Voronezh Uçak Bileti

Voronezh Hakkında Bilgiler

Rus federasyonuna bağlı olan Voroneszh şehri Rusya'nın Don nehri kenarında 1586 yılında kurulmuştur. Kurulduğu tarihten bu güne kadar gelişerek her geçen gün büyüyen bir kent olmuştur.

Voroneszh şehri bünyesinde barındırdığı üniversitelerden dolayı Rusya'nın öğrenci kentlerinden birisi olmaktadır. Rusya'nın büyük ve prestijli eğitim kurumu olan üniversitesi ismini de bulunduğu kentten almıştır. Voroneszh üniversitesi bu kente hem itibar sağlamakta hem de Voroneszh halkına kazanç olanaklarını doğurmaktadır. Bir milyonu geçen nüfusu olan Voroneszh kalabalık bir kent olmaktadır.

Kentteki nüfusun yarısına yakını genç olması şehirdeki üniversiteli öğrencilerinde çokluğundan dolayıdır. Şehri de yabancı sayısı da oldukça yüksektir. İkinci Dünya Savaşında çok büyük hasar almış ancak ekonomisinin çabuk toparlamış bir kenttir.

Voroneszh'de gelen misafirlerin gezecekleri pek çok doğa parkları, müzeler, anıtlar ve katedraller, bulunmaktadır. Bu Şehirde 7 adet tiyatro, 12 adet sinema, 19 adet yüksek okul ve bir büyük Devlet üniversitesi bulunmaktadır. Bundan dolayı Voroneszh kenti endüstri, kültür, ekonomi ve bilim merkezidir olarak anılmaktadır.

Voronezh Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Chertovitskoye Havalimanı
flight
ba-favicon-white