1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Simferopol Uçak Bileti

23 Temmuz
Bugün
Açık
32°C
24 Temmuz
Yarın
Sağanak Yağmur
30°C
25 Temmuz
Perşembe
Gök Gürültülü Fırtına
27°C
Para Birimi
Ukrayna Grivnası (UAH)
Zaman Dilimi
GMT +2
Simferopol Şehri En İyileri
  • Alışveriş
  • Tavrida Central Museum
  • Varenyky

En Ucuz Simferopol Varışlı Uçak Seferleri

Moskova - Simferopol
Ural Airlines
20 Ağu 2019
30 Tem 2019
İstanbul - Simferopol
Azerbaijan Airlines
26 Tem 2019
Antalya - Simferopol
S7 Airlines
01 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Simferopol Kalkışlı Uçak Seferleri

Simferopol - Moskova
Ural Airlines
25 Tem 2019
Simferopol - İstanbul
Aeroflot Russian Airlines
24 Tem 2019
Simferopol - Antalya
S7 Airlines
23 Tem 2019
Simferopol - Alanya
Aeroflot Russian Airlines
25 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Simferopol Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Simferopol Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Simferopol Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
UA
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Ukraynaca
Toplu Taşıma Fiyatı
2 UAH
Yemek Fiyatı
120 UAH
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1,75 UAH

Simferopol’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Simferopol uçak bileti kullanarak Simferopol'a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir. Simferporol de çok sert kışlar yaşanmasa da kış aylarında sıcaklık sıfırın altına düşmektedir. Yazların ise sıcaklık 20 derecelerin üzerinde seyreder. Ilık ve nemli iklime sahip olan şehirde ziyaret için en uygun zaman Temmuz ayı olacaktır.

Simferopol Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Simferopol uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2 UAH

Toplu taşıma ile havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüs havaalanından şehir içine ulaşım için en sık tercih edilen toplu taşıma aracıdır. Bunun nedeni fiyatının uygun olmasıdır. Havaalanı çıkışında yer alan istasyonlardan her dakika hareket eden otobüs servislerine binebilirsiniz. Otobüsler havaalanından gece de hizmet vermektedir. 49 numaralı otobüs direk olarak şehir merkezine gitmekte ve 10 dakika aralılara hizmet vermektedir. geceleri ise 49A numaralı otobüsler servis hizmeti sağlamaktadır. Havalimanından ortalama süre: 35 dakika Havalimanından uzaklık: 14 km

Taksi

Ortalama Fiyatı: 40 UAH

Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha konforlu bir şekilde ulaşım sağlamak isteyenler taksi hizmetlerinden yararlanabiliyor. Taksiye binmeyi düşünüyorsanız ücret konusu için önceden pazarlık yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Şehir merkezine ulaşmak için bir diğer seçenek araç kiralama olacaktır. Havaalanına hemen indikten sonra araç kiralama şirketleri ile hemen iletişime geçerek araç kiralayabilirsiniz.

Simferopol Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Simferopol'da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Simferopol Uluslararası Havalimanı'dır. Simferopol uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Simferopol Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık olarak 14 km kadardır ve birçok araç ile ulaşım mümkün olmaktadır.

Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminale sahiptir. Oldukça büyük yapıya sahip olan havaalanında uçağınızı beklerken farklı imkanlardan yararlanabilirsiniz. Dilerseniz alışveriş yapabilir yada emek yiyebilirsiniz.

Simferopol’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Simferopol uçak bileti avantajlarından yararlanarak Simferopol'a gitmek için en önemli nedenler arasında alışveriş seçeneklerinin çeşitliliği yer alıyor. Şehirde hediye olarak alabileceğiniz şehre özgü olan, yerel kıyafetler giydirilmiş el yapımı örgü bebekler yer almaktadır. Ayrıca el yapımı çikolatalar, battaniyeler ve seramikler oldukça ünlüdür. Şehirde alışveriş için birçok farklı seçenek bulunmaktadır.
  2. Şehrin en büyük cami olma özelliğine sahip olan Kebir camii görülmeye değer yerler arasında bulunmaktadır. 16. yüzyıldan kalma tarihi cami, Kırım'ın ana camisi olarak kabul edilmektedir. Osmanlı Mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan yapı 1508 yılında kullanıma açılmıştır.
  3. Şehirde gece hayatı çok canlı olmamasına rağmen yinede görülmeye değerdir. Gece hayatında farklı bir zaman geçirmek istiyorsanız Simferopol şehri tam size göre.
  4. Tarihi olarak oldukça eski olan şehir, birçok yapıyı bünyesinde barındırıyor. Şehirde tarihi anlamda çok güzel ve görülmeye değer yapılar bulunuyor. Osmanlı mimarisini en güzel yansıtan yapıları görmek için şehri ziyaret edebilirsiniz.
  5. Şehirde Barabulka Gastronomi festivali oldukça ilgi çeken ve birçok kişinin katılımını sağladığı festivaldir. Şehirde görmeniz ve katılmanız gereken festivaller arasında yer alıyor.

Simferopol Hakkında

Ukrayna'ya bağlı olan Simferopol 2016 yılında Rusya tarafından ihlal edilen Kırım Özerk Cumhuriyeti'nin başkentidir. 1783 yılında Kırımın Ruslar tarafından işgaline kadar Kırım hanlığının ve Osmanlı İmparatorluğunun iradesinde kalmıştır. Salgır çayının kıyısında yer alır. Ticaret ve ulaşım merkezi olarak önem taşımaktadır.

Yapılan arkeolojik kazılar sonucunda şehrin ilk olarak İskitler tarafından kurulduğunu göstermektedir. Akmescit olarak bilinen şehir Rus İmparatorluğu işgali sonrası adı Simferopol'e çevrilmiştir.

56 kilometrelik uzunluğu sahip dünyanın en uzun troylebüs servisine sahiptir. Şehrin ortasından geçen Salgır nehri ile ünlüdür. Özellikle şehirde bulunan Cami ve Müzeler büyük önem taşımaktadır.

Şehrin resmi dili Ukraynaca dır, Bunların dışında şehirde Rusçada konuşulan diller arasında yer almaktadır. Şehri ziyaret etmek için vize almanıza da gerek olmuyor. istediğiniz gibi rahatça şehirde bulunan yerleri gezebilirsiniz.

Simferopol Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 UAH
Taksi
5 UAH/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde en yaygın ulaşım aracı birçok kişinin kullandığı en ucuz toplu taşıma olan marshutka denilen minibüslerdir. Çok sık olan ve şehrin her yerine ulaşım sağlayan araçlar, çok fazla tercih edilmektedir ve diğer tolu taşımalara göre daha ucuzdur.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehirde yaygın olarak kullanılan bir diğer seçenek taksi olmaktadır. Taksi seçeneği hızlı olması nedeniyle tercih edilmektedir fakat oldukça pahalıdır. Taksilere binmeden önce pazarlık yapmanızda yarar vardır. Ayrıca dünyanın en uzun Troylebüs servisine sahiptir.

Simferopol Vize Şartları

Ukrayna Vize İstiyor mu?
Hayır
Ukrayna Vizesiz Kalınabilecek Süre
60 Gün
Ukrayna Vize Detayları
Pasaportunuz olmadan yeni çipli kimlik kartınız ile giriş-çıkış yapabilirsiniz. Ukrayna’da 60 günden fazla bir süre kalmayı planlıyorsanız vize almanız gerekmektedir.

Simferopol’da Gezilecek Yerler

Tavrida Central Museum
Simferopol Tarih Müzesi
Simferopol Sanat Müzesi
St Alexander Nevsky Kilisesi
İskit Neopolis
Kırım'ın En Büyük Müzesi: Tavrida Central Mueseum

3 ana bölümden oluşan müze Kırım'ın en büyük müzesidir. Müzenin birinci bölümünde Helenistik dönemden kalma altından eserler sergileniyor. Bu bölüm zemin katta bulunur ve rehbersiz girmek yasaktır. Diğer katlarda ise tarihi sergiler bulunmaktadır.

Yerel ve Tarihi Kent Müzesi: Simferopol Tarih Müzesi

Şehirde yaşamış kişilerden toplanan eserler sergilenmektedir. 19 ve 20. yüzyıla ait önemli sanatçıların eserleri ve yağlı boya tabloları bulunmaktadır.

6.000 den Fazla Eser İle: Simferopol Sanat Müzesi

1937 yılında kurulmuş olan müze koleksiyonunda 6.000 den fazla eser bulunmaktadır. Müze komünizm döneminde Almanya'da yağmalanmış eserleri de sergilemektedir.

Üç Azizler: St. Alexander Nevsky Kilisesi

Kubbeli yapısı ile dikkat çeken kilise şehrin ana dini mabedidir. 1787 yılında şehri ziyaret eden Rus İmparatoriçesi tarafından gündeme getirilmiştir ancak İmparatoriçe ölünde yapımı ertelenmiştir. Daha sonra 1804 yılında yapımına başlanmış 1829 yılında ise tamamlanmıştır. 1918 yılında yıkılan çan kulesi nedeniyle bir süre kapalı kalmıştır.

Arkeolojik Çalışmaları İle: İskit Neopolis

İskit kralı tarafından kurulan bu antik şehir M.Ö 3. yüzyıl ile M.S 5. yüzyıla kadar İskitlerin hakimiyetinde kalmıştır. 70 den fazla İskitli Aristokratın gömülü olduğu mezar alanında hala arkeolojik çalışmalar sürmektedir. Bölgede ayrıca ev kalıntıları da görülmektedir. Halen birçok eserlerin çıkarıldığı yerde İskitlilerin günlük yaşamlarına ait kalıntılarına rastlanmaktadır.

Simferopol’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Çiğ Börek
Varenyky
Katleta
Tatar Böreği
Hamur İşi Sevenlere: Çiğ Börek

Simferopol'de hamur işleri çok fazla sevilmekte ve birçok çeşidi tüketilmektedir. Bunlarda en meşhur olanı Türkiye'de de bilinen adıyla çiğ börektir. Ay şeklinde kesilen hamurların yoğrulduktan sonra yada kızartmasıyla elde edilir ve çok fazla tüketilmektedir.

Enfes Mantı: Varenky

Türk mantısına benzeyen bu lezzet şehirde çok fazla tüketilmektedir. En meşhur yemekler arasında bulunan Varenyky hemen hemen her restoranda bulunmaktadır.

Nefis Köfre: Katleta

Simferopol'ün en meşhur lezzetleri arasında yer alan yemek halk arasında çok sevilmektedir. Tavuk, et ve balıktan yapılan bu köfte Simferopol uçak seyahati ile şehre gelenlerin ilk tercihi olmaktadır.

Şehre Özel Lezzet

Şehirde hamur işi çok yaygın olarak tüketilmektedir. Buna en yaygın örnek çok fazla tüketimi olan Tatar böreğidir. Hamur işi seviyorsanız mutlaka bu lezzeti tatmanız gerekiyor.

Konaklama İçin Simferopol Otel Seçenekleri

Ucuz Simferopol uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Simferopol'a giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Hotel Vienna Simperopol

Yemek alternatifleri ve turistik bölge konumu ile şehri dolaşmak isteyenler için muhteşem bir tesistir. Havaalanına servis imkanı sağlayan tesis aynı zamanda 24 saat resepsiyon hizmeti sunuyor. Sigara içilmenin yasal olduğu bu otelde 36 adet klimalın oda seçeneği bulunmaktadır. Ayrıca her odada çay ve kahve içilmesi için imkan sağlamaktadır.

Pobedy Avenue 65, 95017 Simferopol/ Kırım
Hotel Serov Simferopol

Otelin konumu misafirlerine pek çok turistik yere kolay ulaşım imkanı sağlamaktadır. Şehir merkezinde konakladığınız süre boyunca ideal bir mekan olan otel size 24 saat hizmet seçeneği sunuyor. Tüm odalarda buz dolabı, kanepe klima ve mini bar imkanı bulunuyor. Otel de sigara içilmesi yasak ve oda servisi imkanı mevcut.

Sjerova St. 14, 9500 Simferopol/ Kırım
Guest House Gorkogo

Oldukça hoş bir konaklama imkanı sunan tesiste, teras ve sauna bulunmaktadır. Tüm odalarında klima, televizyon, mikrodalga fırın, buzdolabı gibi birçok imkan bulunmaktadır. Havaalanına arabayla 18 dakika mesafede bulunan otel Simferopol uçak seyahati ile şehre gelen kişilerin tercihi olmaktadır.

Gorkogo St. 30 9500 Simferopol/ Kırım

Simferopol Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Moskova - Simferopol 461,74 TL 2 Saat 25 Dakika
Krasnodar - Simferopol 1.009,38 TL 16 Saat 45 Dakika
İstanbul - Simferopol 1.581,17 TL 35 Saat 45 Dakika
Antalya - Simferopol 1.648,09 TL 16 Saat 45 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Simferopol ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Havaist Nedir? Fiyatları Nelerdir? Havaist Hareket Saatleri
Havaist Nedir? Fiyatları Nelerdir? Havaist Hareket Saatleri
23 Kasım 2018
76,5 milyon metrekarelik alanıyla dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğine sahip İstanbul Havalimanı, 29 Ekim’de Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’dan, Moldova Cumhuriyeti Gagauz Özerk Yeri Başk
Uşak İle İlgili Muhtemelen Hiç Duymadığınız İlginç Bilgiler
Uşak İle İlgili Muhtemelen Hiç Duymadığınız İlginç Bilgiler
11 Ekim 2018
Ege Bölgesi’nin, İç Anadolu Bölgesi sınırında bulunan Uşak iki bölgenin kültürünün de harmanlandığı bir il olarak oldukça ilgi çekici bir yer. Ülkemizdeki elektriğin ilk kullanıldığı il olan Uşak, çal
Türkiye'de Az Bilinen Alternatif Tatil Yerleri
Türkiye'de Az Bilinen Alternatif Tatil Yerleri
04 Eylül 2018
Bu tatil döneminde, gezip gördüğü yerlerle bir yenisini katmak ve sıradan yerlerden uzaklara doğru yolculuk etmek isteyenler için birbirinden renkli tatil rotalarını derledik. Ülkemizin saklı güzellik
Türkiye'de Balmumu Heykelciliği ve Gezebileceğiniz Müzeler
Türkiye'de Balmumu Heykelciliği ve Gezebileceğiniz Müzeler
26 Ağustos 2018
Baktığınızda gerçeğinden ayıramayacağınız, dünyaca ünlü sanatçıların ve tarihi kişiliklerin heykellerinin özel bir yöntemle yapıldığı balmumu müzeleri, dünyada olduğu kadar ülkemizde de büyük bir heye

Simferopol Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Ailem ile gitmiştim çok güzel bir doğası var nefes açıyor
Herşey çok güzeldi teşekkürler
Tarihi ve mimarisi çok farklı farklı bir gizemi var gidilebilir
Herşey çok güzeldi biz çok keyif aldık teşekkürler
Herşey çok farklı ve güzel ki gerçekten attığınız her adımda mutlu oluyorsunuz
Herşey o kadar farklı ve güzelki geri dönmek istemiyorsunuz
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Simferopol Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 03:35:29
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Simferopol, (SIP)
SIP
UA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948