1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Rotorua Uçak Bileti

Rotorua Para Birimi
Yeni Zelanda Doları (NZD)
Rotorua Zaman Dilimi
GMT +12
Rotorua Şehri En İyileri
Maori Kültürü, Lake Rotorua, Paua Ravioli
Rotorua Hava Durumu (25 Mayıs) 13°C Sağanak Yağmur
Rotorua Hava Durumu (26 Mayıs) 11°C Sağanak Yağmur

Rotorua Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
NZ
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
1 NZD
Yemek Fiyatı
18,23 NZD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1 NZD

Rotorua’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Pazartesi
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Rotorua şehri genelinde çok sıcak ve nemli bir iklimin etkisi görülür. Bu sebeple yılın değişik dönemlerinde olmak üzere uzun ve keyifli seyahatler kolaylıkla yapılabilir. Yıllık sıcaklık ortalaması genel olarak 20 derecenin üzerine çıkmaktadır. Bununla birlikte en sıcak zamanında dahi yoğun şekilde yağış alır. Rotorua İstanbul arası uçakla kaç saat sorusunu soran misafirler için toplam 27 saatlik uzun bir uçuşun olacağını söylemek doğrudur. Yoğun uzunlukta bir gezi süresi gerekir. Hava şartları olarak ele alındığı zaman, uçuş zamanını olumsuz bir şekilde etkileyecek durumlar görülmez. Hem yaz hem de bahar döneminde de çok daha rahat bir gezi olabilir.

Kış zamanı Rotorua şehrinde çok soğuk ve dolaşmayı engelleyecek hava şartları olmaz. Yalnızca yoğun yağışlar görülür. Bu nedenle daha sakin bir tatil ve seyahat planlayabilmek için kış dönemi de tercih edilebilir. Seyahat dönemi için ziyaretçiler açısından hiçbir sorun görülmez. Rotorua İstanbul uçak biletleri yaz döneminde daha yüksek fiyatlarla görülebilir. 

Rotorua İstanbul uçak bileti fiyatları için uygun olan imkanları yakalayabilmek adına yılın her döneminde göz atmak iyi olabilir. Festival zamanlarında da Rotorua biletleri konusunda hem fiyat hem de sefer artışı görülür.

Rotorua Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Rotorua Havalimanı'na geldikten sonra bütün yolcular, farklı şekilde sunulmakta olan ulaşım seçenekleri ile Rotorua şehrinin merkezine geçebilir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2,50 NZD

Rotorua Havalimanı istikametinde gitmekte olan otobüs seferleri ile de havalimanı ile merkez arası ulaşım gerçekleştirilebilir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 21 NZD

Rotorua Havalimanı'ndan merkeze giden shuttle servisleri ile de ulaşım sağlanabilir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 14 NZD

Rotorua Havalimanı ve Rotorua şehrinin merkezi arasında ulaşım sağlamak adına taksi ile de gidilebilir.

Araç Kiralama

Rotorua Havalimanı'nda hizmet veren birçok araç kiralama şirketleri ile özel araç yolculuğu gerçekleştirilebilir.

Rotorua Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Rotorua Havalimanı ile şehir merkezi arasında 10 km mesafe yer alır. Ortalama 10 dakika içinde de havalimanından merkeze geçmek mümkün olacaktır. Rotorua en ucuz uçak bileti seçenekleri adına yıl içerisinde farklı dönemlere ait olan fırsatlara mutlaka bakılmalıdır. Her lokasyondan kampanya sağlayan bir uçak bileti olanağına denk gelmek mümkün olacaktır. Belirli zamanlarda yoğun olarak turist ağırlayan Rotorua Havalimanı'nda zamanı değerlendirmeyi sağlayacak olan farklı alternatifleri değerlendirmek de mümkün olacaktır. Bu seçenekler ile her misafir dilediği şekilde vaktini geçirebilir.

Rotorua İstanbul uçak bileti benzeri birçok farklı şehir içinden gidilmesi planlanan tüm geziler için erken rezervasyon kampanyaları daha ekonomik olacaktır. Arta kalan zamanı geçirmek için de isteyen misafirler dinlenme salonlarında uçaklarının kalkış zamanını bekleyebilir ve dinlenebilir. Diğer misafirler de ihtiyaç olması durumunda alışveriş mağazalarını dolaşabilir ya da büfe ve restoranlarda yemek yiyerek keyifli zamanlar geçirebilir.

Havalimanına ulaşılmasından sonra THY ya da Emirates  gibi hizmet veren birçok hava yolu şirketleri ile görüşerek başka uçak biletleri adına sağlanan kampanyalara ait bilgilere de ulaşılabilir. Bununla birlikte araç kiralama şirketlerinin hizmetleri ile özel araç temini de hızlıca gerçekleştirilebilir.

Rotorua’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Yeni Zelanda ülkesinde bir şehir olduğu için, Rotorua da yeşil alanları ile dikkat çekmektedir. Huzurlu ve sağlıklı geziler için birçok yer görülmelidir.
  2. Tarihi geçmişini gözler önüne seren yer ve yapıları da mutlaka ziyaret edilmelidir. Rotorua uçak bileti Qatar Airways ya da başka bir hava yolu firması araması ile bulunabilir, keyifli bir tatil planlaması sağlanabilir.
  3. Yeni Zelanda mutfağını keşfetmek isteyenler, Rotorua şehrinin iyi restoranlarını ve yemeklerini not etmeye başlamalıdır.
  4. Eğlenceli ve özgün etkinliklere katılmak isteyenler öncelikle en ucuz Rotorua uçak bileti araştırmasını yapmalı ve daha sonra katılabileceği festivalleri not etmelidir. Rotorua Festivalleri arasında sanattan müziğe, yemekten spora dek oldukça farklı konularda etkinliklere katılmak mümkün olacaktır.
  5. Rotorua uçak bileti rezervasyon işlemlerini gerçekleştiren her misafir, alışveriş keyfinde de çok yöresel mağazalar keşfedebilir. Oldukça ekonomik ve özgün alışveriş dükkanları bulunmaktadır.

Rotorua Hakkında

Yeni Zelanda'nın en büyük şehirlerinden birisi olan Rotorua, güney adasında yer alır. Yeşilin ve mavinin en güzel tonlarını sunan bu şehir görülmeye değer bir yerdir. Bu nedenle de Rotorua uçak bileti satışları da çok sık bir şekilde artış gösterir. Yaz dönemi öncesinde daha uygun fiyatlarla sunulmakta olan kampanyaları yakalamak için Rotorua uçak bileti satışlarına göz atılması gerekir. Erken zamanda alındığı için daha ekonomik olabilir.

Hem doğal alanları hem de kültürel yapısı nedeniyle Rotorua seyahati çok keyifli geçebilir. Bu nedenle gezi yapmak isteyenler ilk olarak Rotorua ucuz uçak bileti araştırmasında bulunarak başlamalıdır. Yeni Zelanda ülkesinin merkezi bir şehri olarak da kabul edilen Rotorua, sanayi ve ticaret alanında da gelişimini hızla devam ettirmesi ile dikkat çeker. İçerisinde huzurlu ve gelişmiş bir yaşam süreci mevcuttur.

Rotorua uçak bileti THY ya da başka bir hava yolu şirketinden farklı zamanlar için mutlaka temin edilebilir. Başka uluslardan gelmiş olan birçok bireyin uzun zamandır yaşamını devam ettirdiği Rotorua şehri, kültürel zenginlik açısından da dikkat çeker. Her sene hem yerli hem de yabancı birçok kişinin keşfetmeye değer gördüğü şehirlerin içerisinde yer almaktadır. Rotorua uçak bileti fiyatları, farklı kampanyalar üzerinden de satın alınabilir.

Rotorua Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1 NZD
Taksi
1,4 NZD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Rotorua şehrinde gezilmesi istenen her yer için otobüsler sayesinde çok kolay bir şekilde ulaşım sağlanabilir. Bu nedenle de en popüler ulaşım aracı olarak otobüsler kabul edilir. Rotorua İstanbul saat farkı sonucu otobüs seferleri olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Rotorua şehri içinde taksi de oldukça yoğun bir şekilde tercih edilir ve genel olarak ekonomik kabul edilir.

Rotorua Vize Şartları

Yeni Zelanda Vize İstiyor mu?
Evet
Yeni Zelanda Vize Detayları
Vize başvuruları Yeni Zelanda'nın Ankara Büyükelçiliğinde gerçekleştirilir.

Rotorua’da Gezilecek Yerler

Rotorua Gölü
Polynesian Spa
Mount Tarawera
Government Bahçesi
Rotorua Müzesi
Huzur Veren Lokasyonu ile Rotorua Gölü

Göl kenarında huzurlu ve keyifli bir yürüyüş için Rotorua Gölü mutlaka ziyaret edilmeli. Şehir tarafından koruma altında olan bu göl berrak suyu ile dikkat çekiyor.

Sağlık Turizminde En İyisi Polynesian Spa

Sağlıklı bir gezi için Rotorua şehrinde mutlaka spa merkezinin en iyisi keşfedilmeli. Yılın her zamanı çok iyi gelecektir.

Şehir Manzarasını Görmek İsteyenlere Mount Tarawera

Rotorua şehrinin manzarasını görmek isteyenlerin ilk olarak ziyaret etmesi gereken Tarawera Dağı, eşsiz keyfiyle davet ediyor.

Canlı Çeşitliliği ile Görülmeye Değer Government Bahçesi

Bitki ve hayvan çeşitliliği ile Yeni Zelanda'nın en iyi yerlerinden birisi olan Government Bahçesi de mutlaka görülmeli.

Şehrin Tarihini Öğrenmek İsteyenler İçin Rotorua Müzesi

Rotorua İstanbul uçak seferleri ile kültürel bir Rotorua gezisi için müzeyi mutlaka ziyaret etmek gerekiyor. Şehrin tarihini en iyi burada öğrenmek mümkün.

Rotorua’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Hangi Yahnisi
Paua Rovioli
Etli Turta Çeşitleri
Tuatua

Rotorua şehri içerisinde, Yeni Zelanda kültürüne ait olarak meşhur olmuş farklı birçok tadı bizzat yerinde denemek çok eğlenceli gelebilir. Bu sebeple ilk olarak şehrin başarılı restoranları araştırılarak not edilmelidir.

Et ve Sebzenin Muhteşem Buluşması Hangi Yahnisi

Kırmızı et ve farklı sebzelerle hazırlanan hangi yahnisi, şehrin en meşhur akşam yemeği olarak bilinir ve mutlaka denenmelidir.

Patates Yemeğinin En İyi Hali Paua Rovioli

Patatesin baharatlarla hazırlanan bu eşsiz tarifi, Rotorua şehrinde mutlaka denenmesi gereken bir lezzet olarak bilinmektedir.

Rotorua'da Mutlaka Denenmeli: Etli Turta Çeşitleri

Etli turta Yeni Zelanda ülkesinin en meşhur yemeklerinden birisidir. İyi bir Rotorua restoranında da mutlaka denenmesi tavsiye edilir.

Deniz Canlısından Bir Atıştırmalık Tuatua

Deniz ürünleri konusunda da farklı lezzetler sunan Rotorua şehrinde, tuatua canlısından hazırlanan ayaküstü atıştırmalık ile hızlı bir yemek süreci yaşanabilir.

Konaklama İçin Rotorua Otel Seçenekleri

Rotorua şehrinde konaklamak için tercih edilebilecek birçok otel vardır. Rotorua İstanbul uçak seferleri sonrası kolayca ulaşılabilir.

Rydges Rotorua
Şehirdeki en iyi otellerden birisi de Rydges Rotorua olarak bilinir. Konaklama açısından gereken özellikleri ve konforu da sağlar.
272 Fenton St, Glenholme, Rotorua 3010, Yeni Zelanda
Rotorua Thermal Hotel Park
Rotorua İstanbul uçuş süresi sonrası iyi gelecek bir tesistir. Merkezi konumu ve imkanları açısından çok beğenilir. Termal otel özelliği gösterdiği için de sağlık açısından iyi gelebilir.
463 Old Taupo Road, Springfield, Rotorua 3015, Yeni Zelanda
Millennium Hotel Rotorua
Rotorua İstanbul uçak saatleri sonrası dinlenmek için idealdir. Merkezi konumu ile birlikte sakin bir lokasyonda yer alması açısından iyi gelebilir.
1270 Hinemaru St, Rotorua 3040, Yeni Zelanda

Rotorua Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

  • Rotorua şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
    Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Rotorua ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Seyahat Koleksiyonculuğu Nedir? Seyahat Koleksiyonculuğu Nasıl Yapılır?
Seyahat Koleksiyonculuğu Nedir? Seyahat Koleksiyonculuğu Nasıl Yapılır?
23 Mart 2020
Tatiller sınırlı, tatil keyfini uzatmak için ne yapacağız? Tatili hatırlatan eşyaların koleksiyonunu yapacağız tabii ki! Seyahatin keyfini her zaman konuşuyoruz, biraz da seyahati hatırlatan eşyaların
Erzincan’da Gezilecek Yerler: Erzincan’da Nereye Gidilir?
Erzincan’da Gezilecek Yerler: Erzincan’da Nereye Gidilir?
21 Mart 2020
Doğu Anadolu Bölgesi’nin dağlar ve platolarla kaplı şehri Erzincan, doğasına aşık olacağınız bir ilimiz. Dağ ve platolar bana yetmez derseniz bu şehrin 20’de 1’inin yaylalarla kaplı olduğunu söyleyeli
2020 Schengen Vize Ücretleri ve Gerekli Evraklar
2020 Schengen Vize Ücretleri ve Gerekli Evraklar
10 Şubat 2020
Yurt dışı tatil planlayanların aklını bolca meşgul eden bir konu vize alma. Nasıl vize alırım, ne kadar sürer, ne kadar ödemem gerekir en önemli sorulardan. Ama merak etmeyin, hepsini cevaplayacağız.
Mistik Dünyaya Yolculuk: Yeni Zelanda
Mistik Dünyaya Yolculuk: Yeni Zelanda
09 Haziran 2017
Dünya’nın en etkileyeci coğrafi bölgesine sahip Yeni Zelanda’yı merak ediyor musunuz? Yüzüklerin Efendisi film serisi ile hayran kitlesini daha da çok artıran, bulutlar ülkesi Yeni Zelanda’yı hadi gel

Rotorua Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (55)
İyi (41)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%57
%43
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
96 Değerlendirme
E*** Y***
11 Nisan Perşembe
sağlıklı yiyecekler bulabileceğiniz bir yer
E*** D***
11 Nisan Perşembe
gidenin tekrara gitmesi çok nırmal
D*** K***
18 Eylül Çarşamba
ülkenin insanı çok cana yakın
A*** D***
8 Ağustos Perşembe
çok iyi eğlenmesine bilene
V*** U***
23 Eylül Pazartesi
en sevdiğim yerlerden biri
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Rotorua Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 03:41:57 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678