleneksel lezzeti olan Nasi Lemak.
  2. Şehir ile özdeşleşmiş olgulardan birisi de Miri tapınaklarıdır. Sadece mükemmel yapısını görmek için bile Miri'ye gidecek bir sebebiniz bulunmaktadır.
  3. Miri'nin simgelerinden "Coco Cabana" aynı zamanda mutlaka görülmesi gereken, dünyanın mekânlarından birisine ev sahipliği yapmaktadır.
  4. Meşhur bölgelerinden Canada Hill aktif olarak hizmet vermektedir.
  5. Colonial Semetery, kendisine özgü mimarisi ile dikkat çeken yapılarından birisidir.

Miri Hakkında

Malezya, Sarawak ‘da bulunan bir şehir olan Miri, Borneo Adası'nda olup eyaletin kuzeydoğusunda ile Brunei sınırı civarında yer almaktadır. 2010 yılından bu yana 234,541 nüfusu bulunmaktadır.

Malezya'nın alanındaki petrol merkezi olmakla birlikte kereste ile palmiye yağı üretmektedir. Ayrıca sahip olduğu turizm sektörü de ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Miri Havalimanı bu şehrin ulaşımını sağlamaktadır.

Malezya 13. yüzyılla kadar, 500 yıl süreyle Sumatr tarafından yönetildi. Daha sonra ise Cavalılar ile Malakka'nın hükümdarlarının egemenliği altına alındı. 15. yüzyılda bu bölgede İslâmiyet yayıldı. Sonrasında ise ülkeye Portekizliler, Hollandalılar ev sahipliği etti ve Tayland ile mücadeleler başladı. Son olarak İngilizler de Hükümeti'ni kurarak Johore'ye boyun eğdirdi. Böylece çeşitli kültürlerin etkisinde kalarak günümüze kadar gelmiş oldu.

Miri Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,20 MYR
Taksi
2,36 MYR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Miri'de şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı taksidir. Şehrin tüm merkezi noktalarından geçtiği ve trafikte öncelikli olduğu için Miri halkı diğer ulaşım araçlarına göre özel araçları tercih etmektedir. Havalimanına inen yolcular otellere servis ya da taksi kullanarak gidebilmekte ve kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı noktalarına onlarca sefer düzenlenen belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Maliyet olarak daha yüksek olsa da konfor anlamında daha rahat olan pek çok seçeneğinin bulunduğunu da belirtelim.

Miri Vize Şartları

Malezya Vize İstiyor mu?
Hayır
Malezya Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Malezya Vize Detayları
Ticari amaçlı ya da öğrenci olarak Malezya’ya gitmek isteyen vatandaşların vize başvuruları yapmaları gerekmektedir.

Miri’de Gezilecek Yerler

Riam Temple
Canada Hill
The Grand Old Lady
Kolonyal Mezarlık
Coco Cabana
Doğa Manzarası İçin En Doğru Adres: Canada Hill

Ulaşımı oldukça kolay olan Canada Hill, doğa manzaralarını seven ziyaretçiler için geniş seçenekler sunuyor. Geniş bir alanda bulunan Canada Hill tepesi, yeni gideneler için fotoğraf çekme, gün batımı izleme ve temiz hava gibi konularda dikkat çekeren ziyaretçilerine birçok hizmet sunmaktadır.

Tarih mi? Miri Riam Temple

Tarih tutkunları için Miri'de birbirinden farklı özelliklerde tarihi yapılar bulunmaktadır. Bu merkezlerden birisi de şehir merkezinde yer alan Miri, Riam Tapınağı’dır. Yapısında çok fazla tarihin dokusu bulunan tapınak, aynı zamanda ziyaretçilerinin duygularına hitap ederek, farklı anılar edinebilecekleri bir bölgede ev sahipliği yapmaktadır.

Alış Veriş mi? Coco Cabana Merkezi

Marina Bay’da bulunan bu yerde bulunan Cabana Merkezi, farklı renkleriyle ziyaretçilerinin birçok ihtiyacını karşılaması adına hizmet vermektedir. Ziyaretçilerin Miri'de kaldığı zamanlar kullanmış olduğu restoranlar, alışveriş merkezleri hep bu noktadadır. Bu da Miri şehrine ayrı bir kolaylık katmaktadır.

Adeta Bir Tarih Eseri: Kolonyal Mezarlar

Birçok kişinin Kolonyal Mezar olarak bildiği Colonial Semetery, şehirde yer alan eserlerinin en önemlileri arasındadır. Mezarlık uzaktan görüldüğünde sıradan bir yapı gibi görülse de yakından bakıldığında ağaçların arasındaki yapıların üzerinde bulunan işçiliğin ne kadar ciddi ve uzun süreli olduğu anlaşılmaktadır.

The Grand Old Lady

Miri'nin en önemli simgelerinden birisi The Grand Old Lady’dir. Oldukça yüksek yapısıyla, harika bir manzarası olan bu alanda birbirinden güzel ve ilgi çekici günbatımlarını görebilirsiniz.

Miri’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Nasi Lemak
Chendol
Otak Otak
Nyonya Turşusu
Miri Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Lasi Lemak

Miri’nin ekonomisi açısından son derece önemli bir besin olan Lasi Lemak, kentin dünyaca ün yapmış lezzetlerinden birisidir. Miri uçak bileti olanakları ile sadece Lasi Lemak yemek ve satın almak için bile dünyanın bir ucundan şehri ziyaret eden çok sayıda ziyaretçi bulunmaktadır.

Kaşık Sayısı Belli: Chendol

Miri denildiğine akla gelen ilk yemeklerden birisi de Chendoldur. Özel tarif ve yöntemlerle hazırlanan Chendol, lezzetinin yanı soğukluğu ile de ün yapmıştır. Chendol yerken buzlu ve sulu bir yemek ile karşılaşıldığını belirtmek gerekiyor.

Otak Otak

Miri'nin geleneksel lezzetlerinden birisi de Otak Otak’tır. Miri Otak’ı lezzeti kadar kokusu ile de herkesi cezp etmektedir.

Nyonya Turşusu

Ekşi ve acı sevenlerin mutlaka tüketmesi gereken yiyeceklerden birisi de bu turşudur.

Konaklama İçin Miri Otel Seçenekleri

Ucuz Miri uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Miri'ye giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Walk Inn Oteli
Commercial Center’da yer alan Hilton Oteli, kaliteli hizmet arayan ziyaretçiler için en önemli seçeneklerden birisidir. Şehir merkezinde bulunan otel, kentin önemli noktalarından birisi olan The Grand Old Lady’e 850 m uzaklıktadır. Miri lezzetlerinin tüketilebileceği restaurantlara ulaşımı bulunmaktadır. Otel havalimanına 8,3 km uzaklıktadır.
Lot 1819, Commercial Center, Miri, Malezya, 98000 agoda
Jinhold Hotel & Serviced Apartment
Miri'nin en iyi otellerinden birisi de Jinhold Hotel & Serviced Apartment’tir. Şehir merkezinde yer alan otelin havalimanına olan uzaklığı ise 0,7 km civarındadır. Müşterilerine kaliteli hizmetler sunan otelin yemekleri oldukça lezzetlidir.
Lot 14735 Airport Commercial Centre, Jalan Airport, 98000 Miri, Malezya
Second Homestay
Kentin başarılı otellerinden birisi olan Second Homestay, ziyaretçilerinin memnun olması için kaliteli bir şekilde hizmet vermektedir. Kent merkezine oldukça yakın olan otel ile Miri Havalimanı arası mesafe ise 3,5 kilometre olup araçla 6 7 dakikada havalimanına ulaşım sağlanabilmektedir.
Lot 1518, 57 Jalan Kampung Luak Bay, 98000 Miri, Malezya

Miri Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

  • Miri şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
    Yılın en uygun zamanı Haziran ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Miri ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Erzincan’da Gezilecek Yerler: Erzincan’da Nereye Gidilir?
Erzincan’da Gezilecek Yerler: Erzincan’da Nereye Gidilir?
21 Mart 2020
Doğu Anadolu Bölgesi’nin dağlar ve platolarla kaplı şehri Erzincan, doğasına aşık olacağınız bir ilimiz. Dağ ve platolar bana yetmez derseniz bu şehrin 20’de 1’inin yaylalarla kaplı olduğunu söyleyeli
Dünya Turu Yapmak Mı İstiyorsunuz? (İnfografik)
Dünya Turu Yapmak Mı İstiyorsunuz? (İnfografik)
24 Ocak 2020
Seksen Günde Devr-i Alem'i Örnek Alalım! Hatırlamayanlar için Seksen Günde Devr-i Alem: Phileas Fogg hayalının her saniyesini planlar ve dakik olmanın her koşulun üstesinden gelebileceğine İna
Palandöken Kayak Merkezi
Palandöken Kayak Merkezi
14 Kasım 2019
Palandöken Kayak Merkezi Hakkında Erzurum şehri Palandöken Dağı’nın eteklerine kurulu olduğu için şehir merkezine oldukça yakındır. Palandöken rakımı 3271 metredir. Kış aylarında Palandöken Kayak
Tablo mu Gerçek Hayatı Şekillendirmiş, Gerçek Hayat mı Tabloyu? Seçim Sizde!
Tablo mu Gerçek Hayatı Şekillendirmiş, Gerçek Hayat mı Tabloyu? Seçim Sizde!
19 Haziran 2019
Tarih boyunca sanatçılar çevrelerinden ilham almışlardır. Ancak çoğu kişinin bilmediği gerçek ise bazı mekanlar da ünlü tablolardan esinlenerek şekillenmeye çalışmıştır. Kafe Terasta Gece / Le Café l

Miri Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (78)
İyi (10)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%89
%11
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
88 Değerlendirme
T*** H*** B***
24 Eylül Pazartesi
Farklı yaşam tarzları dikkatinizi çekiyorsa buraası tam size göre
Ö*** D***
21 Haziran Perşembe
Yemek kültürleri çok farklı , fotoğraf çekmeye doyamayacaksınız
N*** Y***
8 Ekim Pazartesi
Herşey çok güzeldi biz teşekkür ederiz tur da güzeldi
S*** M***
4 Kasım Pazartesi
Tarihi güzellikleri kadar doğal güzellikleri de güzel
G*** T***
6 Mart Çarşamba
Hayatta mutlaka gidilmesi gereken noktalardan birisi
2
9
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Miri Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 2.06.2020 02:57:06 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699