1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Napier Uçak Bileti

Napier Para Birimi
Yeni Zelanda Doları (NZD)
Napier Zaman Dilimi
GMT +12
Napier Şehri En İyileri
Kültürel Yapılar, Cape Kidnappers, Scones
Napier Hava Durumu (25 Mayıs) 13°C Çoğunlukla Bulutlu
Napier Hava Durumu (26 Mayıs) 13°C Çoğunlukla Bulutlu

Napier Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
NZ
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
2 NZD
Yemek Fiyatı
18,23 NZD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 NZD

Napier’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Napier İstanbul arası uçak kaç saat olduğunu hesaplamak isterseniz aktarmalı uçuslar arasındaki bekleme süresine de dikkat etmelisiniz. Ortalama bir uçuş 23 saat civarında sürmektedir. Napier İstanbul uçak bileti alırken iniş saatine dikkat etmeniz aradaki saat farkı bakımından önemlidir. Napier İstanbul saat farkı yaklaşık 9 saattir.

Napier Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Türkiye’den Napier’e ulaşım aradaki mesafeden dolayı yüksektir ve erken alımda avantaj sağlanabilir. Bununla birlikte yanınızda götürmeniz gereken bütçeniz sanıldığı kadar yüksek olmayacaktır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2 NZD

Bu otobüsler Hawke Limano’dan başlayıp Napier şehrinde son bulan seferlerden ve sadece havalimanı- şehir merkezi hattı arasında hizmet veren iki gruptan oluşmaktadır. İlk hattaki otobüsler daha seyrek aralıklar ile havalimanına uğrar ve Hawke Limano’ ya gitmek isteyen yolcuları götürmektedir. İkinci hat ise daha hızlı çalışmakta ve yalnızca Napier merkezine gitmektedir.

Havalimanı Servisleri

Bu servisler kalacağınız otelin özel servisi olup olmadığına bağlı olarak değişebilmektedir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 21 NZD

Napier küçük yüz ölçümüne sahip bir şehirdir ve şehirde taksi fiyatları Yeni Zelanda’nın birçok bölgesine göre daha uygundur. Bu sebeple yalnızca havalimanından şehir merkezine değil aynı zamanda şehir içinde gezeceğiniz yere ya da kalacağınız otele de taksi kullanarak ulaşmanız oldukça kolaydır.

Araç Kiralama

Napier’de kiralık araçlar trafiğin sağdan aktığı (bizim ülkemiz gibi) ülkelerden gelen ziyaretçiler için uygun değildir.

Napier Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Otel

En ucuz Napier uçak bileti seçeneği aktarmanın az olduğu ve uçus sayısının az olduğu saatlerde olmaktadır. Napier uçak bileti rezervasyonu önceden yapıldı ise mutlaka iniş tarihi ve saati ülkenin saat dilimine göre kontrol edilmelidir. Napier İstanbul uçak bileti ise genellikle Atatürk Havalimanı çıkışlar gerçekleştirilmekte ve aktarma durağı Singapur olarak görünmektedir.

Son durağınız olan Hawke’s Bay Havalimanı’nda dinlenebileceğiniz ve yemek yiyebileceğiniz orta ve yüksek segmentli birçok restoran bulunmaktadır. Burada dilerseniz Napier bölgesine özgü olarak yapılan yemekleri tadabilir ya da dönüş yoluna çıkmadan önce yanınıza burada satılan hediyelik eşyalardan alabilirsiniz. Buradaki havalimanına ulaşımınız THY,  Eastern Australia Airlines, Etihad, Emirates  havayollarından birisi ile olabilecektir.

Napier’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Napier’de yapacağınız ya da sadece izleyerek katılım gösterebileceğiniz birçok adrenalini yüksek aktivite mevcuttur. Uçurumların tepesinde golf oynamak, dev ahtapot akvaryumlarını gezmek ve organik içeceklerin yapıldığı dağ evlerini görmek bunlardan sadece bir kaçıdır. Napier uçak bileti fiyatları bu aktivitelere katılabileceğini bahar döneminde erken rezervasyon ile daha ucuza gelebilmektedir.
  2. Mimari yönden oldukça zengin bir kültüre sahip olan şehirde 1930’lu yıllardan beri kullanılan ve birçoğu hala sağlam ve kullanımda olan kiliseler, okullar ve cezaevleri bulunmaktadır. Şehrin doğal yapısının bozulmaması için eski yapıların bakımları çok iyi yapılmış ve bu yapılar hem tarihi hem mimari hem de işlevsel olarak hayata kazandırılmıştır. Napier Prison bu yapıların başında gelmektedir. Napier uçak bileti fiyatları yüksek olmasının yanı sıra şehirde bulunan tarihi yerler oldukça cüzi fiyatlara gezilebilmektedir.
  3. Yeni Zelanda denildiğinde akla gelen bir diğer görüntü de göz alabildiğine yeşil tepeler ve okyanus serinliği ile yapılan doğa gezintileridir. İçerisinde bulunan vadi gölleri, kanyonlar ve okyanusa inen dik yamaçları ile Yeni Zelanda doğal güzelliklerini koruyan nadir ülkelerden biridir. Napier de bu güzellikleri doyasıya yaşayabileceğiniz küçük yaşam alanı ve seyrek nüfusu sayesinde bol oksijenli bir tatili sonuna kadar içinize çekebileceğiniz bir yaşam alanıdır. Diğer kentlerden farklı olarak şehrin büyük liman kentine bağlı olması ve ana ulaşım yollarının bu bölgeden geçmesi şehrin hem modern yönünü geliştirmiş hem de turizm açısından şehre katma değer sağlamıştır. Alacağınız biletin iniş noktası ve saati eğer Yeni Zelanda’ya ya da Napier’ e ilk kez gidecekseniz sizin için önem arz etmektedir.
  4. Şehirde bulunan doğal güzellikler, özenle korunmuş mimari yapılar ve tüm bunların yanı sıra turistler özel olarak hazırlanmış gezi alanları ile aktiviteler aynı zamanda fotoğraf çekmeyi seven gezginler için de oldukça cazibeli bir yerdir. Şehir kırsallarında doğal yaşamla iç içe olabileceğiniz konaklama ve yeme içme merkezleri bu aktivitenizi günün her saatinde yapabilmenize de olanak sağlıyor. Genelinde yüksek nemli ve ılık bir hava hakim olan bu bölgede mevsim değişikliğinden etkilenmeniz de sizi fazla rahatsız etmeyecektir.
  5. Şehrin turizm merkezi haline gelmesinde uzun kıyı boyu ve gelişmiş bölgelere olan yakınlığı oldukça etkilidir. 60 bin nüfuslu bir kente göre oldukça fazla gezi yerine sahip olan bu kentte ülkenin en eğlenceli merkezlerinden birisi olan Ulusal Akvaryum da bulunmaktadır.

Napier Hakkında

Yeni Zelanda kuzey kısmında bulunan Hawke Limano bölgesine ait bir kent olan Naiper Clive ve Rissington bölgeleri arasında yaklaşık olarak 106 kilometre karelik bir alana kurulmuş olan bir şehirdir. Şehrin Hawke Limano’ya bağlı olması hem ulaşım hem de gelişmişlik yönünden büyük bir önem teşkil eder. Napier Havalimanı’na gitmek için Napier uçak bileti ararken de karşınıza çıkacak olan bu büyük bölge aynı zamanda Yeni Zelanda’nın en kalabalık bölgelerinden birisidir. Birçok üniversiteye de ev sahipliği yapan bu bölgedeki okullardan biri de Napier’de yer almaktadır. Eastern Institute of Technology Üniveristesi hem şehir ve ülke içinden hem de yurt dışından birçok öğrenciye açıktır. Ulusal dilin ve eğitim dilinin İngilizce olması da bu anlamda hem dışarıdan gelen turistlere hem de uzun süre kalan öğrencilere büyük kolaylık sağlar. Napier uçak bileti satın almadan önce şehir ile ilgili bilmeniz gereken temel bilgileri, gezilecek yerleri, kalınabilecek otelleri ve meşhur olan yemeklerini yazının devamından öğrenebilirsiniz.

Napier Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 NZD
Taksi
3 NZD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

En sık kullanılan toplu taşıma aracı taksidir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehirde taksi ve otobüs dışında ulaşım aracı bulunmamaktadır.

Napier Vize Şartları

Yeni Zelanda Vize İstiyor mu?
Evet
Yeni Zelanda Vize Detayları
Vize başvuruları Yeni Zelanda'nın Ankara Büyükelçiliğinde gerçekleştirilir.

Napier’de Gezilecek Yerler

National Aquarium Of New Zeland
Cape Kidnappers
Napier Prison
Hawke Limano Bölgesi
Bölgenin En Büyük Akvaryumu National Aquarium of New Zeland

Akvaryumun deniz kıyısında bulunması nedeniyle kendisine ait bir yunus parkı da vardır. Ailece eğlenceli vakit geçirilebilecek olan bu akvaryuma giriş ücretleri de 20 – 50 dolar arası değişkenlik göstermektedir.

Doğal Harika Cape Kidnappers

Napier bölgesinde bulunan sıradağların deniz altında kalması ile oluşan bu doğa harikası yerde oluşan doğal koy ve göller hem fotoğrafçılar, hem trekking tutkunları hem de golf severler için oldukça idealdir.

Yaşayan Tarih Napier Prison

1800’lü yıllarda tutukevi olarak kullanılan bu alan şimdilerde restore edilmiş ve tüm özellikleri korunarak ziyaretçilere açılmıştır. Müze vasfı ile hizmet veren bu alan 5 dolar giriş ücret ile gezilebilmektedir.

Şehir Yaşantısı İçin Hawke Limano Bölgesi

Pastoral tatilin arasında alışveriş arası vermek isteyen ziyaretçilerin uğrak alanı olan Hawke bölgesi birçok alışveriş merkezi ve otele de ev sahipliği yapmakta  ve uygun fiyatlar ile turistlerin yöresel ürünleri de satın almasını sağlamaktadır.

Napier’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kızarmış Deniz Tarağı
Koloni Kazı
Meat Cake
Beetroot

THY, Etihad, Emirates gibi hava yolu firmalarını kullanarak, Napier ilinin eşsiz lezzete sahip olan mutfağını yakından görebilirsiniz.

Klasik Lezzet: Deniz Tarağı

Lezzetli deniz ürünlerinden biri olan deniz tarağının kızarması ile yapılır, sebze ile servis edilir.

Yokluktan Lezzete: Koloni Kazı

Kaz bulunmayan dönemlerde kuzu budu, bal ve şeftali ile hazırlanan bir tür yahnidir.

Geleneksel Kahvaltı: Meat Cake

Bölgede çok fazla et tüketimi olmasından dolayı kahvaltı öğününde de bol soslu ve etli bir pancake şeklinde servis ediliyor.

Kırmızı Bir Hamburger: Beetroot

Kırmızı pancardan yapılan bir ekmeğin içindeki lezzetli kuzu eti farklı bir hamburger teması ile sizi karşılıyor.

Küçük Ama Doyurucu: Baby Octopus

Bebek ahtapot olarak bilinen bu ürün çeşitli deniz ürünleri ve otlarla servis edilmektedir.

Konaklama İçin Napier Otel Seçenekleri

Önceden karar vermiş olduğunuz Napier İstanbul uçak seferleri bölgede hizmet veren otelleri belirlemenizde de yardımcı olur. Napier İstanbul uçus süresi yaklaşık 25 saati b

The Nautulis Napier
Otelin çamaşır yıkama hizmeti olması uzun süre konaklayacak turistler için kolaylık sağlamaktadır.
378 Marine Parade, Napier South, Napier 4110, New Zeland
Seawiev Lodge
Deniz manzaralı bir doğa oteli olan Seawiev Lodge yüksek fiyatlarına rağmen oldukça talep gören bir oteldir.
& 5 Seaview Terrace Bluff Hill, Napier 4110, New Zeland
The Old Church Villa
Eski kilise mimarisi ile yapılan otel tarih severlerin ilgi odağı olmuştur.
Meeanee Rd, Meeanee, Napier 4112, New Zeland

Napier Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

  • Napier şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
    Yılın en uygun zamanı Kasım ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Napier ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

2020 Yılbaşında Nerelere Gidebilirsiniz? (Yurt İçi Öneriler)
2020 Yılbaşında Nerelere Gidebilirsiniz? (Yurt İçi Öneriler)
04 Aralık 2019
Her geçen senede olduğu gibi, yılbaşının yaklaşması ile plan yapma baskısını üzerimizde hissetmeye başladık. Birinci çinko, ikinci çinko, tombala! Eğer bu kelimeler sizi heyecanlandırmıyorsa işte yurt
Kartepe Kayak Merkezi
Kartepe Kayak Merkezi
14 Kasım 2019
Kartepe Kayak Merkezi Hakkında Kartepe Kocaeli il sınırları içerisinde yer almaktadır. İstanbul’a en yakın kayak merkezidir. Diğer Kayak merkezlerine göre yüksekliği biraz azdır. Kartepe kayak me
2019 Yazı için 8 İnanılmaz Gezi Deneyimi
2019 Yazı için 8 İnanılmaz Gezi Deneyimi
26 Haziran 2019
1. Galápagos Adası Bir gün dev kaplumbağaları izliyorsunuz, daha sonraki gün bir deniz iguanasıyla burun buruna geliyorsunuz veya bir grup penguenle şnorkelle yüzüyorsunuz. Darwin'in görüşlerine göre
Ramazan Bayramı Tatili Ne Zaman?
Ramazan Bayramı Tatili Ne Zaman?
03 Haziran 2019
Ramazan Bayramı Tatili Ne Zaman? Hem devlet sektöründe hem de özel sektörde çalışan hemen herkesin büyük bir heyecanla beklediği Ramazan Bayramı tatili bu sene 24 Mayıs 2020. Gününe denk gelmekte. To

Napier Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (58)
İyi (40)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%59
%41
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
98 Değerlendirme
A*** M***
14 Mart Perşembe
bu bölgenin yemekleri çok güzel
R*** B***
17 Ağustos Cumartesi
ülkenin her yeri çok güzel
B*** Y***
10 Temmuz Çarşamba
kesinlikle gelmelisiniz
K*** G***
22 Ekim Salı
fuar vardı ona gittim
Y*** D***
9 Ekim Çarşamba
eşimle tanıştığım yer
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Napier Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 02:39:21 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678