1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Rajkot Uçak Bileti

Rajkot Para Birimi
Hindistan Rupisi (INR)
Rajkot Zaman Dilimi
GMT +5:30
Rajkot Şehri En İyileri
Geleneksel Yemekler, Kaba Gandhi No Delo, Kathiawadi Thali
Rajkot Hava Durumu (6 Haziran) 36°C Gök Gürültülü Fırtına
Rajkot Hava Durumu (7 Haziran) 33°C Gök Gürültülü Fırtına

Rajkot Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Rajkot Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Rajkot Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
IN
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Hintçe
Toplu Taşıma Fiyatı
25 INR
Yemek Fiyatı
150 INR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
30 INR

Rajkot’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Kasım

Ucuz Rajkot uçak bileti kullanarak Rajkot'a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Rajkot yarı kurak iklime sahiptir. Yıl içinde sıcaklık 10-40 derece arasında değişmektedir. Sıcak dönem Mart ayında başlayıp Haziran ayına kadar sürmektedir. Haziran ayından sonra da Muson yağmurları başlamaktadır. Özellikle küçük çocuklu ailelerin bu dönemde ziyaretten kaçınabilir. Bunun yanında Muson yağmurlarının da farklı bir ortam sunduğu bir gerçektir.

Kış dönemi kusursuz bir iklim, birkaç festival ve güzel manzara sunduğu için ziyaret için en güzel zamandır. Rajkot geleneksel bir şehir olduğu için bütün festivaller kutlanmaktadır. Özellikle kış mevsiminin başlaması kapsamında kutlanan Navratra’nın festivalleri görülmeye değerdir. Bu dönemde ziyaretçiler geleneksel dansları, halk şarkılarını, kültürü ve diğer cazip etkinliği izleme imkanına sahip olabilir. Bu nedenle Ekim ve Kasım ayı ziyaret için en güzel dönemdir. Rajkot’ta kış mevsimi Ekim ayında başlayıp Şubat ayında son bulur.

Rajkot Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Rajkot uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 25 INR

Toplu taşıma ile havalimanından Rajkot şehir merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerinden yararlanarak da havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. 5 farklı otobüs hattını kullanarak kısa sürede havalimanından şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanından yapılan otobüs hizmetleri için yolcular R2-R21-R36-R40 ve R54 numaralı otobüs hatlarından gidecekleri istikamete uygun olan seferleri tercih edebilmektedirler.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 35 INR

Havaalanından Hindistan’a özel 3 tekerlekli araçlarla taksi hizmeti gibi yararlanılabilir. http://www.g-auto.org/art.php sitesinden uygulaması da indirilerek istenilen bölgeye ulaşım sağlanabilir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 150 INR

Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak da yolculuklarını tamamlayabilmektedir.

Rajkot Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Rajkot'da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Rajkot Havalimanı'dır. Rajkot uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır. Rajkot Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 3 km olduğu için havalimanından kent merkezine 10 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir. Havalimanı sadece iç hatlar bulunmaktadır. Bu nedenle Rajkat’a gelecek olan ziyaretçiler Mumbai Uluslararası havalimanı aracılığıyla Rajkot’a ulaşabilirler. Mumbaiı’den Rajkot’a günlük seferler düzenlenmektedir. Terminal içinde yolcular için cafe, büfeler, araç kiralama ofisleri ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Rajkot’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Rajkot uçak bileti avantajlarından yararlanarak Rajkot'a gitmek için en önemli nedenlerden birisi Hint kültürünü keşfedebilme imkanının bulunmasıdır.
  2. Hindistan’ın siyasi ve ruhani lideri olan Mahatma Gandi’nin yaşadığı şehir olan Rajkot’a Gandi ile ilgili bir çok ziyaret edilebilecek mekan bulunmaktadır.
  3. Geleneksel bir şehir olan Rajkot’ta Hint kültürünü yansıyan birçok festival icra edilmektedir.
  4. Hint kültürünü ve Hinduizm yansıtan tarihi eserleri ve mekanları ziyaret etme imkanına erişilebilir.
  5. Gucarati Thali, Kathiawadi Thali, Dhokla, Fafda, Farsan Dabeli gibi birçok yöresel yemeğin lezzetine yerinde bakmak için Rajkot ziyaret edilebilir.

Rajkot Hakkında

Rajkot; Hindistan’ın batı eyaletlerinden biri olan Gucarat eyaleti şehirlerinde biridir. Rajkot Aji and Nyari nehirleri kıyında bulunmaktadır. 2015 yılındaki nüfus sayımına göre 1.2 milyon nüfusa sahiptir. Nüfusa göre Gucarat eyaletinin dördüncü Hindistan’ın ise otuz beşinci en büyük şehridir. Rajkot ayrıca dünyada en hızlı gelişen yirmi ikinci şehir konumundadır.

Rajkot'taki insanlar çoğunlukla olarak vejetaryenlerdir ve her türlü avlanmaya şiddetle karşıdırlar. Rajkot'un kadınları mücevherlere bayılır. Büyük zincirler, kolye ve diğer ağır altın takılar evlilikler, festivaller ve benzer faaliyetler sırasında genel bir manzaradır. Kıyafetler mevsime ve festivallerle göre değişmektedir. Bayanlar normalde Sari'nin Gucarat tipini erkekler Kurta adı verilen çeket ile resmi faaliyetlerde gömlek/pantolon giyebilirler.

Rajkot çok kültürlü bir yapıya sahiptir. İngilizce, Hintçe, Gucarat, Urduca, Sindhi, Tamilce, Bengalce, Malayalam ve Marathi gibi birçok dile kullanana rast gelinebilir. Ancak sadece İngilizce, Hintçe, Gujarati ve Urduca dilleri iyi anlaşılmaktadır. Rajkot, Kathiawar yarım adasının bir parçasıdır. Bu nededenle Rajkot halkı Kathiyawadi olarak da bilinir.

Rajkot sık sık "renkli Rajkot" anlamına gelen Rangilu Rajkot olarak anılır. Rajkot ayrıca "Chitranagri" (Resim Sanatı) olarak da adlandırılır.

Rajkot ayrıca Hindistan ve Hindistan Bağımsızlık Hareketi’nin siyasi ve ruhani lideri olan Mahatma Gandi’nin çocuklukta yaşadığı bir şehirdir.

Rajkot Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
20 INR
Taksi
12 INR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Rajkot'de şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı Rajkot BRTS (Bus Rapid Transit System)nyani metrobüstür. Yeşil, Mavi ve Kırmızı hatta sahip metrobüs kendi güzergahına sahip olması ve birçok durağa sahip olması sebebiyle tercih sebebidir. Havalimanına inen yolcular aktarma ile metrobüse erişim sağlayabilirler

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı noktalarına onlarca sefer düzenlenen belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Şehirde taksi gibi hizmet sağlayan ancak taksi kadar pahalı olmayan üç tekerlekli Tuk-Tuk hizmeti de sağlanmaktadır. Maliyet olarak daha yüksek olsa da konfor anlamında daha rahat olan taksi seçeneğinin bulunduğunu da belirtelim.

Rajkot Vize Şartları

Hindistan Vize İstiyor mu?
Evet
Hindistan Vize Süresi
180 Gün
Hindistan Vize Ücreti
43 USD
Hindistan Vize Detayları
Diplomatik pasaport hariç diğer tüm pasaportlardan vize isteyen Hindistan, vize başvurularınışahsen yapmaktadır. Vize başvurunuz ortalma 2-3 gün içerisinde sonuçlanacaktır.

Rajkot’da Gezilecek Yerler

Kaba Gandhi No Delo
Mahatma Gandhi Lisesi
Aaji Barajı
Rashtriya Shala
Rashtriya Shala
Mahatma Gandi’nin Çoçukluk Evi: Kaba Gandhi No Delo

Gandi’nin çocukluğunun geçtiği ev olan Kaba Gandhi No Delo günümüzde müze olarak kullanılmaktadır. İçinde Gandi’ye ait fotoğraflar ve eşyalar sergilenmektedir.

Mahatma Gandhi Lisesi

Gandi’nin eğitim aldığı kurumdur. Hindistan’ın siyasi ve ruhaini lideri olduğu için önem arz etmektedir.

Alışveriş Severler İçin: Crystal Mall

Kalawad caddesi üzerinde bulunan Crystal Mall büyük bir alışveriş kompleksidir. Halihazırda Rajkot’daki en büyük alışveriş merkezidir.

Aaji Barajı

İngilizler döneminde yapılan baraj güzel bir seyir ortamı oluşturmaktadır.

Bağımsızlık Hareketinin Temellerinin Atıldığı Yer: Rashtriya Shala

Gandi tarafından Hindistan Bağımsızlık Hareketi’nin ideolojik eğitiminin verildiği yerdir Rashtriya Shala. Halihazırda eğitim kurumu olarak kullanılmaya devam edilmektedir.

Swaminarayan Tapınağı

Hindistan’ın bir bölgesi olup da tapınağın olmaması gibi bir durum söz konusu olamaz. Rajkot’a birçok tapınak bulunmaktadır. Bu tapınaklardan bazıları Swaminarayan, Ashapura, Balaji, Sankirtan, Ishwarya Mahadev olarak sayılabilir.

Rajkot’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Chikki, Peda
Kathiawadi Thali
Dabeli
Ganthiya
Kahvaltı Denilince Akla Gelen Lezzet: Ganthiya

Rajkot uçak bileti olanaklarından yaralanarak Rajkotta kahvaltı yapmak isteyen herkesin ilk tercihi Ganthiya’dır. Ganthiya’nın bölgede birçok çeşidi bulunmaktadır. Acılı haline Bhavnagari, küçük dilimler halinde servis edilenine Vanela denilmektedir. Ayrıca Khaman ve Dhokla diğer favori kahvaltı seçenekleridir.

Yöresel fast-food: Dabeli

Biraz baharat isteyenler ve gezerken hızlı atıştırmalık bir şeyler arayanlar Dabeli’yi tadabilirler. Ayrıca fast food olarak Panipuri, Spicy Ghughra, Pav Bhaji, Ragda’yı tercih edebilirler.

Rajkot’un Meşhur Yemeği: Kathiawadi Thali

Kathiawadi Thali birçok iyi restoranda yemek tavsiyesi istenildiğinde müşterilere sunulan ana yemek menüsüdür. Kathiawadi Thali aslında tek bir yemek değildir. Pilav, mercimek yemeği, körili sebze yemekleri, yoğurt, turşu vb. yemeklerden oluşan bir menüdür.

Tatlı Severler İçin: Chikki, Peda

Tatlı ve şekerleme severler için Rajkot Chikki ve Peda tatlıları ile ünlüdür. Rajkot’a gitmişken bu lezzetlere bakmadan geçilmemesi tavsiye edilmektedir.

Konaklama İçin Rajkot Otel Seçenekleri

Ucuz Rajkot uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Rajkot'ye giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

The Imperial Palace
Rajkot’un merkezinde yer alan The Imperial Palace 5 yıldızlı otel arayan ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisidir. Otel Ram Krishna Ashram’a ve havaalanına 1 km mesafededir. Watson müzesine ise 3 km. mesafededir. Otel bünyesinde açık yüzme havuzu, fitness ve masaj salonu bulunmaktadır. Otelde Hint, Çin, İtalyan ve kıtasal yemek çeşitleri bulunmaktadır.
Dr. Yagnik Road, 360001 Rajkot, Hindistan
Patria Suites
Rajkot’un 5 yıldızlı otellerinden birisi de Patria Suites otelidir. Havaalanına yürüme mesafesinde olan konukları tarafından konumundan dolayı tercih edilmektedir. Her sabah kıtasal kahvaltı imkanı sunmaktadır. Ayrıca otelin açık havuzu bulunmaktadır.
Airport Road, 360007 Rajkot, Hindistan
Hotel Fern Residency
Rajkot’daki 4 yıldızlı otellerden biri olan Hotel Fern Residency havaalanına 3,5 km mesafededir. Otel alışveriş bölgesine arabayla 15 dakika uzaklıktadır. Otelde konaklama hizmetleri haricinde toplantılar için salon bulunmaktadır.
Deluxe Cinema Chowk Ranchhod Nagar, Kuwadava Road, 360003 Rajkot, Hindistan

Rajkot Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

  • Rajkot şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
    Yılın en uygun zamanı Şubat ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Rajkot ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Hazarbaba Kayak Merkezi
Hazarbaba Kayak Merkezi
06 Kasım 2019
Hazarbaba Kayak Merkezi Hakkında Elazığ şehir merkezine 30 kilometre uzakta bulunan Hazarbaba Kayak Merkezi otel ve restoran hizmetleri sunmaktadır. Yaz aylarında gelenler için vazgeçilmez yerler
Amasya'da Gezilecek Yerler: Amasya'da Nereye Gidilir?
Amasya'da Gezilecek Yerler: Amasya'da Nereye Gidilir?
03 Ekim 2019
Amasya Anadolu'nun eski yerleşim alanlarından biridir. Hititlerden başlayarak çeşitli uygarlıkların merkezi olmuştur. Amasya’da gezilecek bir sürü yer var. Amasya’da gezilmesi gereken yerlere bir göz
Adana Gezilecek Yerler, Adana da Nereye Gidilir?
Adana Gezilecek Yerler, Adana da Nereye Gidilir?
19 Temmuz 2019
Birçoğumuzun kebabın memleketi olarak bildiği Adana bundan çok daha fazlası aslında. Ülkemizin Güney kesiminde yer alan Adana’ya gitmeden önce, “Adana gezilecek yerler” diye bir araştırmakta fayda var
Yaz Seyahatleriniz İçin İndirmek İsteyeceğiniz 7 Uygulama
Yaz Seyahatleriniz İçin İndirmek İsteyeceğiniz 7 Uygulama
10 Temmuz 2019
Seyahat etmek artık çok kolay. İnternet üzerinden uçak bileti, otel ayarlamak kadar gezecek binbir türlü yer bulabiliyorsunuz. Bu yaz seyahatlerinizi kolaylaştıracak birkaç uygulamayı size tanıtmak is

Rajkot Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (53)
İyi (38)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%58
%42
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
91 Değerlendirme
H*** Ö***
11 Ekim Perşembe
Gerçekten büyüleyici bir şehir, otelin manzarası çok güzeldi
U*** U***
8 Temmuz Pazar
Herşey çok güzeldi, bunda sonra ara ara ziyaret edebiliriz gibi
D*** D*** A***
25 Haziran Pazartesi
Güzel diiye bekledim ama olmadı,, kötü de değildi gerççi ama daha iyi olmasını beklerdim
E*** D*** A***
4 Temmuz Çarşamba
Sokakları çok farklı, her sokakta başka bir anı var sanki
B*** E***
2 Haziran Cumartesi
Ailem ile gitmiştim çok güzel bir doğası var nefes açıyor
2
7
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Rajkot Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 06:38:32 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699