1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Reykjavík Uçak Bileti

Reykjavík Para Birimi
İzlanda Kronu (ISK)
Reykjavík Zaman Dilimi
GMT +0
Reykjavík Şehri En İyileri
Yarımada Kenti, Tjörnin, Istakoz
Reykjavík Hava Durumu (25 Mayıs) 8°C Parçalı Bulutlu
Reykjavík Hava Durumu (26 Mayıs) 6°C Karla Karışık Yağmur

En Ucuz Reykjavík Varışlı Uçak Seferleri

14 Haz 2020
İstanbul - Reykjavík
British Airways
06 Haz 2020
Paris - Reykjavík
Csa Czech Airlines
31 May 2020
Antalya - Reykjavík
Smart Wings
06 Haz 2020
İzmir - Reykjavík
Türk Hava Yolları
01 Haz 2020
Ankara - Reykjavík
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Trabzon - Reykjavík
Türk Hava Yolları
28 May 2020
Sidney - Reykjavík
Qantas Airways
06 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Reykjavík Kalkışlı Uçak Seferleri

Reykjavík - Kopenhag
Csa Czech Airlines
05 Haz 2020
Reykjavík - Antalya
Smart Wings
22 Haz 2020
Reykjavík - İstanbul
British Airways
31 May 2020
Reykjavík - Ankara
Icelandair
22 Haz 2020
Reykjavík - Auckland
British Airways
05 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Reykjavík Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Reykjavík Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Reykjavík Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
IS
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İzlandaca
Toplu Taşıma Fiyatı
420 ISK
Alkolsüz İçecek Fiyatı
50 ISK

Reykjavík’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Pazartesi
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Reykjavík şehri İzlanda ülkesinin iklimi ile aynı değerleri taşır. Kış mevsimi oldukça soğuk geçmektedir. Kış döneminde çoğunlukla kar yağışı görülür. Kutup altı okyanus iklimi etkilerini fazlasıyla hissetmek mümkün olacaktır. Buna rağmen kış mevsiminde şehrin silueti oldukça büyüleyici gelmektedir. İsteyenler kışın da bu şehri keyifle ziyaret edebilirler. -15 derecenin altına dahi düşmektedir. Reykjavík İstanbul arası uçakla kaç saat diye soranlar, kış döneminde bir aksilik olmadığı sürece 7,5 saat sonra ulaşım sağlayabilirler.

Reykjavík şehrinde yaz mevsimi ılık geçmektedir. Düşük nem ile birlikte daha rahat gezme fırsatı sunar. 20 derecenin üstüne çıkmayan yaz havası, çoğu insan için yeterli olabilir. İlkbahar ve yaz mevsiminde şehir tamamen yeşile bürünmektedir. Rahat bir Reykjavík gezisi için haziran ve temmuz ayları ideal olacaktır. Reykjavík İstanbul uçak biletleri yaz döneminde daha pahalı olabilir. 

Festivallere katılmak için gelenler, yılın farklı zamanlarını değerlendirebilirler. Çünkü Reykjavík şehrinde hem yaz hem de kış mevsimi etkinlik açısından oldukça yoğun ve hareketli geçmektedir. Reykjavík İstanbul uçak bileti fiyatları festival zamanlarında kampanyalar sunabilir.

Reykjavík Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Reykjavík Havalimanı'na ulaştıktan sonra şehir merkezine geçişi sağlayan birçok farklı ulaşım yolunu kullanmak mümkün olacaktır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 420 ISK

Havalimanı istikameti üzerinde bulunan otobüsler ile kolayca ulaşım sağlanabilir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 5500 ISK

Havalimanında çalışan shuttle servisleri ile şehir merkezine gelinebilir. Ücret olarak taksi ve belediye otobüsüne göre biraz daha pahalıdır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 1.400 ISK

Reykjavík Havalimanı'na geldikten sonra şehir merkezine geçmek için taksiler de sıklıkla tercih edilmektedir.

Araç Kiralama

Reykjavík Havalimanı'nda bulunan farklı birçok araç kiralama firması ile görüşülerek özel araç temini sağlanabilir.

Reykjavík Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Reykjavík Havalimanı, Reykjavík şehir merkezine yalnızca 2 km mesafede yer alır. Havalimanından şehir merkezine geçmek için 10 dakika yeterli olacaktır. Reykjavík Havalimanı'na geçtikten sonra zaman geçirmek adına havalimanında ufak bir keşfe çıkılabilir. Reykjavík uçak bileti rezervasyon işlemi sonrasında havalimanında zaman geçirmek için birçok alternatif bulunabilir.

Reykjavík Havalimanı'nda bulunan bekleme salonlarında zaman geçirmek keyifli gelebilir. Alışveriş yapmak isteyenler için farklı birçok alışveriş mağazası bulunur. Restoran ve büfeler sayesinde yemek yemek isteyenler bu noktaları kullanabilirler. Havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından da araç seçimi sağlanabilir. Reykjavík en ucuz uçak bileti alternatifleri için havalimanında yer alan bayilerden de bilgi alınması mümkün olacaktır.

Reykjavík'a yılın birçok zamanı için çok fazla bir şekilde uçuşlar düzenlenmektedir. Reykjavík İstanbul uçak bileti THY veya Pegasus gibi farklı hava yolu firmaları ile görüşüldükten sonra, en uygun olanı tercih edilebilir.

Reykjavík’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. 874 yılından beri var olan bu şehir, tarihi yapılarını bugünlere dek korumayı da başarmıştır. Reykjavík uçak bileti fiyatları araştırması ile şehrin kültürel ve tarihi yapısı bizzat yerinde görülebilir.
 2. İçerisinden nehir geçen bu şehrin aynı zamanda büyük bir kısmı yarımadada bulunmaktadır. Bu da ne kadar doğal bir şehir olduğunu kanıtlamaya yetmektedir. Reykjavík uçak bileti Pegasus ve farklı hava yolu firmalarından alınabilir ve doğal güzelliklerinin tadı çıkarılabilir.
 3. Reykjavík şehrinin İzlanda ülkesine has birçok yöresel tadı da bulunmaktadır. Bu şehre gelenler mutlaka meşhur yemeklerini ve restoranlarını keşfetmelidir.
 4. Reykjavík şehri, eğlenceli ve hareketli hayatı ile de dikkat çeken bir yerdir. Iceland Airwaves, Reykjavík Uluslararası Film Festivali, Reykjavík Sanat Festivali ve Kültür Gecesi etkinliklerine katılmak için festival zamanlarından önce en ucuz Reykjavík uçak bileti bakılabilir.
 5. Reykjavík şehrinde farklı yerleri gezebilmek için, şehrin sunduğu ulaşım alternatifleri fazlasıyla yeterli olacaktır.

Reykjavík Hakkında

İzlanda'nın en büyük şehri olan Reykjavík, aynı zamanda başkenti olarak bilinmektedir. İlk yerleşimin 874 yılında yapıldığı bu şehir, tarihi ve kültürel yönden oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle yılın büyük bir zamanında dünyanın farklı noktalarından gelen turistlerini ağırlar. Reykjavík uçak bileti aramaları ile isteyen herkes bu eski şehir için keyifli bir gezi rotası hazırlayabilir. Yılın farklı zamanlarında kampanyalar sunan Reykjavík uçak bileti fırsatları kaçırılmamalıdır

19. yüzyıla dek kentsel bir imara sahip olmayan Reykjavík, 1786 senesinden sonra düzene girmiş ve özellikle ticari faaliyetlerdeki hakimiyeti ile dikkat çekmiştir. Eski zamanlarda devletler için önemli bir ticaret ve sanayi noktası olarak görülmüştür. Şehir gelişimi o kadar hızlı olmuştur ki, bugün dünyanın en güvenli ve temiz yerleşim yerlerinden birisi olarak bilinir. Reykjavík ucuz uçak bileti bakılarak bu gelişmiş şehri yakından görmek iyi gelebilir.

Ellidaa Nehri şehrin içerisinden geçer ve bu nehirdeki somon avcılığı dünyada bir numaradır. En lezzetli somonların çıktığı Reykjavík şehrinde keyifli bir tatil yapılabilir. Reykjavík şehrinin büyük bir kısmı Seltjarnarnes yarımadası içerisindedir. Bu nedenle şehir tarihi güzellikleri kadar doğal alanları ile de dikkat çeker. Reykjavík uçak bileti THY veya farklı bir hava yolu firmasından kolayca alınabilir. Bu şehre olan talep de oldukça fazladır.

Reykjavík Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
420 ISK
Taksi
300 ISK/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Reykjavík şehrinde her yere otobüsle gitme imkanı olduğu için en popüler ulaşım aracı olarak bilinmektedir. Aynı zamanda fiyatları açısından da ekonomiktir. Reykjavík İstanbul saat farkı sonucu gece de çalışan seferler ile şehir merkezine ya da otellere geçilebilir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Reykjavík şehrinde taksi de sıklıkla tercih edilen bir ulaşım aracıdır. Şehirde metro ya da tramvay hattı bulunmamaktadır. Bu nedenle otobüsün olmadığı saatlerde taksi kullanılması gerekecektir.

Reykjavík’de Gezilecek Yerler

Tjörnin
Hallgrimskirkja Kilisesi
Reykjavík City Müzesi
Açık Termal Havuzu
Harpa Salonu
Doğal Alanları Arasında En Güzeli Tjörnin

Gölet etrafında ördekleri beslemek, binlerce çeşit kuşu yerinde görmek ve huzurlu bir gün geçirmek için Tjörnin bölgesine mutlaka gelinmeli. Kış mevsiminde karla kaplandığı zaman daha çok beğenilmektedir.

Reykjavík İçin Önemli Bir Tarihi Yapı Olan Hallgrimskirkja Kilisesi

Leif Ericcson heykeli ile karşılayan bu yapı, eşsiz mimarisi için bile görülmeye değer. Bugün müze olarak kullanılan kilise, şehrin önemli bir değeri olarak kabul edilir.

Şehrin Tarihini Öğrenmek İsteyenlere Reykjavík City Müzesi

Açıkhava müzesi olarak gezilebilen bu yapı, şehrin özellikle 18. yüzyıldan itibaren sakladığı tüm değerleri, ilgililerine sunmaktadır. Pazartesi hariç haftanın her günü ziyaret edilebilir.

Özellikle Kış Mevsiminde Gelinmeli: Açık Termal Havuzu

Sıcak ve şifalı suları ile sağlık turizmine de hizmet eden açık termal havuzu, kış mevsiminde çok yoğun bir talep görmektedir. Eşsiz şehir manzarası içerisinde bu keyif mutlaka denenmeli. Reykjavík İstanbul uçak seferleri sonucu gezerken dinlenmek isteyenler için ideal bir yer seçimi olacaktır.

Reykjavík Şehrinin Kalbi Burada Atıyor: Harpa Salonu

Reykjavík şehrinin tüm kültürel faaliyetlerine kucak açan Harpa Salonu, mimarisi ile de büyülüyor. Sergiler, filmler, konserler ve daha fazlası yılın tüm zamanında devam ediyor. Dünyaca ünlü birçok sanatçı burada sanatsal etkinliklerde bulunmuştur.

Reykjavík’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

İzlanda Somonu
Morina Balığı
Fırında Kuzu Eti
Skyr

Reykjavík şehrinde, İzlanda ülkesinin geleneklerini ortaya koyan çok meşhur tatlara rastlamak mümkündür. Şehri ziyaret eden herkes mutlaka Reykjavík lezzetlerini de denemelidir.

Reykjavík'a Gelip Denemeden Gidilmemeli: İzlanda Somonu

Reykjavík şehrinde bulunan nehirden avlanan somonlar ile birçok restoranda oldukça lezzetli yemeklere rastlamak mümkündür. Bu şehre gelip somon denemeden dönülmemesi gerekir.

Farklı Pişirme Yöntemi ve Soslarıyla Morina Balığı

Reykjavík şehrinin deniz mahsülleri oldukça ünlüdür. En az somon kadar ünlü ve lezzetli olan diğer tat ise morina balığıdır ve mutlaka sosları ile birlikte yenmelidir.

Akşam Yemeklerinin Vazgeçilmezi Olan Fırında Kuzu Eti

En az deniz mahsülleri kadar kuzu eti de Reykjavík şehrinde meşhurdur. Birçok restoranda farklı akşam yemekleri eşliğinde denenebilir.

Çilekli Tatlılarda En İyisi Skyr

Çilek ve kremanın en iyi halini sunan skyr tatlısı, hem Reykjavík hem de tüm İzlanda için oldukça meşhurdur. Yemek sonrası mutlaka tadılmalıdır.

Kırmızı Meyveli Kekin En İyisi: Randalin

Kırmızı meyveli kekin İzlanda usulü tarifini denemek isteyenler, Reykjavík içerisinde iyi bir cafe keşfedip randalin tatlısını deneyebilirler. Yanında sıcak bir kahve ya da bitki çayı çok iyi gidecektir.

Konaklama İçin Reykjavík Otel Seçenekleri

Reykjavík İstanbul arası uçakla kaç saat sorusu özellikle otel rezervasyonları açısından önemlidir. Uçak biletinizi almadan önce şehirde bulunan farklı otellerden yararlanabilirsiniz.&l

Icelandair Hotel Reykjavík Marina
Nehre yakın oluşu açısından manzarası ile çok sevilen bu tesis, dört yıldızlı otel özellikleri ile de çok rahat ettirecektir. Sakin bir otel seçmek isteyenler, Icelandair Hotel Reykjavík Marina'yı deneyebilirler.
Mýrargata 2, 101 Reykjavík, İzlanda
Hlemmur Square
Şehrin en çok sevilen otellerinden birisidir ve oldukça eskidir. Ancak imkanları ile oldukça gelişmiş hizmetler sunmaktadır. Konaklamak için tercih edenler büyük ölçüde memnun kalacaktır.
Laugavegur 105, 105 Reykjavík, İzlanda
Hotel Cabin
Merkezi konumu sayesinde gezi için gelenler adına ideal bir seçim olabilir. 3 yıldızlı olmasına rağmen imkanları dahilinde daha fazlasını sunan bir oteldir.
Borgartún 32, 105 Reykjavík, İzlanda

Reykjavík Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Reykjavík 1.435,23 TL 19 Saat 10 Dakika
Antalya - Reykjavík 2.097,25 TL 10 Saat 15 Dakika
İzmir - Reykjavík 2.423,41 TL 13 Saat 55 Dakika
Ankara - Reykjavík 3.005,23 TL 12 Saat 20 Dakika
Trabzon - Reykjavík 3.025,15 TL 12 Saat 5 Dakika
Stockholm - Reykjavík 882,86 TL 15 Saat 35 Dakika
Paris - Reykjavík 1.720,93 TL 29 Saat 40 Dakika
Sidney - Reykjavík 4.297,58 TL 47 Saat 25 Dakika

Reykjavík Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Reykjavík uçuşu olan firmalar hangileridir?
  British Airways, Csa Czech Airlines, Icelandair, Klm, Smart Wings, Türk Hava Yolları.
 • Reykjavík yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Reykjavík varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Stockholm - Reykjavík olup, bilet fiyatı 882,86 TL'dir.
 • Reykjavík şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Reykjavík ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Kayseri'de Ne Yenir? Nerede Yenir? Yöresel Lezzetler
Kayseri'de Ne Yenir? Nerede Yenir? Yöresel Lezzetler
24 Ağustos 2019
Kayseri’ye ilk kez gelen ziyaretçilerin en çok sorduğu “Kayseri’de ne yenir? Kayseri’de yemek nerede yenir? Kayseri’de ne nerde yenir? Kayseri’nin meşhur yemekleri” gibi sorular için Kayseri’nin en ço
Burçlara Göre Gezi Rehberi
Burçlara Göre Gezi Rehberi
22 Temmuz 2019
Her burcun karakteri ayrı. Bu nedenle her burca özel tatil rotalarını sizin için listeledik. Koç Burcu Koç burcu dediğimiz zaman aklımıza macera gelir. Enerjik ve özgür ruhları ile koçlar doğa sporl
Gökyüzünün Mucizesi Kuzey Işıklarını İzlemeye Doyamayacağınız 7 Yer
Gökyüzünün Mucizesi Kuzey Işıklarını İzlemeye Doyamayacağınız 7 Yer
17 Eylül 2016
Evren uçsuz bucaksız kendinizi muhteşem hissedebileceğiniz bir yerdir. Denizleri, kara parçaları, canınız sıkkın olduğunda kafanızı kaldırdığınızda kocaman bir gökyüzü ile size sonsuz güzellikler bahş
2016 Yılında Gezmek İsteyeceğiniz 10 Yer
2016 Yılında Gezmek İsteyeceğiniz 10 Yer
07 Ocak 2016
İRLANDA Avrupa’nın kuzeybatısında bulunan adalarla çevrili mitler ve masalar ülkesi İrlanda, 2016 yılında gezilmesi gereken ülkelerin başında gelmektedir. Bir kültür başkenti olan Dublin, adanın

Reykjavík Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (89)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
89 Değerlendirme
B*** P***
12 Temmuz Cuma
her tatilimde buraya gelirim
G*** B***
15 Mayıs Çarşamba
gerçekten bayıldım
2
2
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Reykjavík Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 02:29:35 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Reykjavik, (Tümü)
REKT
IS

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678