1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Qingdao Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Bulutlu
30°C
17 Temmuz
Yarın
Parçalı Bulutlu
30°C
18 Temmuz
Perşembe
Çoğunlukla Bulutlu
31°C
Para Birimi
Çin Yuanı (CNY)
Zaman Dilimi
GMT +8
Qingdao Şehri En İyileri
  • Doğal Güzellikler
  • May Fourth Square
  • Shanghai Xiaolongbao

Qingdao Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
CN
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Çince
Toplu Taşıma Fiyatı
4 CNY
Yemek Fiyatı
20 CNY
Alkolsüz İçecek Fiyatı
9 CNY

Qingdao’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mayıs
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Ekim

Ucuz Qingdao uçak bileti fırsatları ile şehri ziyaret etmek isteyenler, muson, tropikal savan, çöl, kurak ve karasal iklimlerinin hepsinin görüldüğü şehirde, muson yağmurlarının kesildiği veya en az etkili olduğu Ekim ayını planlamaya almalıdırlar. Dağlık alanları gezmeyi düşünenler için ise yaz ayları daha uygun olmaktadır.

Qingdao Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Qingdao uçak bileti fırsatlarını kullanarak hava limanına inen yolcular şehir merkezine ulaşım için problem yaşamaktadır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 25 CNY

Hava limanındaki shuttle otobüsleri uçakların ilk uçuş saatinden son varış saatine kadar hizmet vermektedir. Yoğunluk olduğunda ise dolar dolmaz kalkmaktadırlar, 701 numaralı otobüs ile şehir merkezine, 702 numara ile tren istasyonuna ve 703 numara ile ise otellerin çoğunlukla bulunduğu yerlere seyahat edilebilir.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 110 CNY

Şehir merkezine taksi ile yarım saat civarında rahat bir yolculuk yapılabilmektedir.
Araç Kiralama
Hava limanındaki araç kiralama şirketleri, şehir merkezine ulaşım ve değişik amaçlarla kiralama hizmetleri de vermektedir.

Qingdao Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Qingdao uçak bileti ile indirimli uçuşlar yaparak hava limanına gelen yolcular için ihtiyaçlarının önemli bir kısmını karşılayacak tesisler mevcuttur.

Qingdao’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Qingdao uçak bileti avantajlarını kullanarak şehirde tarihi bir tur yapmak isteyenler için en ideal bölge 4 mayıs parkı ve çevresidir.
  2. Şehrin yüksek yerlerindeki manzaralar, başka bir yerde izlenemeyecek kadar eşsizdir.
  3. Şehirde, dağcılık ve yürüyüş sporları ile ilgilenen misafirler için uzun ve ilgi çekici parkurlar mevcuttur.
  4. Şehrin sokaklarda sunulan çeşitli lezzetler, lüks lokantalarda hazırlanan yemeklerden çok daha lezzetlidir.
  5. Silindirik akvaryumlarda dünyanın en büyüğü olan deniz suyu ile dolu akvaryum mutlaka gezilmelidir.

Qingdao Hakkında

Çin'in Shandong eyaletinde bulanan Qingdao, Sarı Deniz kıyısında yer almaktadır. Uygun koşullarından dolayı yelken şehri olarak da tanınan bölge, bu sporda olimpiyatlara da ev sahipliği yapmıştır.

Kuzey Çin'in en iyi doğal limanlarından birine sahip olan şehrin körfezi, bazen şiddetli kışlarda donarken, büyük gemilere her zaman açıktır. Balıkçılığın çok yaygın olduğu şehrin nüfusu 4 milyona yakındır. Plajları ve doğal güzellikleri ile şehir oldukça fazla turizm geliri elde etmektedir.

Qingdao Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1 CNY
Taksi
2 CNY/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Metrolar, istasyonların yakınlığı ve çokluğu ile şehir içi ulaşımda ilk sırayı alıyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Otobüs ve Taksiler ise seyahat maksatlarına uygun olarak kullanılmaktadır.

Qingdao Vize Şartları

Çin Vize İstiyor mu?
Evet
Çin Vize Süresi
90 Gün
Çin Vize Ücreti
110 USD
Çin Vize Detayları
Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları her bir sene için 30 günü aşmaması koşuluyla Çin’e vizesiz girebilmektedir. Çin turistik vize çıkış süresi evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi ve vize işlemleri sırasında özel bir durum olmaması halinde ortalama 7 iş günüdür.

Qingdao’da Gezilecek Yerler

Zhan Qiao
May Fourth Square
Tsingtao Brewery Museum
Qingdao Aquarium
Zhanshan Temple
Şehrin Gözbebeği, Zhan Qiao

Zhan Köprüsü, Qianhai Zhan Köprüsü, Nanhai Zhan Köprüsü ve Grand Pier gibi birçok başka isme sahiptir. Zhongshan Yolu'nun güney ucundaki sahil bölgesinde yer alan bu yol, denize giden yolun bir uzantısıdır. Qingdao Tren İstasyonundan yaklaşık 500 m uzaklıktadır. Yolcuların Qingdao'ya trenle veya gemi ile gelip gelmediği, şehrin bir dönüm noktası olan Zhanqiao, bu güzel sahil kentinde ilk duraklarında onları ağırlıyor. Dev granit destekli köprü 440 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğindedir. Lotus şekilli lambalar aydınlatma ve dekorasyon sağlar. Köprünün güney ucunda arka planda Avrupa binalarının aksine bir Çin stili sekizgen köşk duruyor. Bazı küçük sanat sergileri genellikle burada yapılmaktadır.

 Tarihsel Ve Mimari Özelliklere Sahip Meydan, May Fourth Square

4 Mayıs Meydanı ya da Wu Si Meydanı olarak bilinen, şehrin merkezi iş bölgesinde büyük bir kamu meydanıdır. Bu alan, şehrin bir sembolü olarak, Qingdao'da başlayan Çin'in tarihi 4 Mayıs hareketinin anısına adını aldı ve deniz kıyısındaki büyük "May Rüzgarı" (Wuyue Feng) heykeli tarafından sembolize edildi. Belediye hukümet binası ile Fushan Koyu arasında yer alan ve popüler turistik bir yer olarak bu meydan, kuzeyde şehir yönetimi, güneyde deniz ve her iki tarafta da konut ve ticaret binaları ile sınırlanmıştır. 10 hektarlık bir alanı kaplayan meydanın merkezinde bulunan en göze çarpan yapı, “Mayıs Rüzgarı” adlı sarmal heykeldir. Nemli hava ve yumuşak deniz meltemi ile akşam yemeğinden sonra yürüyüşe çıkmak için harika bir yerdir. Özellikle tatil günlerinde, meydan genç çiftlerle ve havada uçurtmalar ile doludur.

 Deniz Suyu Akvaryumu, Qingdao Aquarium

Qingdao Sualtı Dünyası, Laiyang ve Yushan yollarının kesiştiği sahil yolu Laiyang'un kara tarafında, denizden 100 metre uzaklıkta, kuzey tepesinde yer alır. Shandong yarımadasının Sarı Deniz tarafında bulunan Huiquan Koyu, bu etkileyici deniz su dünyasına deniz suyunu pompalamaktadır. Bu modern su dünyası, bir Deniz Organizması Örnek Galerisi, Tatlı Su Akvaryumu ve Tropikal Yağmur Ormanı Sergisi ile su dünyasının ana odak noktası olan Deniz Akvaryumunu birleştiren orta büyüklükteki (7300 metre karelik) bir komplekstir. Tesis, dünyanın en büyük silindirik akvaryumu ve deniz organizması numune galerisidir.

 Muhteşem Manzaralı Tapınak, Zhanshan Temple

Üç taraftan dağlarla çevrili olan ve diğer tarafta denize bakan Zhanshan Tapınağı (Zhanshan Si), Qingdao Şehri'nin doğu kesiminde yer almaktadır. Qingdao şehir merkezindeki tek tapınak ve aynı zamanda Çin'deki en yeni tapınaktır. Güzel doğal manzara ve geniş deniz ile çevrili olan doğal alan, kenti Qingdao'da gezmek için mükemmel bir yerdir. Tapınağın ön tarafına giren ziyaretçiler bir havuzdan geçmektedir. Beyaz yeşimden yapılmış Kwan-yin heykeli nilüferlerle çevrili suda durmaktadır. Havuzun etrafında yürüyüş yapıp ve basamaklara çıkan turistler her iki tarafında yatan iki büyük taş aslanları olan bir dağ kapısını görebilir.

Qingdao’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Nangbaorou
Shanghai Xiaolongbao
Gongbao Jiding
Ganchaoniuhe
Değişik Bir Etli Pide, Nangbaorou

 Qingdao uçak bileti ile şehre gelme imkanı bulan misafirler, pidenin üzerine haşlanmış et ve soğan konarak tüketilen bu yemeği çok beğeniyorlar.

 Deniz Mahsullerinden Mantı, Shanghai Xiaolongbao

 Deniz mahsulleri ile doldurulan mantı şeklindeki hamur haşlanarak sunulmaktadır.

 Acılı Tavuk Sote, Gongbao Jiding

Mısır unu, fıstık, havuç, soğan ve soya sosu ile kızartılan küçük parçalara bölünmüş tavuk parçaları, çili biber ile daha acı hale getirilerek tüketiliyor.

 Sebze Ve Etli Erişte, Ganchaoniuhe

Şehirde yemek listelerin en başında olan bu lezzet, değişik sebze ve etlerin, erişte ile pişirilmesinden oluşuyor.

Kalamarın En Güzeli, Braised Squid

Şehrin sokaklarında bile sıkça bulunabilen bu yemek, limon suyunda yaklaşık bir gün bekletilen kalamarın pişirildikten sonra, domates, zeytin ve pilav ile birleşmesinden meydana geliyor.

Konaklama İçin Qingdao Otel Seçenekleri

Ucuz Qingdao uçak bileti ile avantajlı olarak şehre gelenler için çok uygun fiyata, istenilen konfora sahip oteller bulunmaktadır.

Shangri-La Hotel Qingdao

Qingdao uçak bileti alarak iş seyahati maksadı ile şehre gelenler için ideal imkanlar sunan otel, şehrin ticaret merkezinde bulunmaktadır. Otel, hava alanına 30 km, Sailing Center'a 1 km ve 4 mayıs meydanına 1 dakikalık yürüme mesafesindedir. Kısa süre önce restore edilen bağlantılı iki binadan oluşan 5 yıldızlı otelin odaları, lüks ve konfor ilk planda tutularak tasarlanmıştır. Otelde, yetişkinler ve çocuklar için ayrı yüzme havuzları, sauna, buhar odası ve sağlık merkezi bulunmaktadır. Ayrıca her çeşit masajın yapıldığı SPA merkezi de mevcuttur.

9 Xianggang Middle Rd, Shinan Qu
Copthorne Hotel Qingdao

Otel, Orta Hong Kong Road iş bölgesinde, May Fourth Square metro istasyonuna sadece 300 metre mesafede yer almaktadır. Kapalı yüzme havuzunun yanı sıra otelde ücretsiz Wi Fi mevcuttur. Otel, olimpik yelken merkezine 15 dakikalık ve Zhongshan parka 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Merkez Tren İstasyonu, otele arabayla 25 dakika, hava alanı ise 40 dakikalık sürüş mesafesindedir. Havaalanına doğrudan ulaşım otelin hemen önündedir. Otelin tüm odaları klima ve banyoludur, ayrıca otelde yüzme havuzu ve fitness center ile iş merkezi de bulunuyor.

28 Xianggang Middle Rd, DongBu ShangQuan, Shinan Qu
Qingdao Housing International Hotel

Plaja ve alışveriş merkezine yürüme mesafesinde olan otelin modern tarzda tasarlanmış odalarında, mutfak ve yemek yeme yerleri mevcuttur. Odalarda başta mini bar ve çamaşır makinesi olmak üzere, konukların ihtiyaçlarını karşılamak için her şey düşünülmüştür. Restoran ve iş merkezine sahip olan otel, Wusi Guangchang meydanına ve yelken merkezine yürüyüş mesafesindedir.

10 Xianggang Middle Rd, DongBu ShangQuan, Shinan Qu

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Qingdao ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Gülümseyin Çekiyoruz: Dünyanın En Mutlu Ülkeleri
Gülümseyin Çekiyoruz: Dünyanın En Mutlu Ülkeleri
15 Şubat 2019
   Yeterli miktarda Serotonin (Mutluluk Hormonu) salgılandığında kişilerin ruh hali ve davranışları pozitif yönde etkilenir. Şimdi bunun bir de toplumlar düzeyinde gerçekleştiğini düşünün. Doğal
Hoş Geldin 2019! Yeni Yıl Takviminiz Biletall.com'dan
Hoş Geldin 2019! Yeni Yıl Takviminiz Biletall.com'dan
31 Aralık 2018
2019 takviminiz Biletall.com'dan! Siz de hemen takviminizi ücretsiz bir şekilde indirebilir, yeni yılı planlamaya başlayabilirsiniz. Her bir aya da birer blog yazısı ekledik. QR kodlarını taratarak bl
Yeni Havalimanı'nda Hangi Seferler Var ?
Yeni Havalimanı'nda Hangi Seferler Var ?
03 Aralık 2018
76,5 milyon metrekarelik alanıyla dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğine sahip İstanbul Havalimanı, 29 Ekim’de Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’dan, Moldova Cumhuriyeti Gagauz Özerk Yeri Başk
Türkiye'nin 7 Coğrafi Bölgesinde Seyahat Önerileri
Türkiye'nin 7 Coğrafi Bölgesinde Seyahat Önerileri
02 Eylül 2018
Her bir köşesi cennet ülkemizin yedi ayrı bölgesinde, seyahat severlerin uğraması gereken pek çok tatil rotası bulunuyor. Tatil tercihlerinin yurt içine yönelmeye başladığı son yıllarda, siz de ülkemi

Qingdao Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
Buraya yerleşmeye karar verdik. Gerçekten çok güzel bir yer
Devamlı üzerinden geçiyorduk bu hafta gitmek kısmet olacak inşallah.
Güzel bir gezi oldu, böyle ara ara kamplara kaçmak güzel oluyor
Birbirinden farklı yapıyı inceledik gezdik dolaştık.
Biz çok keyif aldık, bu kadar güzel bir yerleşimi olan başka biryer görmedim ben
Biz çok keyif aldık, çocuğumuzu ilk defa yurtdışına çıkarttık
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Qingdao Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 03:12:23

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948