1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Rostov Uçak Bileti

Rostov Para Birimi
Rus Rublesi (RUB)
Rostov Zaman Dilimi
GMT +3
Rostov Şehri En İyileri
Tarihi Katedraller, Assumption Katedrali, Piroşki
Rostov Hava Durumu (2 Haziran) 23°C Parçalı Bulutlu
Rostov Hava Durumu (3 Haziran) 21°C Sağanak Yağmur

En Ucuz Rostov Varışlı Uçak Seferleri

Moskova - Rostov
Aeroflot Russian Airlines
06 Haz 2020
İstanbul - Rostov
Aeroflot Russian Airlines
20 Haz 2020
Simferopol - Rostov
Aeroflot Russian Airlines
12 Haz 2020
Odessa - Rostov
Belavia - Belarusian Airlines
12 Haz 2020
Antalya - Rostov
Aeroflot Russian Airlines
20 Haz 2020
Diyarbakır - Rostov
Türk Hava Yolları
02 Haz 2020
Adana - Rostov
Türk Hava Yolları
12 Haz 2020
İzmir - Rostov
Türk Hava Yolları
09 Haz 2020
Trabzon - Rostov
Türk Hava Yolları
20 Haz 2020
Erivan - Rostov
Lot Polish Airlines
26 Haz 2020
Taşkent - Rostov
Türk Hava Yolları
24 Haz 2020
Erbil - Rostov
Türk Hava Yolları
28 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Rostov Kalkışlı Uçak Seferleri

Rostov - Tiflis
Türk Hava Yolları
29 Haz 2020
Rostov - Taşkent
Türk Hava Yolları
21 Haz 2020
Rostov - İstanbul
Türk Hava Yolları
20 Haz 2020
Rostov - Alanya
Türk Hava Yolları
28 Haz 2020
Rostov - Antalya
Türk Hava Yolları
02 Haz 2020
Rostov - Trabzon
Türk Hava Yolları
20 Haz 2020
Rostov - Kayseri
Türk Hava Yolları
03 Haz 2020
Rostov - Erzincan
Türk Hava Yolları
04 Haz 2020
Rostov - Ankara
Türk Hava Yolları
11 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Rostov Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Rostov Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Rostov Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
RU
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Rusça
Toplu Taşıma Fiyatı
55 RUB
Yemek Fiyatı
500 RUB
Alkolsüz İçecek Fiyatı
60 RUB

Rostov’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Pazar
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Rostov uçak bileti kampanyalarından yararlanarak kente yolculuk gerçekleştirmek isteyen yolcuların öngörmesi gereken en önemli konulardan biri Rostov’a hangi mevsimde ve hangi zamanda geleceğini bilmesidir. Kente gelinebilecek en güzel mevsim ilkbahardır. Nedeni şehrin bütün festivalleri bahar mevsiminde yapılmaktadır. Ancak bu aylarda Rostov otel fiyatları epey artmaktadır. Ucuz bir tatil seçeneği için ise kent, kış mevsiminde özellikle Şubat ayında ziyaret edilebilir.

Rostov Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Rostov uçak bileti ile yolculuk yapan ziyaretçilerin kent merkezine gitmesi için birçok ulaşım aracı alternatifi bulunmaktadır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 55 RUB

Havaalanından şehir merkezine ulaşmak için kullanılan en yaygın alternatiflerden biridir. Otobüsler ile havalimanından kent merkezine yaklaşık olarak varış süresi 15 dk’yı geçmemektedir.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 500 RUB

Şehir içi ulaşımında pahalı olması sebebiyle pek tercih edilmeyen bir ulaşım aracıdır. Ancak rahat ve konforlu bir yolculuk gerçekleştirmek isteyenler bu alternatif ulaşım aracını kullanabilirler.
Metro

Ortalama Fiyatı: 55 RUB

Şehir içi otobüslerden sonra en yaygın havalimanından kent merkezine gitmek için kullanılan en yaygın ulaşım araçlarından biridir. Hızlı yolculuk yapmak isteyenler için güzel bir ulaşım alternatifidir. Metro ulaşımı ödeyeceğiniz ücret Otobüs yolculuğuna vereceğiniz ücret ile eşdeğerdir Havalimanından ortalama süre: 10 dakika Havalimanından uzaklık: 8 km

Rostov Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Rostov’da yer alan havalimanının adı Rostov Donu Havalimanı’dır. Bu havalimanı kenti dünyaya ile ülkeye bağlayan uluslararası hizmet veren bir nitelikte olma özelliği gösteriyor. Rostov uçak bileti kampanya uygulamalarından yararlanarak buraya uçuşunu gerçekleştiren yolcular havalimanı bünyesindeki işletmelerden ihtiyaç duyabileceği her şeyi tedarik edebilirler.

Arkadaşlarıyla sohbet etmek isteyen ve havalimanından Rostov manzarasını izlerken kahvesini yudumlamak isteyen yolcular için çeşitli sayıda kafeteryalar havalimanı bünyesinde hizmet vermektedir. Ayrıca havalimanı bünyesinde çok sayıda dünyaca ünlü yemek markalarının yer aldığı yeme içme mekanları bulunmaktadır.

Yolcuların bagajlarını emanet edebilceği Emanet eşya ofisleri de havalimanı bünyesinde hizmet vermektedir.Havalimanında vakit geçirmek istemeyen kentin güzelliklerini araç kiralayarak görmek isteyen yolcuları için ise araç kiralama ofisleri mevcuttur.

Rostov’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Rostovi tarihi katedral ve çok sayıda tarihi kiliselerin çok sayıda olduğu kentlerden biridir. Çarlık Rusya’sının ihtişamını görmek isteyen Rostov uçak bileti ile buraya gelen ziyaretçilerin görebileceği ve bol bol anı biriktirebileceği bir çok tarihi mekan Rostov’da yer almaktadır.
 2. Kent ile özdeşleşmiş sembol yerlerden birisi ise Rovtov’da bulunan hayvanat bahçesidir. Bu hayvanat bahçesi çeşitlilik anlamında dünyanın en büyük hayvanat bahçelerinden biridir. Buraya gelen yolcuların hayvanat bahçesini görmeleri mümkündür.
 3. Rostov tarihi dokusu yanı sıra doğal park ve tabiat oluşumları ile de ön plana çıkan bir kenttir. Doyumsuz bir doğal manzara için ziyaretçiler Rostov doğal parklarında bol bol fotoğraf çektirebilirler.
 4. Don nehri Rostov’un kent merkezinden geçen uzun ve coşkulu akan bir nehirdir. Rostov’un ziyaret eden yolcular Don nehri üzerinde kurulu olan köprü üzerinde unutulmaz manzaralar izleyebilir ve kendilerine çok fazla sayıda anı biriktirebilirler.
 5. Kent tarihsel ve kültürel dokusunun dışında ev sahipliği yaptığı festivaller ile de bilinmektedir. Burada yapılan festivalleri deneyimlemek, Rostov’u ziyaret etmek için iyi bir nedeniniz olabilir.

Rostov Hakkında

Rostov, Rusya Federasyonu’nun Yaroslav Oblast eyaletine bağlı ve aynı zaman bulunduğu coğrafyanın en eski yerleşim yerlerinden olan bir şehirdir. Aynı zamanda Rostov, tarihi boyunca bir çok olaya tanıklık etmiş Rusya'nın en eski şehirlerinden biri olma özelliği göstermektedir.

Diğer bir yandan şehirde 2010 yılında yapılan nüfus sayımlarına göre yaklaşık olarak 1,5 milyon kişi yaşamaktadır. Şehrin ismi Rostov olmasına karşın buradaki yerel halk şehri Büyük Rostov, Ulu Rostov manasına gelen Rostov Veliky olarak isimlendirmektedir.

Şehir aynı zamanda öğrenci yurdu olarak da bilinmektedir. Böyle bilinmesinin sebebi ise farklı etnik gruplardan yaklaşık olarak 150. 000 öğrencinin şehir öğrenim görüyor olması ve 40’ dan fazla yüksek öğretim kurumunun kent sınırları içerisinde yer alıyor olmasıdır. Dolayısıyla şehirde 90’dan fazla milletten oluşan bir grup şehirde yaşamlarını sürdürdüğünü söylemek mümkündür.

Kent kış mevsiminde ne kadar soğuk olsa da Rostov insanı cana yakınlığı ve samimiyeti ile bilinir. Buraya gelen ziyaretçiler, Rusların tutum ve misafirperverliğini ilk günlerinden fark edeceklerdir.

Rostov Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
24 RUB
Taksi
12,50 RUB/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Rostov kent içi ulaşımın en temel araçlarından biri hiç kuşkusuz şehir içi otobüsler ve metrodur. Rostov'un genel halk tarafından kullanılmayan şehir içi ulaşım aracı ise taksilerdir. Nedeni ise taksilerin kent içi ulaşımında epey pahalı olması olarak gösteriliyor. Rostov'a gelen ziyaretçiler şehir merkezine gitmek için Şehir otobüslerini yahut metroyu kullanabilirler. Şehir içi otobüslerin kent merkezine ulaşması maksimum 15 dakikayı buluyorken metro alternatifinin ise kent merkezine ulaşması maksimum 10 dakika sürmektedir.

Rostov Vize Şartları

Rusya Vize İstiyor mu?
Evet
Rusya Vize Süresi
30 Gün
Rusya Vize Ücreti
280 USD
Rusya Vize Detayları
Vize başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir. Konsolosluk yırtık, deforme ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.

Rostov’da Gezilecek Yerler

Yakovlevsky Manastırı
Assumption Katedrali
Kurbağa Prenses Müzesi
St. Avraam Manastırı
Rostov'un En İhtişamlı Manastırı: Yakovlevsky Manastırı

Bu manastır tarihsel süreçte bir çok ana tanıklık etmiş bulunup zamanının en ihtişamlı manastırlarından biri olma özelliğini göstermektedir. Mimariye meraklı ziyaretçiler bu manastırda Rus mimarisinin muhteşemliğini tüm detaylarıyla inceleyebilirler.

Şehrin En Eski Katedrali: Assumption Katedrali

Şehrin en eski katedrallerinden biri olma özelliğini gösteren Katedral halk arasında Beyaz Katedral şeklinde isimlendirilmektedir. Özellikle ziyaretçileri çeken yanı iç mekan mimarisinin bezemelerinin oldukça ilgi çekiyor olmasıdır. Manastırın devasa kuleleri de büyüklüğüyle diğer benzerlerinden ayrılmasına neden oluyor.

Masalsı Müze: Kurbağa Prenses Müzesi

Çocuk masallarında anlatılan hikayenin gerçek hayattaki versiyonunun müzede yaşam bulmuş halini görmek isteyen ziyaretçiler burayı mutlaka ziyaret etmeliler. Bu enteresan müzenin en önemli özelliği ise ziyaretçilerine masalı yaşıyor hissiyatı vermesidir.

St. Avraam Manastırı

Kentin tarihsel olarak en eski objelerinden biri olan manastır çok uzak mesafeden fark edilebilen

yeşil devasa kuleleri ziyaretçilerinin ilgisini çekiyor. Ancak manastır uzun süren tadilat çalışmaları ile kapalı olabiliyor.

Rostov’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Piroşki
Çilekli Pavlova
Habenski
Pelmeni
Rostov Denilince Aklı Meşgul Eden Lezzet: Piroşki

Yumurta, un ile pırasa gibi yemek araçlarının harman edilmesi ile yapılan bu benzersiz tat kızartılarak yapıldığı için yiyimi biraz ağır olabilir, fakat son derece doyurucu bir lezzeti içerisinde barındırır. Diğer bir yandan Rostov uçak bileti imkanları ile bu şehri ziyaret ederek şehirde çok lezzetli piroşkiler bulabilirsiniz.

Canı Tatlı Çekenler İçin: Çilekli Pavlova

Un, şeker gibi malzemelerin yanı sıra Çilek meyvesini de içerisinde barındıran bu enfes tatlı Rostov'da yemeklerden sonra ya da günün herhangi bir zaman diliminde severek tüketilen bir geleneksel tatlı çeşididir.

Habenski

Et ile mercimeğin harman edilmesiyle hazırlanan bu yemek de geleneksel Rostov mutfağının demirbaşları arasında yer alıyor. Kent merkezinde her yemek mekanında bulamasanız da habenskinin yapıldığı restoranları öğrenip denemeniz mümkündür.

Yemeye Doyamayacağınız Lezzet: Pelmeni

Rusların geleneksel mutfaklarından çıkma bu yemeğin görüntüsü size mantıyı andıracaktır. Yemeğin iç malzemesinde küçük parçalar haline getirilmiş tavuk bonfilesi ve dilimlenmiş mantar bulunmaktadır. Rostov'a geldiğinizde Pelmeni mutlaka denemeniz gereken yiyeceklerden birisi olacaktır.

Konaklama İçin Rostov Otel Seçenekleri

Ucuz Rostov uçak bileti alarak şehri ziyaret eden yolcular burada konaklama yapabilmek için oldukça geniş imkanlara sahiptir. Rostov'da ziyaretçiler için her bütçeye göre bir ç

Marıns Park Hotel
Marins, çok uygun bir fiyata rahat bir yer arayanlar mükemmel bir yerdir. Marins oteli müşterilerine bir spa, spor salonu ve bir gece kulübü gibi çok cazip hizmetler sunmaktadır. Aynı zamanda kahvaltı hizmeti de oda ücretlerine dahildir. Şehir merkezi ve Rostov'un en önemli cazibe merkezlerinin hepsi Marins otele yürüme mesafesindedir ve şehrin gürültüleri misafirleri rahatsız etmemek için yeterince uzaktır.
59 Budonnovskiy Prospekt, RostovOnDon, 344011, Rusya
Green Hall Aparthotel
Kendinizi Rostov'un yerlisi gibi hissetmek istiyorsanız, Green Hall ApartHotel'e tam size göre. Çünkü otel tamamen Rostov mimarisine göre düzenlenmiş ve geleneksel Rostov motifleri ile bezenmiştir. Otel müşterilerine 23 tamamen mobilyadan oluşan daireler sunmaktadır ve Rostov'un yerleşim bölgesinde yer almaktadır. Şehirdeki tüm ilgi çekici yerler yürüme mesafesindedir. Green Hall Apart Hotel, çocuklarla seyahat edenler veya sadece huzur ve sessizlik arayanlar için mükemmel bir seçenek.
55 Prosveshcheniya, RostovOnDon, 344029, Rusya
Hotel Don Quıxote
Don Kişot'un klasik iç mekanları, sizi Çarlık Rusya'sının ihtişamına götürecek. Don Kihot, ünlü Don Nehri'nin kıyısına, parklara, barlara ve diğer şehir mekanlarına yürüme mesafesinde yer almaktadır. Şehrin gürültüsünden bıkanların, tabiata kendini bırakmak isteyenler için Otel çok makul fiyatlı seçenekleriyle ziyaretçilerini beklemektedir. Ancak yine de en yüksek kalitede hizmet sunuyor. Rostov'daki mükemmel konaklama arayışınızı düşünmek için mükemmel bir seçenek.
237/38 Prospekt Lenina, RostovOnDon, 344011, Russia

Rostov Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Rostov 849,96 TL 12 Saat 25 Dakika
Antalya - Rostov 1.562,97 TL 17 Saat 15 Dakika
Diyarbakır - Rostov 1.747,88 TL 7 Saat 5 Dakika
Adana - Rostov 2.216,22 TL 6 Saat
İzmir - Rostov 2.396,68 TL 7 Saat 35 Dakika
Trabzon - Rostov 2.540,50 TL 6 Saat 25 Dakika
Moskova - Rostov 712,40 TL 1 Saat 55 Dakika
Simferopol - Rostov 1.171,39 TL 7 Saat 30 Dakika

Rostov Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Rostov uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Aeroflot Russian Airlines, Belavia - Belarusian Airlines, Lot Polish Airlines, Türk Hava Yolları.
 • Rostov yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Rostov varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Moskova - Rostov olup, bilet fiyatı 712,40 TL'dir.
 • Rostov şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Şubat ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Rostov ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Vangölü Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
Vangölü Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
16 Mart 2020
Kalkış Şehir: Ankara Varış Şehir: Tatvan Yolculuk Süresi: 23 Saat 46 Dakika Vangölü Ekspresi Nedir? Vangölü Ekspresi; başlangıcı Ankara, bitiş noktası Bitlis’in Tatvan ilçesi olan bir tren güzer
Sevgililer Günü Ne Zaman 2021?
Sevgililer Günü Ne Zaman 2021?
14 Şubat 2020
Sevgililer Günü her yıl olduğu gibi bu yıl da 14 Şubat’ta kutlanacak. Siz de 14 Şubat Sevgililer günü öncesinde güzel bir seyahat planı yaparak en güzel Sevgililer Günü hediyesini eşinize armağan edeb
Bursa'da Gezilecek Yerler: Bursa'da Nereye Gidilir?
Bursa'da Gezilecek Yerler: Bursa'da Nereye Gidilir?
06 Ocak 2020
Türkiye’nin en kalabalık şehirlerindne olan Bursa, keyifli bir tatil demek. 2016’da dünya yaşanabilir şehirler sıralamasında dünyanın 28. Türkiye’nin 1. şehri olan Bursa’da gezilecek yer çok fazla! B
Erciyes Kayak Merkezi
Erciyes Kayak Merkezi
14 Kasım 2019
Erciyes Kayak Merkezi Hakkında Erciyes Kayak Merkezi İç Anadolu Bölgesinin en büyük kayak alanlarından birisidir. Erciyes’in Kayseri merkezine olan uzaklığı yaklaşık 25 kilometredir. Erciyes’in r

Rostov Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (81)
İyi (8)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%91
%9
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
89 Değerlendirme
G*** E***
10 Kasım Cumartesi
Motosikletlerimize atlayıp gitmiştiik, güzeldi yolda teker patladı ama olsun
K*** U***
4 Ekim Perşembe
Kaliteli bir tatil yapmak istiyorsanız, burası tam size göre.
S*** R***
25 Temmuz Çarşamba
Bu kadaar güzel bir yapısı olabilir bir şehrin ya yemin ederim muazzam
C*** O*** E***
23 Temmuz Pazartesi
Biz çok keyif aldık, kamp yapmıştık güzel bir tatil oldu bizim için
I*** P*** K***
23 Eylül Pazar
Gittiğime pişman değilim ama bir daha gitmeyebilirim
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Rostov Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 2.06.2020 05:18:59 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Rostov, (ROV)
ROV
RU

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699