1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Odessa Uçak Bileti

Odessa Para Birimi
Ukrayna Grivnası (UAH)
Odessa Zaman Dilimi
GMT +3
Odessa Şehri En İyileri
UNESCO Yapıları, Arkadia Plajı, Deruny
Odessa Hava Durumu (8 Nisan) 11°C Açık
Odessa Hava Durumu (9 Nisan) 12°C Güneşli

En Ucuz Odessa Varışlı Uçak Seferleri

Ankara - Odessa
Ukraine International Airline
25 Nis 2020
İstanbul - Odessa
Lot Polish Airlines
15 Nis 2020
İzmir - Odessa
Ukraine International Airline
23 Nis 2020
Antalya - Odessa
Atlasglobal
10 Nis 2020
Kayseri - Odessa
Türk Hava Yolları
24 Nis 2020
Adana - Odessa
Türk Hava Yolları
24 Nis 2020
Hatay - Odessa
Türk Hava Yolları
08 Nis 2020
Alanya - Odessa
Türk Hava Yolları
22 Nis 2020
Mardin - Odessa
Türk Hava Yolları
30 Nis 2020
Şanlıurfa - Odessa
Türk Hava Yolları
23 Nis 2020
Trabzon - Odessa
Türk Hava Yolları
10 Nis 2020
Malatya - Odessa
Türk Hava Yolları
24 Nis 2020
Diyarbakır - Odessa
Türk Hava Yolları
06 May 2020
Gaziantep - Odessa
Türk Hava Yolları
07 May 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Odessa Kalkışlı Uçak Seferleri

Odessa - İstanbul
Ukraine International Airline
22 Nis 2020
Odessa - Kiev
Ukraine International Airline
22 Nis 2020
Odessa - Ankara
Ukraine International Airline
27 Nis 2020
Odessa - Antalya
Onur Air
03 May 2020
Odessa - Bakü
Ukraine International Airline
05 May 2020
Odessa - Trabzon
Ukraine International Airline
07 May 2020
Odessa - Gaziantep
Ukraine International Airline
24 Nis 2020
Odessa - Hatay
Ukraine International Airline
24 Nis 2020
Odessa - Kayseri
Ukraine International Airline
03 May 2020
Odessa - Adana
Türk Hava Yolları
08 Nis 2020
Odessa - Diyarbakır
Türk Hava Yolları
12 Nis 2020
Odessa - Alanya
Türk Hava Yolları
01 May 2020
Odessa - İzmir
Belavia - Belarusian Airlines
09 Nis 2020
Odessa - Cezayir
Türk Hava Yolları
24 Nis 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Odessa Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
UA
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Ukraynaca
Toplu Taşıma Fiyatı
15 UAH
Yemek Fiyatı
120 UAH
Alkolsüz İçecek Fiyatı
10 UAH

Odessa’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ucuz Odessa uçak bileti avantajlarından yararlanarak Odessa'ya gitmeyi planlayanlar, şehre hangi zamanda gidilmesi gerektiğine de dikkat etmelidirler.

Odessa, en çok yaz aylarında ziyaret edilmektedir. Bunun nedeni yaz aylarındaki iklimin daha uygun olmasındandır. Özellikle Mayıs ve Eylül ayları arasında şehre gidilmesi daha uygun olmaktadır.

Odessa'da kış ayları oldukça zor geçer. Kış turizminin çok fazla gelişmediği Odessa'ya kış aylarında gidilmesi tavsiye edilmez.

Odessa Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Odessa uçak bileti avantajlarından yararlanarak şehri ziyaret etmeye gelen yolcular, çeşitli araçlardan yararlanarak şehir merkezine ulaşım sağlayabilmektedirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 18 UAH

Havalimanına iniş yapan yolcular, iç hatlar terminalinin girişinde bulunan şehir içi otobüslerinden yararlanarak kent merkezine gidebilmektedirler. Buna yönelik hizmet veren 129 No'lu otobüsler doğrudan tren garına, 102 No'lu otobüsler ise doğrudan Hretska Ploscha'ya ulaşım sağlamaktadır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 70 UAH

Toplu taşıma için otobüslerden yararlanmak istemeyenler, taksi duraklarından bir taksiye binerek şehir merkezine gidebilmektedirler. İç hatlar terminalinde bulunan taksi firmaları, yolcu beklemesi yapmadan tek yolcu bile olsa şehre ulaşımı sağlamaktadırlar.

Minibüs

Ortalama Fiyatı: 5 UAH

Marshrutkas, yerli halkı en çok kullandığı ulaşım araçlarından biridir. Minibüse benzeyen bu araçlar, havalimanı ve şehir merkezi arasında taşımacılık hizmeti vermektedirler. Havalimanından çıkıldığında sağ tarafta yer alan 117 No'lu Marshrutkas minibüslerine binerek 5 grivna karşılığında şehir merkezine gidilebilmektedir.

Araç Kiralama

Havalimanına iniş yapan yolcular, dilerlerse terminallerde bulunan araç kiralama ofislerinden konforlu araçları da kiralayarak yolculuklarını tamamlayabilmektedirler.

Odessa Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Odessa'da havayolu ulaşımı için en fazla kullanılan havalimanı Odessa Havalimanı'dır. Odessa uçak bileti alarak avantajlardan yararlanıp şehre seyahat edenler ya da daha farklı noktalara uçmak isteyenlerin tercihleri genelde bu havalimanından yana olmaktadır.

Odessa Havalimanı'nın kent merkezine uzaklığı ortalama 7 kilometredir. Havalimanından şehir merkezine gitmek için en fazla 10 dakikalık bir zaman gerekmektedir.

Odessa havalimanında hem iç hatlar hem de dış hatlar terminali bulunur. İç hatlar terminalinde çok sayıda araç kiralama ofisleri ve döviz büroları bulunur. Bunların yanı sıra, emanet eşya bagaj yerleri, sağlık üniteleri ve çok sayıda büfe, restaurant bulunmaktadır.

Havalimanının dış hatlar terminali de iç hatlar terminali gibi çok sayıda işletmeye ev sahipliği yapar. Bunlar, Araç kiralama ofisleri, sağlık üniteleri, restaurantlar ve döviz büroları gibi yerlerdir.

Odessa’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Odessa uçak bileti alarak Odessa'ya gitmek isteyenler, şehrin kültürel açıdan oldukça zengin olduğunu ve dünyanın en önemli festivallerine ev sahipliği yaptığını da göz önünde bulundurmalıdırlar. Odessa'yı Odessa yapan, kültürel mirası ve herkese hitap eden festivallerin çokluğudur.
 2. Kültürel açıdan son derece zengin olan Odessa, çok sayıda müze ve tarihi yapı bulundurmaktadır. Şehirde 150'nin üzerinde müze vardır.
 3. Avrupa'nın en yeşil şehirlerinden biri olan Odessa, yüzlerce parkı tek çatı altında toplamaktadır. 130'dan fazla park bulunduran şehir, bu parklarda yılın her mevsiminde konser ve festivaller düzenlemektedir.
 4. Kırım hükümranlığından Osmanlı İmparatorluğu'na uzanan bir geçmişe sahip olan Odessa, bu bakımından zengin kültürel miraslar bulundurmaktadır. Şehirde Birçok medeniyete, özellikle de Osmanlı İmparatorluğu'na ait çok sayıda eser bulunur.
 5. Dünyanın en büyük festivalleri Odessa'da yapılmaktadır. Yalnızca bu festivalleri izlemek için bile her yıl on binlerce turist şehre gitmektedir.

Odessa Hakkında

Odessa şehri Ukrayna'nın en kalabalık 4. şehridir. Karadeniz Bölgesi'nin kuzeybatısında bulunan ve en önemli turizm merkezlerinden biri olan Odessa, ülkenin ulaşım ve liman merkezi olarak da kabul edilmektedir. Şehir, çok kültürlü bir yapıdadır. Karadeniz’in incisi şeklinde nitelendirilen Odessa, Güney Palmyra olarak da adlandırılmaktadır.

Odessa, küçük bir tatar yerleşimi olarak kurulmuştur. 1440 yılındaki Kırım hükümranlığı sırasında 1. Giray tarafından resmiyet kazandırılarak yerleşime açık hale getirilmiştir. Odessa, ilk kurulduğu zamanlar "Hacıbey" ismi ile anılmaktaydı. Kırım hükümranlığından sonra Litvanya tarafından istila edilerek kontrol altına alınan şehir, 1529 yılında Osmanlı İmparatorluğu'nun egemenliğine dahil edilerek 1792 yılına kadar bu egemenlik altında kalmıştır.

Çariçe Büyük Katerina tarafından 1794 yılında yayınlanan bir kararname ile yeniden kurulan Odessa, 1819-1885 arasında ücretsiz hizmet veren bir liman şehri olmuştur.

Odessa denildiğinde ilk olarak akla deniz, eğlence ve tatil gelse de, şehrin kültürel zenginliğinin de turizm açısından son derece önemli bir yer tuttuğu bilinmektedir.

Odessa, Ukrayna'nın geneli düşünüldüğünde oldukça ucuz bir şehirdir. Bu nedenle dünyanın her tarafından şehre turist akını olmaktadır.

Odessa Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
7 UAH
Taksi
6,50 UAH/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Odessa, yürüyerek gezmek isteyenler için oldukça elverişli bir şehirdir. Yolların bazıları trafiğe kapatıldığından, sürücülerin yaya haklarına büyük önem verdikleri görülür. Şehrin toplu taşıma araçlarının başında gelen otobüsler, maliyet açısından oldukça caziptirler. Odessa Havalimanı'nda inenler şehir merkezine gelerek burada bulunan tramvay hatlarını kullanarak şehir içi gezilerine devam edebilmektedirler.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Odessa'nın farklı noktalarına sefer düzenleyen otobüs ve tramvayların dışında, isteyenler Marshrutka adı verilen minibüslerden de yararlanabilmektedirler. Marshrutkalar, şehir içinde durakları olan ve belirli güzergahlarda ulaşım gerçekleştiren toplu taşıma araçlarıdır.

Odessa Vize Şartları

Ukrayna Vize İstiyor mu?
Hayır
Ukrayna Vizesiz Kalınabilecek Süre
60 Gün
Ukrayna Vize Detayları
Pasaportunuz olmadan yeni çipli kimlik kartınız ile giriş-çıkış yapabilirsiniz. Ukrayna’da 60 günden fazla bir süre kalmayı planlıyorsanız vize almanız gerekmektedir.

Odessa’da Gezilecek Yerler

Deribasovskaya Caddesi
Potemkin Merdivenleri
Odessa Opera Binası
Primorsky Bulvarı
Arkadia Plajı
Şehrin Can Damarı: Deribasovskaya Caddesi

Deribasovskaya Caddesi, Odessa şehrinin kalbidir. Otel şeklinde hizmet veren çok sayıda bina, bu cadde üzerinde karşılıklı dizilmiştir. Deribasovskaya Caddesi'nde kafeler, barlar, restaurantlar ve çeşitli eğlence mekanları bulunmaktadır. Trafiğe kapalı olan bu cadde, şehir halkının ve yabancı turistlerin yaz aylarında en sık ziyaret ettikleri alanlardan biridir.

Odessa'nın Simgesi: Potemkin Merdivenleri

192 basamaktan oluşan bu merdivenler, görüntü açısından oldukça görkemlidir. Avrupa'nın en gözde 10 merdiveni arasında bulunan Potemkin Merdivenleri, 1837 yılında inşa edilmiştir. Merdivenin en alt basamağından yukarı bakıldığında merdivenin sonu görünmez. Aynı şekilde merdivenin son basamağından aşağı bakıldığında da en alttaki basamak görülmez. Optik illüzyon kullanılarak inşa edilen Potemkin Merdivenleri, bu açıdan oldukça dikkat çekicidir.

Kendin En Eski Yapısı: Odessa Opera Binası

Potemkin Merdivenlerinden sonra şehrin en eski yapılarından biri olan Odessa Opera Binası, 1810 yılında inşa edilmiştir. Ancak 1873 yılında meydana gelen bir yangından dolayı büyük zarar görmüştür. 1887 yılında yeniden restore edilen bina, aynı tarihte ziyarete de açık hale gelmiştir.

Primorsky Bulvarı

Primorsky Bulvarı, Odessa'nın en önemli 3. merkezlerinden biridir. Odessa şehrinin ilk başkanı olan Duke de Richelie'nin anıtı bu merkezde bulunur. Primorsky Bulvarı, Odessa'nın en sakin ve kültürel açıdan en zengin yerlerinden biridir. Özellikle yabancı turistlerin ilk ziyaret ettikleri yerlerdendir.

Arkadia Plajı

Yaz aylarında Odessa'ya gidenlerin, mutlaka Arkadia Plajı'nı ziyaret etmeleri önerilir. Odessa'da gezilecek yerler listesine eklenmesi gereken Arkadia Plajı, oldukça geniş plajı, kafeleri, barları, restaurantları, gece kulüpleri ve berrak denizi ile dikkat çekmektedir. Şehrin en hareketli yerleri Arkadia Plajı'nda bulunur.

Odessa’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Borç Çorbası
Vareniky
Glopsy
Deruny
Borç Çorbası

Yalnızca Odessa'da değil, Slav kültürünün tamamında önemli bir yere sahip olan Borç Çorbası, Odessa'dan dünyaya yayılan lezzetli bir yemektir. Birçok sebzenin karışımından oluşan bu yemek, kırmızı et ve krema ilave edilerek günün neredeyse her saatinde tüketilebilmektedir.

Vareniky

Türk mantısına benzeyen Vareniky, patates, et ve kıyma gibi malzemelerden yapılan bir yemektir. Genelde evlerde yapılan ve şehir halkı tarafından sıklıkla tüketilen bu yemek, şehri ziyaret eden yabancı turistlerin de ilgisini çekmektedir.

Glopsy

Lahana sarmasına benzeyen Glopsy, pirinç kullanılarak hazırlanır. Oldukça doyurucu olan Glopsy, Odessa mutfağının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

Deruny

Türkiye'de mücver olarak bilinen geleneksel lezzetin Odessa kültüründeki ismi olan Glopsy yemeği, kabak yerine patates kullanılarak yapılmaktadır. Üzerine ya da yanına sour cream dahil edilerek servis edilir.

Konaklama İçin Odessa Otel Seçenekleri

Ucuz Odessa uçak bileti alarak gerek gezi, gerekse diğer sebeplerle Odessa'ya giden kişilerin konaklayabilecekleri onlarca farklı alternatif bulunmaktadır.

Hotel Gagarinn
Odessa şehrinin tam merkezinde bulunan Hotel Gagarinn, Privoz bölgesine yaklaşık 10 dakikalık bir yürüyüş mesafesindedir. Otelin tamamında ücretsiz internet bağlantıları bulunur. Hotelin içerisinde kafeterya, masaj ve güzellik merkezleri bulunmaktadır. Ayrıca Odessa havalimanına ve şehir içi ulaşımda yararlanılabilecek ücretsiz serviz hizmetleri sunulmaktadır. Hotel, günlük gezi planlayan misafirlerine de çeşitli imkanlar sunmaktadır.
5B Gagarin Plateau, Prymors'kyi District, Odessa
Londonskaya Hotel
Odessa'nın en modern tesislerinden biri olan Londonskaya Hotel, şehir merkezinde hizmete açılarak misafir kabul etmektedir. Özellikle yabancı turistler tarafından en sık tercih e dilen yerlerden biridir. Türk hamamı ve çatı terası ile dikkat çeken tesiste her türlü konfor sağlanmaktadır.
Primorsky Blvd. 11, Prymors'kyi District, Odessa
Frapolli Hotel
Merkezde bulunan Frapolli Hotel, şehrin en büyük AVM'lerine oldukça yakın bir mesafededir. Tarihi otel olarak nitelendirilen Frapolli Hotel, sauna, ücretsiz internet ve piknik alanları gibi çok sayıda aktiviteye de ev sahipliği yapmaktadır. Hotelin havalimanına ücretsiz servis imkanı da bulunmaktadır.
Deribasovskaya 13, Prymors'kyi District, Odessa

Odessa Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Odessa 472,72 TL 14 Saat 40 Dakika
İstanbul - Odessa 571,09 TL 20 Saat 35 Dakika
İzmir - Odessa 776,17 TL 5 Saat 5 Dakika
Antalya - Odessa 846,82 TL 4 Saat 20 Dakika
Kayseri - Odessa 905,93 TL 24 Saat 55 Dakika
Adana - Odessa 1.071,32 TL 6 Saat
Konya - Odessa 1.307,65 TL 11 Saat 35 Dakika
Hatay - Odessa 1.382,51 TL 16 Saat 50 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Odessa ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Hamilelikte Seyahat Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Hamilelikte Seyahat Hakkında Bilinmesi Gerekenler
22 Şubat 2020
Kulağa başta riskli gelse de her konuda olduğu gibi anne adaylarımız da aşağıda birazdan bahsedeceğimiz kural ve durumlara adapte olurlarsa, konforlu bir şekilde seyahatlerini gerçekleştirebilirler.
Antalya'da Gezilecek Yerler Antalya'da Nereye Gidilir?
Antalya'da Gezilecek Yerler Antalya'da Nereye Gidilir?
04 Ekim 2019
Her mevsim ayrı güzel olan şehrimiz Antalya, gezilecek-görülecek yerler bakımından çok zengin! Önemli tarihi yapıları, nefes kesen doğası ve muhteşem sahilleri ile Antalya gezisi planlayanlar bu şehir
Sonbahar Manzarasını Mutlaka Görmeniz Gereken 6 Yer
Sonbahar Manzarasını Mutlaka Görmeniz Gereken 6 Yer
02 Kasım 2017
Sonbahar, doğanın renk konusunda mükemmel bir sunum yaptığı mevsimdir. Yürüyüş ve doğanın sergilediği o mükemmel manzaraya tanık olmak için harika bir zaman dilimi sunmaktadır. Sonbahar manzarasını se
Ukrayna'ya Gitmek İçin 10 Neden
Ukrayna'ya Gitmek İçin 10 Neden
02 Mayıs 2017
Avrupa’nın en gözde ülkelerinden biri olan Ukrayna; kültürü, etkinlikleri, tarihi ve yerel halkıyla birçok kişinin “görülmesi gereken ülkeler” listesinde yer alıyor. Türkiye – Ukrayna arasında pasapor

Odessa Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Odessa uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Atlasglobal, Belavia - Belarusian Airlines, Lot Polish Airlines, Onur Air, Türk Hava Yolları, Ukraine International Airline.
 • Odessa yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Odessa varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Ankara - Odessa olup, bilet fiyatı 472,72 TL'dir.
 • Odessa şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Ekim ayıdır.

Odessa Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (64)
İyi (34)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%65
%35
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
98 Değerlendirme
S*** Ş*** T***
29 Ekim Pazartesi
Herşey çok güzeldi ,teşekkür ederiz sevgilimle çok keyif aldık
E*** Ö***
30 Temmuz Pazartesi
Yemek yeme yerleri çok güzeldi, teşekkür ederiz. Biz memnun kaldık.
S*** C*** D***
11 Haziran Pazartesi
Hiç geri dönmek istemediğim bir şehir, gittiğimde kendimi zincirlemek istiyorum
K*** Ü***
7 Kasım Çarşamba
Hocalarımız çok ilgililerdi tarihi konulara çok hakkimler.
S*** A***
1 Ağustos Çarşamba
Herşey çok güzeldi, biz çok keyif aldık. Teşekkür ederiz
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Odessa Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 8.04.2020 02:41:04 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Odessa, (ODS)
ODS
UA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=80728
/ True
80728