Reykjavik Uçak Bileti

Reykjavik Hakkında Bilgiler

İzlanda'nın en büyük şehri olan Reykjavík, aynı zamanda başkenti olarak bilinmektedir. İlk yerleşimin 874 yılında yapıldığı bu şehir, tarihi ve kültürel yönden oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle yılın büyük bir zamanında dünyanın farklı noktalarından gelen turistlerini ağırlar. Reykjavík uçak bileti aramaları ile isteyen herkes bu eski şehir için keyifli bir gezi rotası hazırlayabilir. Yılın farklı zamanlarında kampanyalar sunan Reykjavík uçak bileti fırsatları kaçırılmamalıdır

19. yüzyıla dek kentsel bir imara sahip olmayan Reykjavík, 1786 senesinden sonra düzene girmiş ve özellikle ticari faaliyetlerdeki hakimiyeti ile dikkat çekmiştir. Eski zamanlarda devletler için önemli bir ticaret ve sanayi noktası olarak görülmüştür. Şehir gelişimi o kadar hızlı olmuştur ki, bugün dünyanın en güvenli ve temiz yerleşim yerlerinden birisi olarak bilinir. Reykjavík ucuz uçak bileti bakılarak bu gelişmiş şehri yakından görmek iyi gelebilir.

Ellidaa Nehri şehrin içerisinden geçer ve bu nehirdeki somon avcılığı dünyada bir numaradır. En lezzetli somonların çıktığı Reykjavík şehrinde keyifli bir tatil yapılabilir. Reykjavík şehrinin büyük bir kısmı Seltjarnarnes yarımadası içerisindedir. Bu nedenle şehir tarihi güzellikleri kadar doğal alanları ile de dikkat çeker. Reykjavík uçak bileti THY veya farklı bir hava yolu firmasından kolayca alınabilir. Bu şehre olan talep de oldukça fazladır.

Reykjavik Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Reykjavik Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white